Не будемо лити воду що та як, ви прийшли за відповідями, ось вичавка «залізних» правил поводження з протеїном для новачів.

  1. Білок — робоча добавка і ключове слово тут «робоча». Так що при прийомі треба орати на тренуванні, спалюючи накопичений роками бездіяльності жир і привести в тонус м'язи. Тільки в тренувальному циклі можна розкрити потенціал прийнятої добавки.
  2. Мета визначає напрямок руху. Плануючи раціон потрібно мати чітке уявлення про те, до якого результату рухатися. Схуднення передбачає зниження загальної калорійності раціону і введення низьковуглеводних і «знежирених» протеїнів. Якщо планується наростити недолік маси, то увагу треба звернути вже на гейнери.
  3. Пробники — економічна допомога в пошуку свого протеїну. Реакція ШКТ на різні інгредієнти непередбачувана, і те що підійшло знайомому може бути несхвально прийнято вашим організмом (діарея, алергічні реакції, метеоризм). Купуйте спочатку пробник, щоб потім «не пристроювати» чи не пити через силу невідповідну добавку.
  4. Необхідно розподіляти прийом денної порції білка на кілька разів. Так надходження буде поступовим і засвоєння максимальним. Оптимально пити по 2 – 3 рази.
  5. Дозування білка повинна бути 2 г на 1 кг ваги. Це усереднений варіант, і якщо тренування відрізняється підвищеною інтенсивністю, то збільшення порції необхідно.
  6. Казеїн — порятунок при тривалих перервах між прийомами їжі. Засвоюється він до 5 – 6 годин, що дозволяє виключити згубний вплив катаболізму і максимізувати анаболічні реакції, які відповідають за ріст м'язів. А в поєднанні з сироватковим — потужна база для тренувань. Одна з найпопулярніших продукція BSN, де представлений ряд багатокомпонентних сумішей для вирішення основних завдань.
  7. Протеїн і гейнер вирішують різні завдання. Вживати високовуглеводні коктейлі варто тільки при наявності «свідчень», тобто при низькій вазі і проблемами з його набором, інакше ви набудете тільки жир. У більшості випадків якісний багатокомпонентний білок (наприклад, протеїни Syntha 6).
  8. Замінювати протеїн амінокислотами не має сенсу. Білковий коктейль — перекус, вгамовує голод. Таких властивостей у аміно немає, до того ж концентрація протеїну поступається сумішам. При введенні додаткових джерел білка необхідний підрахунок загальної надходження, можливо варто відкоригувати програму тренувань або збільшити концентрацію приймаємого комплексу.
Читайте також  Які бувають протеїни і чим вони відрізняються один від одного

На цьому все, більше «правил» приходить з досвідом. Саме тоді можливо точно сказати про найбільш робочих протеїнах в конкретній ситуації і вивести свою формулу «ідеального» шляху до мети.

Відео про корисні властивості протеїну