Часто доводиться чути від людей виправдання, чому вони не займаються спортом – якщо б у мене було більше вільного часу, то я напевно відвідував би тренажерний зал, якби фітнес клуб знаходився недалеко від мого будинку, я б обов’язково частіше туди заглядав! Мотивація дуже важлива в заняттях фітнесом і бодібілдингом, чи то прагнення до перемоги на професійних змаганнях, або просто бажання позбавитися від зайвої ваги і накачати м’язи перед пляжним сезоном. Яку б мету ви не переслідували, кожне повторення в будь-якій вправі – це маленький крок до досягнення мети.

Час… У мене немає часу займатися спортом: навчання, дівчатка, гулянки, друзі. Але підрахуйте, скільки часу за день ви витрачаєте даремно – за переглядом непотрібних телепередач і безцільним проведенням часу в інтернеті, адже ці дорогоцінні хвилини Ви могли б витратити на тренування! Задайте собі питання – що вам дійсно важливо?

Більшість статей з мотивації спрямоване на те, щоб налаштувати себе на тренування чи змагання. Основні поради полягають у тому, щоб вести себе агресивно, слухати бадьору музику, читати надихаючі історії, переглянути фотографії чемпіонів, або просто випити кави або інший енергетик.

Однак такі рекомендації можуть допомогти лише швидко відновити енергетичний рівень і дати мотивацію для декількох тренувань, але вони не здатні допомогти налаштуватися для проведення довгострокового тренувального процесу.

Все в ваших руках

Стан будь-якої людини змінюється під впливом зовнішніх факторів. Мотивація ж залежить тільки від внутрішніх чинників.
Пристрасне бажання досягти результату повинно змушувати посилено займатися і намагатися не пропускати жодного тренування. Ваша впевненість в собі допоможе, коли зовнішні фактори будуть заважати.

Надія

Ви повинні сильно вірити в те, що існує прямий зв’язок між тренуваннями і результатом. Наприклад, Ви більш якісно пропрацюєте свої м’язи, якщо будете вірити, що це повинно допомогти в досягненні вашої мети – збільшення м’язових об’ємів, схудненню або розвитку сили.

Стимул

Чудовий стимул для занять фітнесом – це можливість випробувати почуття задоволення від виконаної роботи в тренажерному залі, відчуття перемоги над собою. З таких маленьких перемог і складається кінцевий результат – сильне, здорове і красиве тіло!

Стимул спонукає йти до наміченої мети. Розбийте підготовку до головної мети на кілька етапів зі своїми локальними , але не менш важливими цілями. Це допоможе зберігати бажання займатися на тривалий термін. Якщо ж період між початком тренувального процесу і найближчою поставленою метою занадто великий, вам буде важко підтримувати в собі мотивацію.

Раджу регулярно вести щоденник тренувань – це допоможе не тільки оцінити прогрес, але і поставити завдання на найближчий період – потиснути на 5 кілограм більше ніж місяць назад, або зменшити обсяг талії на 1 сантиметр. Якщо ж ваші завдання надто глобальні: виграти Містер Олімпія або витягнути 200 кілограм, то з часом бажання тренуватися обов’язково зменшиться або пропаде.

Впевненість

Якщо вам не вистачає впевненості в собі, то складно говорити про гарну вмотивованність до тренувань. Не бійтеся попросити більшого хлопця розділити з вами лаву для жиму або стійку для присідання, адже він сам колись був в рази менше і слабкіше. Не забувайте, що ви прийшли в зал тренуватися, і ви не можете чекати по 30 хвилин поки звільниться потрібний вам снаряд.

Нагорода

Хороша тренувальна програма повинна бути винагороджена. Це може бути перемога в змаганнях з бодібілдингу або пауерліфтингу. Але перемоги на змаганнях можуть прийти лише через довгі роки старанних тренувань, тому потрібні інші види винагороди.

Домоглися результатів бодібілдери та пауерліфтери знають, чого варті їхні результати. Регулярні тренування, правильна дієта і довгий відсутність значущих результатів. Для підтримки мотивації винагорода необхідно як повітря.

У нашому випадку винагородою може бути просто день відпочинку після досягнення проміжної мети. Ви можете відпочити з друзями в кафе чи випити пляшечку пива на природі. Але не зловживайте: занадто “велика винагорода” у вигляді рясного і нездорового харчування, алкоголю або тривалого відпочинку може обернутися негативно.

Уявіть собі успіх

Потужним засобом мотивації до тренувань може бути уявне представлення успіху. Опитування успішних людей, які досягли успіху в спорті чи бізнесі показало, що вони представляли свій тріумф ще задовго до його реалізації.

Мотивуватися на тренування можна уявляючи, як ви справляєтеся з величезною вагою на змаганнях з пауерліфтингу або граєте м’язами перед здивованою публікою на змаганнях з бодібілдінгу!

Висновок

Високий рівень мотивації необхідний для підтримки прагнення тренуватися. Як тільки ваш рівень виросте, ви помітите, що тепер все складніше домагатися поставлених цілей – збільшення м’язових об’ємів і силових показників буде відбуватися повільніше, і вам буде потрібна ще більш потужна мотивація і відданість обраному виду спорту.

Залишити відповідь