Fitness UA допоможе створити універсальне кардіотренування для залу, вулиці і навіть маленької кімнати.

Які переваги у стрибків через скакалку

Багато хто вважає стрибки через скакалку якоюсь побічною вправою з арсеналу боксерів. Насправді це круте кардіотренування, яка в деяких аспектах працює краще бігу. Стрибки через скакалку:

 • Збільшують аеробні можливості в три рази швидше бігу. Згідно дослідам, 10 хвилин стрибків і 30 хвилин бігу однаково прокачують здатність організму виробляти енергію при участі кисню.
 • Спалюють стільки ж калорій, як і біг зі швидкістю 10 км/ч. За півгодини можна спалити 300-444 ккал (при вазі 56-84 кг).
 • Знижують пульс у стані спокою і після вправ. Серце стає сильнішим і за одне скорочення викидає більше крові, так що йому не треба битися так часто, щоб задовольнити потреби організму.
 • Збільшують здатність вашого організму споживати кисень і використовувати його за призначенням.
 • Збільшують анаеробні можливості — здатність тіла виробляти енергію, коли кисню вже не вистачає.
 • Збільшують мощность руху — здатність прикладати максимальну силу за мінімальний час.
 • Прокачують координацію, спритність і баланс.
 • Збільшують силу хвата, тримають в тонусі передпліччя, плечі і груди, литки і стегна, м'язи кора.

Як вибрати скакалку

Звертайте увагу на кілька важливих параметрів.

Матеріал троса

 • Гума. Такі троси розтягуються під час стрибка, сповільнюючи вас.
 • ПВХ. Не розтягуються, служать довго. Звертайте увагу на товщину троса — чим тонше, тим швидше він буде обертатися.
 • Сталь з опліткою. Найшвидші, ріжуть повітря, але боляче б'ють, коли вчіться робити подвійні стрибки.
 • Шкіра. Олдскул з боксерських залів. Повільніше ПВХ і сталевих, швидко зношуються. Особливо якщо це не шкіра, а кожзам.

Кут виходу троса

Зліва — трос виходить прямо, праворуч — розташований під кутом 90 градусів

Трос може виходити з ручки прямо або розташовуватися під кутом 90 градусів. Останній варіант краще. Під час стрибків такий трос буде проходити меншу траєкторію, а значить, ви будете рухатися швидше.

Вага ручок

Є звичайні швидкісні скакалки і моделі з обважненням. У останніх в ручки вставлені металеві стрижні вагою 160-200 гр. Така скакалка сповільнить вас, але краще прокачає силу хвата і потужність рухів. Новачкам краще купити звичайну скакалку або утяжеленную, але з можливістю дістати стрижні.

Довжина троса

Якщо ви купуєте скакалку без регулювання довжини, підбирайте під свій зріст прямо в магазині. Занадто довга буде плутатися і битися об підлогу, знижуючи швидкість. Занадто коротка — зачіпати за ноги і ламати техніку.

Щоб визначити правильну довжину, наступіть на середину скакалки однією ногою, візьміть обидві ручки і витягніть до одного плеча. Новачкам краще вибрати більш довгий варіант, щоб ручки діставали до плеча. Більш просунуті атлети можуть взяти скакалку коротше — до середини плеча.

Для більшості людей підходить скакалка, яка закінчується між верхом плеча і під пахвою. Якщо ви не можете оцінити свій рівень підготовки або наявності не так вже й багато варіантів, беріть саме таку.

Читайте також  Крута «Вправа для розтяжки» допоможе поліпшити координацію і гнучкість

Як вибрати місце для тренувань

Ви можете стрибати абсолютно в будь-якому місці, де скакалка не буде зачіпати сторонні предмети. Але якщо ви хочете максимально убезпечити суглоби, відмовтеся від вправ на асфальті або бетоні.

Нехай поверхня хоча б трохи пом'якшує удар під час приземлення. Підійде гумове покриття, дерев'яна підлога, тонкий килим, коротка трава, тверда рівна земля.

Як поставити техніку стрибків

Щоб стрибати довго і розвивати хорошу швидкість, потрібно дотримуватися правильну техніку. В іншому випадку у вас швидко заб'ються руки і ікри і тренування перетвориться на тортури.

Положення тіла та голови

Спина і шия повинні бути прямими. Направте погляд вперед, не дивіться собі під ноги або в стелю — це збільшить напругу м'язів шиї. Розправте і опустіть плечі. Трапецієвидні м'язи і так будуть напружуватися, нема чого додавати їм непотрібної роботи.

Положення рук

Тримайте лікті близько до тіла, не розставляйте їх в сторони. Намагайтеся не крутити передпліччя, а працювати тільки зап'ястями.

Хват

Обхопіть рукоятку чотирма пальцями, великий притисніть до ручки близько до виходу троса. Не стискайте ручку, як останню надію. Тримайте міцно, але досить розслаблено.

Рухи ніг

Не стрибайте занадто високо. Ноги повинні відриватися від землі на 1½–2 см — рівно стільки, скільки потрібно для проходження троса. Якщо ви будете стрибати вище, ноги швидко втомлюються і вам доведеться зупинитися.

Як урізноманітнити тренування зі скакалкою

Багато людей вважають, що стрибки на скакалці — це занадто одноманітно і тому нудно. Просто вони вивчили один, максимум два варіанти стрибків. Насправді способів стрибати через скакалку сила-силенна.

Ви можете міксувати їх між собою, вчити трюки, пробувати подвійні і потрійні стрибки і вставляти скакалку в кругові тренування. Нижче ми розберемо найпоширеніші види стрибків, а потім покажемо чотири інтенсивних комплексу зі скакалкою.

Біг на місці

Виконуйте біг на місці, невисоко піднімаючи ноги від підлоги. На кожен крок — проворот скакалки.

Стрибки з винесенням ноги вперед

Стрибніть на правій нозі, одночасно згинаючи в коліні ліву і відриваючи стопи від землі. Під час другого стрибка виведіть ліву ногу вперед. Потім повторіть те ж саме з іншої ноги.

Боксерські стрибки

Боксерські стрибки розвивають витривалість і допомагають зловити необхідний на рингу ритм. Коли ви ловите його і звикаєте до руху, витрачається мінімум зусиль — так ви зможете довго стрибати і не втомлюватися.

Поставте ноги близько один до одного, але не з'єднуйте їх. Стрибайте, невисоко відриваючись від підлоги і постійно переносячи вагу то на одну, то на іншу ногу.

Боксерські стрибки з чергуванням п'яти і шкарпетки

Стрибніть на двох ногах, потім з стрибком одну ногу побачите назад і поставте на носок, з наступним стрибком переведіть її вперед і поставте на п'яту. Виконайте те ж саме з іншої ноги.

Читайте також  Як робити затримку після кардіо і силового тренування

Можна чергувати через кожні два рази: носок, п'ятка, зміна ніг. Або через кілька: носок, п'ятка, носок, п'ятка, зміна ніг. Стрибки відмінно розвивають координацію.

Стрибки з високим підніманням стегна

Це енерговитратні стрибки, які допоможуть прокачати витривалість і спалити більше калорій. Перестрибуйте з ноги на ногу й високо піднімайте коліна. Чим вище, тим складніше.

Стрибки зі зміною ніг вперед-назад

Під час стрибка виведіть одну ногу вперед, а іншу назад. Приземлитеся на обидві ноги одночасно, вага тіла рівномірно розподіліть між подушечками стоп. Міняйте положення ніг кожен стрибок.

Стрибки ноги разом, ноги нарізно»

Поставте ноги разом. Під час першого стрибка розставте ноги на ширину плечей або трохи вже. Під час другого з'єднайте їх назад. Продовжуйте стрибати, чергуючи положення.

Стрибки з боку в бік

Поставте ноги разом. Стрибайте з боку в бік на невелику відстань.

Стрибки вперед-назад

Поставте ноги разом. Стрибайте вперед і назад на невелику відстань: в межах половини стопи від початкового місця.

Стрибки з перехрещенням ніг

Під час першого стрибка розставте ноги на ширину плечей, з наступним стрибком поставте ноги навхрест. Чергуйте положення, ставте попереду то праву, то ліву ногу.

Стрибки з прокрутом скакалки тому

У вихідному положенні скакалка повинна знаходитися не за вами, як в звичайних стрибках, а перед вами. Стрибайте, крутячи зап'ястями тому, щоб скакалка оберталася у зворотний бік. Це досить складний рух, оскільки ви все життя крутили скакалку вперед і тіло просто не розуміє, як робити це по-іншому.

Краще освоювати зворотні стрибки з більш важкої скакалкою, щоб ви відчували, як вона пролітає за вами. У будь-якому разі не намагайтеся підстрибувати вище, ніж зазвичай або згинатися в тазостегновому суглобі. Рух не вимагає великих зусиль, а простий звички і практики.

Стрибки зі схрещуванням рук

Під час першого стрибка заведіть руки навхрест, під час другого розведіть їх в сторони. Зміна рук відбувається в момент, коли скакалка вже пройшла над головою, але ще не досягла підлоги.

Щоб освоїти цей рух, спробуйте для початку чергувати його з звичайними стрибками. Наприклад, два простих, один навхрест.

Стрибки з бічними махами

Для початку треба потренуватися робити бічні махи без стрибків. Візьміть скакалку, поставте руки близько один до одного і виконуйте вісімку з боку в бік обома руками одночасно.

Потім спробуйте те ж саме з стрибками. Стрибайте на місці, виконуючи вісімку руками. Один стрибок на один мах убік.

Тепер можна з'єднати рух зі звичайними стрибками. Один раз стрибніть на двох ногах, потім виконайте два стрибка з вісімкою і повторіть спочатку.

Подвійні стрибки

Це складний елемент, для освоєння якого буде потрібно не один тиждень. Суть в тому, що під час стрибка ви прокручуєте скакалку два рази замість одного. Це вимагає більшого напруження м'язів рук і плечей, високої швидкості рухів.

Читайте також  Кроссфіт для дівчат – програма і принципи тренувань

Часто кажуть, що подвійні треба напригати. Перш ніж я зробила свої перші 30 подвійних поспіль, пройшло не менше півроку.

Пропоную свій спосіб вчитися подвійним. Зробіть два звичайних стрибка і один подвійний. Виконайте 10 разів. Потім робіть два звичайних і два подвійних, знову 10 підходів. Якщо в якийсь підхід не вийшло зробити два подвійних поспіль, раз не зараховується, а ви починаєте спочатку. Коли вийде всі 10, пробуйте два одинарних і три подвійних і так далі.

Як використовувати скакалку на тренуваннях

Є кілька способів вбудувати стрибки через скакалку в свої спортивні заняття.

Розминка і заминка

Боксери часто використовують скакалку для розминки і затримки. 10-20 хвилин стрибків у спокійному темпі чудово розігріють тіло і підготують його до тренування.

Кардіо

Якщо вас не лякає монотонне кардіо, почніть з звичайних стрибків на двох ногах. Виконайте три підходи: 10 хвилин стрибків і 1-2 хвилини відпочинку. Не починайте швидко, тримайте рівний темп.

Через кілька тренувань можете скоротити час відпочинку і зробити два підходи по 15 хвилин. Наступна щабель — 30 хвилин стрибків нон-стоп. Якщо це занадто нудно для вас, перейдіть до високоінтенсивним інтервальним комплексів зі скакалкою.

ВИИТ зі скакалкою

Ми склали кілька комплексів для різного рівня підготовки. Вам знадобляться тільки скакалка і таймер.

1. Базовий

Виконуйте вправу протягом 20 секунд, потім відпочивайте 10 секунд і переходите до наступного за списком. Після закінчення кола відпочиньте 1 хвилину і повторіть ще раз. Всього треба виконати 3-5 кіл в залежності від самопочуття. Комплекс займе 12-20 хвилин:

 • звичайні стрибки на двох ногах;
 • біг на місці;
 • стрибки вперед-назад;
 • стрибки з боку в бік;
 • біг на місці;
 • стрибки на двох ногах.

Якщо 10 секунд на відпочинок недостатньо і ви починаєте задихатися, збільшіть його до 20 секунд.

2. Просунутий

30 секунд роботи, 10 секунд відпочинку, 3-5 кіл, відпочинок між колами — 1 хвилина. Час виконання — 7-12 хвилин. Комплекс включає:

 • боксерські стрибки;
 • стрибки з чергуванням ніг вперед-назад;
 • стрибки з перехрещенням ніг;
 • стрибки з високим підніманням стегна.

3. Мікс з калистеникой

20 секунд роботи, 10 секунд відпочинку, 3-5 кіл, відпочинок між колами — 1 хвилина. Час виконання — 15-25 хвилин. Комплекс включає:

 • біг на місці;
 • віджимання;
 • стрибки з винесенням ноги вперед;
 • повітряні присідання;
 • стрибки вперед-назад;
 • берпі;
 • стрибки з боку в бік;
 • опускання на передпліччя в планці або проста планка.

4. Складний

40 секунд роботи, 20 секунд відпочинку, 3-5 кіл. Відпочинок між колами — 2 хвилини. Комплекс займе 18-30 хвилин:

 • біг на місці;
 • стрибки з високим підніманням стегна;
 • біг на місці;
 • подвійні стрибки.