Зміст

Омега 3-6-9, що це таке?

Універсальний комплекс Омега 3-6-9 покликаний заповнити дефіцит жирних кислот в організмі людини. Він спеціально складений таким чином, щоб повністю компенсувати навіть відносно невеликий брак жирних кислот, зміцнити здоров'я в цілому, сприяти схудненню та бодібілдингу, збільшити ефективність інтелектуальної діяльності. Перш ніж перейти більш докладно корисним функціям комплексу жирних кислот, розповімо коротенько про значення і добавки.

Ні для кого вже не дивно, що довголіття, бадьорості і відмінне самопочуття залежать від постійного надходження в організм жирних кислот. І, тим не менш, до цих пір відносно жирів повно критики. Відомо, що наш організм здатний синтезувати практично всі види насичених і мононенасичених жирних кислот, але не здатний синтезувати поліненасичені жирні кислоти – омега-3 і омега-6. Омега-9 так само не може вироблятися нашим організмом.

Жирні кислоти у залежності від структури поділяються на насичені і ненасичені, останні в свою чергу поділяються на мононенасичені (омега-9) і поліненасичені (омега-3 і омега-6). Всього в нашому організмі налічується більше двох сотень жирних кислот, але життєво необхідні лише близько двадцяти, а найбільш значущі – три, про яких йдеться в статті.

Колосальний вплив поліненасичених жирних кислот на організм людини було відкрито зовсім випадково в 70-х роках ХХ століття, хоча самі вони були виявлені ще на початку століття. Антропологи з Данії зацікавилися причинами відмінного здоров'я і довголіття корінних жителів прибережних районів Гренландії. За підсумками досліджень було встановлено, що низький рівень серцево-судинних розладів у ескімосів був безпосередньо пов'язаний зі споживанням у великих кількостях поліненасичених жирних кислот з морської риби. Подальші дослідження антропологів лише підтвердили цей висновок.

Читайте також  Який протеїн краще вибрати при високоінтенсивних тренуваннях

З іншого боку, кого цікавить ця історія? Для чого потрібні омега 3-6-9?

Зрозуміло, що в нинішніх реаліях постійно вживати в їжу свіжу морську рибу досить важко. Саме тому дієтологи придумали з'єднати в одній біодобавці відразу всі найбільш корисні для здоров'я жирні кислоти, причому саме в тих пропорціях, що ідеальні для нашого організму. У наборі Омега 3-6-9 дійсно є все необхідне, і, хоча багато дослідників говорять, що для профілактики серцево-судинних розладів достатньо приймати тільки омега-3, чи не краще взяти відразу весь набір таких корисних нам жирних кислот «в одному флаконі»?

Користь Омега 3-6-9

Для чого корисно приймати омега 3-6-9? Перш за все, для серцево-судинної системи і мозку, але крім того, ці вітаміни позитивно позначаються на загальному стані здоров'я людини, що дуже важливо в момент дотримання дієти і при інтенсивних тренуваннях. Однак, окремі аспекти застосування жирів саме в цьому комплексі потрібно розглянути більш докладно.

На жаль, в продуктах, багатих жирами, які ми звикли вживати, переважає омега-6, але недостатньо омега-3 і омега-9. Рясне споживання жирів в їжу, таким чином, різко збільшує співвідношення омега-6 до омега-3 і 9, часто доводячи його до тривожних 30 до 1.

Основна небезпека полягає в тому, що в занадто великих кількостях омега-6 починає, навпаки, руйнувати наш організм. Саме з цієї причини багато дієтологів радять уникати свинини, а також соняшникової олії та вершкового масла. Єдиний варіант отримати максимальну користь від всіх жирних кислот і при цьому мати їх у найбільш збалансованих дозах — приймати препарати омега 3-6-9.

Найбільш здорове співвідношення омега 3-6-9 дають відповідні вітаміни.

Омега-3 позитивно впливає на стан серця і судин, що дозволяє виконувати більш важкі тренування, покращує стан кісткової тканини та суглобів, роблячи їх більш рухливими, пригнічує депресивні стану і стану підвищеної стомлюваності.

Читайте також  Відновлення енергії після силових тренувань: харчування, водний баланс, сон

Омега-6 прискорює метаболізм, зміцнює імунітет, покращує стан волосся, нігтів і шкіри, прискорює виведення токсинів.

Омега-9 перешкоджає розвитку тромбозу і артрозу, яким часто схильні профспортсмены, зменшують кількість цукру в крові, допомагає швидко відновлюватися після тренування.

Застосування для схуднення

Погодьтеся, оригінальна ідея – використовувати жири для схуднення. Тим не менш, практика показує, що масло омега 3-6-9 при схудненні буває доцільним. Наявність ПНЖК допоможе вам ефективно дотримуватися дієти, обмежуючи себе в борошняних виробах, солодкому, м'ясі та рибі. Надаючи загальнозміцнюючу дію на серцево-судинну систему, Крім того, Омега-6, що входить до складу, прискорює метаболізм — адже це прекрасно. Омега 3-6-9 також сприяє більш тривалим тренуванням. А раціонально підібрана дієта і наявність фізичних навантажень допоможуть швидко і ефективно скинути необхідний вагу.

Для схуднення найбільш корисним є Омега-3. Саме ця ПНЖК зменшує апетит, зберігаючи тривалий почуття насичення.

Омега 3-6-9 в бодібілдингу

Не менш корисний жир Омега 3-6-9 і в такій специфічній сфері як бодібілдинг. ПНЖК комплексним чином впливає на здоров'я бодібілдера, зміцнюючи нерви і судини, покращуючи серцево-судинну систему, підвищуючи загальну витривалість. Крім того, Омега 3-6-9 знижують підвищений артеріальний тиск (що так важливо під час навантажень), позитивно впливають на гормональний фон і покращують настрій спортсмена. А більше навантажень – більше результатів. Таким чином, препарати, що містять Омега 3-6-9 позитивно діє на багато силові показники, зміцнюючи телостроение, роблячи процес більш захоплюючим, а час навантаження тривалими.

Як приймати омега 3-6-9

На ринку біодобавок представлена величезна кількість виробників омега 3-6-9. Які краще – складно сказати однозначно. Набір, що включає відразу всі життєво важливі для організму жирні кислоти, має однаковий склад омега 3-6-9 і точно встановлене співвідношення жирів, надає максимальний ефект. Тому в більшості випадків байдуже, добавку якого саме виробника брати. Як і завжди в подібних випадках, рекомендуємо користуватися товаром того виробника, якого ви більше довіряєте.

Читайте також  Спортивні добавки для підвищення витривалості

Інструкція по застосуванню омега 3-6-9 від Myprotein проста: 1 капсула 1 раз на день під час їжі. Перевищувати дозування не можна.

Відео-лекція про користь Омега 3, 6, 9

Таким чином, комплексний препарат омега 3-6-9 однаково корисний як для схуднення, так і для бодібілдингу, надає загальнозміцнюючу дію на організм, покращує настрій і збільшує витривалість. І все це у найбільш збалансованою формі!