Чим переривчасте голодування відрізняється від дієти

Переривчасте або інтервальне голодування (Intermittent fasting, IF) — це чергування періодів голоду і їжі без обмежень. Наприклад, ви можете їсти протягом восьми годин і постити наступні 16, чергувати добу їжі і добу посади чи є п'ять днів, а два — голодувати.

Головна відмінність IF від дієти полягає в тому, що в періоди їжі ви можете вибрати все, що захочеться. Не потрібно виключати улюблені продукти, рахувати калорії і відміряти порції. Також, на відміну від низькокалорійної дієти, ви не відчуваєте слабкість, і тому з легкістю можете дотримуватися плану харчування.

Чи можна схуднути за допомогою голодування

Здається, що голодування — не кращий вибір для схуднення. Адже якщо різко скоротити раціон, організм перейде в режим збереження енергії, а коли отримає доступ до їжі, почне посилено збирати жир.

Цей механізм змушує людей набирати вагу після будь-яких суворих дієт, але коли справа доходить до переривчастого голодування, він не працює.

Що відбувається з метаболізмом

Справа в тому, що уповільнення метаболізму — процес нешвидкий. Перш ніж ваше тіло зрозуміє, що настали погані часи, повинно пройти не менше кількох діб, а переривчасте голодування, як правило, триває не більше 24 годин.

Більше того, в перші 14-36 годин голодування метаболізм збыльшуэться на 9%. Це легко пояснити, якщо згадати, в яких умовах жили наші предки. Перш ніж поїсти, треба було це зловити або зібрати. Як ви будете бігати, якщо всі процеси уповільнені, а енергії немає?

Тому перш ніж «закритися», тіло дає вам 2-3 доби на енергійний пошук їжі, а вже потім переходить в режим економії.

Читайте також  Правильна гімнастика при шийному хондрозі — прибираємо біль і лікуємо шию

Раз метаболізм збільшено, а їжі не надходить, треба витрачати те, що лежало про запас, — розщеплювати жири і використовувати їх як паливо.