В годин на добу середньостатистичний дорослий чоловік проводить на роботі — і це в кращому випадку. Аврали, дедлайни, підготовка відповідальних заходів можуть затримати в офісі до глибокої ночі. При цьому природні потреби нікуди не пропадають — в тому числі і потреба в їжі. Але як харчуватися на роботі, щоб їжа приносила користь і повноцінно насичувала організм, одночасно не заважаючи робочому процесу? Тут є свої тонкощі, які повинна знати кожна людина, що бажає зробити свою професійну діяльність максимально продуктивною.

Особливості харчування в офісі

Професія професії різниця — у кожної своє навантаження, режим, рівень стресу, характер активності і т. д. Узагальнити їх усі в одній статті не вдасться при всьому бажанні, тому розглянемо специфіку роботи в офісі:

  • превалювання інтелектуальної праці над фізичною;
  • знижена фізична активність (малорухливий характер);
  • швидкий доступ до установ громадського харчування;
  • часто високий рівень психологічних навантажень.

Виходячи з цих характеристик правильне харчування на роботі в офісі повинно бути спрямоване на підтримку найбільшої інтелектуальної працездатності та вищих функцій ЦНС — концентрації, уваги, вміння шукати й аналізувати інформацію.

Корисні продукти для офісу

Офісний працівник, квапливо жующий гамбургер і запивающий його кавою або колою — вже хрестоматійна картина. Звідси і властиві населенню розвинених країн проблеми із зайвою вагою, що почастішали, інфаркти, інсульти, патології внутрішніх органів і т. д. Альтернативою дешевого фастфуду, солодощів і газованій воді при сидячій роботі повинні стати:

  • Свіжі овочі. Легкий салат з капусти-броколі, зелені, помідорів, буряка, моркви, гарбуза та інших овочів — ефективний засіб для боротьби з порушенням обмінних процесів і роботи травного тракту. Багаті клітковиною, вони сприяють просуванню їжі по ШЛУНКОВО-кишкового тракту, а також очищенню кишечника від токсичних продуктів травлення. Вітаміни і антиоксиданти, що містяться в овочах надають комплексний вплив на організм, захищаючи тканини від оксидативного стресу, підвищуючи опірність захворюванням та психологічному навантаженню, запобігаючи підвищення холестерину.
  • Фрукти і ягоди. В першу чергу ці дари природи — оптимальна заміна солодощів. Вони містять велику кількість фруктози, яка аналогічна звичайному цукру по калорійності, але в 2 рази солодше. Відчуваючи те ж задоволення, що і від ласощів, ви отримуєте на 50% менше калорій. Також фрукти і ягоди — джерело різноманітних біоактивних сполук, зокрема вітамінів, мікроелементів, фітонцидів, антиоксидантів і т. д. А деякі з них (зокрема, грейпфрут) зарекомендували себе як ефективні натуральні схуднення.
  • Риба і молюски. М'ясо риби сімейства лососевих (горбуша, омуль, форель тощо), восьминогів і кальмарів містять багато білка і легкозасвоюваний жир, що складається з незамінних для людини поліненасичених жирних кислот. Їх роль в організмі надзвичайно різноманітна, з головного — нормальне функціонування нервової системи та імунітету, зменшення запального процесу, протидія онкологічних, аутоімунних та інших захворювань.
  • Цільні злаки. Необроблене житнє, пшеничне, вівсяне зерно або грубо помолотая з них борошно з високим вмістом твердої оболонки — джерело "повільних" вуглеводів і харчових волокон. Перші сприяють довгому почуттю насичення, другі прискорюють просування їжі по кишечнику.
Читайте також  Як правильно робити присідання в гакк-машині

А чим перекушувати на роботі при правильному харчуванні, якщо не можна вживати солодощі і випічку? Віддайте свою перевагу куди більш корисним сухофруктам, гіркого шоколаду та горіхів. Вони вгамують психологічну потребу в солодкому і додатково наситять організм активними речовинами. Якщо ви серйозно стурбовані проблемою харчування на сидячій роботі, скористайтеся послугами сервісу по доставці офісних обідів. Простота оформлення замовлення, різноманітне меню, розроблене на принципах здорового харчування, оперативна і точна доставка — лише деякі з переваг, які забезпечили цього ресурсу популярність серед корпоративних клієнтів.