Доброго часу доби, шановні шанувальники ЗСЖ! Якщо ви хочете дізнатися, як правильно займатися на еліптичному тренажері, то ця стаття саме для вас. Ми розповімо, чим корисні тренування на орбітреку, скільки часу треба вправлятися, щоб схуднути, і допоможемо освоїти правильну техніку.

Еліпсоїд (еліпс, орбітрек, крос-тренажер) – це спортивне обладнання з еліптично обертовими педалями, що імітує біг, спортивну ходьбу, їзду на велосипеді. Тренування на ньому являє собою вид аеробної активності. Заняття дозволяють опрацювати як нижню, так і верхню частину тулуба. При цьому організм піддається рівномірному навантаженні, що незамінне для схуднення і підтримки м’язів в тонусі.

Про користь і особливості тренінгу

Орбітрек є універсальним спортивним засобом. Він підходить чоловікам і жінкам різного віку, з різним рівнем фізичної активності. Вправлятися на ньому можна навіть вагітним, але тільки в помірних кількостях і після консультації лікаря.

Купуючи таке оснащення для дому, часто люди задаються питанням, чи можна дітям тренуватися на еліпсоїді? Відповідь буде позитивною, але не слід залишати їх у кімнаті одних, тренінг повинен проводитися під контролем дорослих.

Під час роботи на еліпсоїді ступні не відриваються від платформи. Таке положення дозволяє знизити навантаження на суглоби нижніх кінцівок. При цьому пристрій ефективно допомагає скинути зайву вагу, накачати сідниці і інші частини тіла, відновитися після травм і пошкоджень, підготувати організм до більш серйозної фізичної навантаженні. Перевагами крос-тренажера можна назвати:

 • зміцнення дихальної системи;
 • коректування проблемних ділянок;
 • безпека тренінгу;
 • відсутність протипоказань до занять;
 • регулювання рівня складності і наявність додаткового функціоналу.

Вибір програми залежить від мети занять, наявності вільного часу і споконвічного порогу фізичної готовності. Правильно підібрати навантаження допоможуть поради тренера. Величезним плюсом занять на еліпсоїді є плавна втрата ваги і спалювання калорій без шкоди для здоров’я.

Алгоритм виконання вправ

Крім того, що таке тренування дозволяє підтягнути м’язи рук і ніг, вона також зміцнює прес і м’язи спини. Яка саме м’язова група зазнає навантаження, залежить від обраного типу ходьби:

 • вперед (загальнозміцнюючий тренінг);
 • назад (задня поверхня стегна + сідниці);
 • в нахилі (ікри стегна сідниці);
 • сидячи (ноги + поперековий відділ спини).

Перш ніж розпочати заняття, потрібно переконатися у справності обладнання. Важливо попередньо освоїти класичну техніку ходьби, а потім приступати до ускладненим версіями вправи.

Отже, необхідно стати ногами на платформи, руками вхопитися за спеціальні важелі, спина пряма, прес напружений. Слід за рахунок зусилля ніг запустити тренажер в дію. Щоб тренінг пройшов ефективно, треба враховувати наступні рекомендації:

 • рухайтеся плавно, без ривків і різких зупинок;
 • слідкуйте за частотою пульсу;
 • тренуватися щодня можна тільки досвідченим спортсменам, новачкам досить 3-4 разів на тиждень;
 • контролюйте те, скільки хвилин ви займаєтеся, і з якою швидкістю рухаєтеся, почати слід з 20-30 хвилинного тренування з мінімальним рівнем інтенсивності, поступово час і швидкісні показники можна збільшувати;
 • чергуйте інтенсивність занять;
 • правильно харчуйтеся і пийте більше рідини;
 • слідкуйте за диханням.

Маючи вдома такий спортивний інвентар, ви зможете самостійно вирішувати, в який час краще займатися, який напрямок і рівень навантаження вибрати. Не варто виснажувати себе тренуваннями. Ви повинні отримувати задоволення від занять. Відгуки схудлих свідчать про те, що продуманий і відповідальний підхід до домашнього тренінгу гарантує помітні зміни у фігурі за 2-3 місяці тренувань.

Відео

Сподіваємося, що наші поради та рекомендації допомогли вам зрозуміти, як займатися на еліпсоїді в домашніх умовах, щоб підтримати відмінну фізичну форму. Якщо стаття була корисна, розкажіть про неї друзям на своїх сторінках в інтернеті. мережах. Ми заздалегідь дякуємо та бажаємо успіхів на шляху до ЗСЖ!

Залишити відповідь