Добрий день, нові і постійні гості нашого сайту! Сьогодні ми розповімо про те, що собою являє добова норма калорій для жінки, і чим корисний розрахунок калоражу. Контролювати енергетичну цінність продуктів дуже важливо при схудненні, а також підтримання фігури в нормі.

 

Підрахунок поживних речовин є одним з основоположних принципів правильного харчування. Щоб добре себе почувати і не набирати вагу, необхідно забезпечити норму калорій, тобто отримувати енергії приблизно така ж кількість, скільки витрачає організм. Кілокалорії (ккал) – це одиниці виміру енергії, яку організм витратить на перетравлення їжі і наш рух.

Статистичні дані

Коли ми ходимо, дихаємо, тренуємося, розмовляємо і займаємося будь-яким видом діяльності, організм витрачає енергію. Важливо забезпечити необхідну норму поживних речовин, щоб людина себе добре відчував і був активним. При нестачі калорій організм запасає їх, і вага стоїть на місці, або знижується. При надлишку – речовини трансформуються в жир і відкладаються на боках, талії, стегнах.

Скільки енергоресурсів у день повинен отримувати жіночий організм, залежить від ряду факторів, а саме від:

  • віку;
  • початкового ваги;
  • рівня фізичної активності;
  • виду діяльності.

Середньодобова норма калорій у жінок менше, ніж у чоловіків. Жіноча денна норма споживання калорій становить 1800-2200 ккал. Якщо людина веде активний спосіб життя, піддається надмірним інтелектуальним або фізичним навантаженням, встановлений стандарт слід збільшити на 500-1000 одиниць.

Для вагітної або годуючої жінки обсяг надходячих в організм калорій повинен бути збільшений в 1,5-2 рази, оскільки поживні речовини потрібні не тільки матері, але і розвивається плоду. Чим старша людина, тим менше енергії їй треба для підтримки життєдіяльності. Якщо в 20 років дівчині треба 2200 ккал, то у віці 36 років цей показник буде знижений до 2000, а після 50 – до 1800.

Індивідуальні показники

Представлені норми відносні і усереднені. Щоб підтримувати себе у формі, треба знати точний показник. Яка добова норма калоражу потрібна конкретно вам, можна розрахувати, використовуючи калькулятори онлайн. Заповнивши кілька порожніх полів, система миттєво обробляє запит, і видасть правильний результат.


			
Залишити відповідь