Активоване вугілля щосили набирає популярність в якості простого і недорогого засоби для схуднення. Його натуральність і практично повна відсутність протипоказань до застосування наділяють цей препарат нібито чудодійним ефектом повного очищення організму.

Зміст

Активоване вугілля – це препарат, створений на основі багатих вуглецем матеріалів: кам'яного та деревного вугілля, торфу, органічних речовин, таких, як кістки тварин, шкаралупа горіхів. Виготовляють вугілля допомогою хімічної активації при дуже високій температурі, а отриманий в результаті продукт практично повністю складається з вуглецю.

Основне призначення: адсорбувати отруйні речовини з організму людини. Тому активоване вугілля вважається ефективним засобом при алкогольній і харчової інтоксикації організму. А завдяки порам, які чергуються між собою, невелика таблетка вугілля здатна вбирати істотний обсяг не тільки токсинів, але і води і хвороботворних бактерій. Саме це його властивість було взято за основу при розробці методів схуднення за допомогою активованого вугілля.

Історія використання

Вугілля використовувався для фільтрації питної води в Індії, і в Єгипті ще в 1500 році до н.е. Вперше в серйозних масштабах його почали застосовувати на початку XX століття при рафінуванні цукру. Широке використання отруйних газів під час Першої світової війни дало початок багатосерійного виробництва і використання активованого вугілля у респіраторах.

В даний час активоване вугілля найчастіше використовується як лікуючу засіб при розладі шлунка. Він може бути використаний для гальмування всмоктування отрути при прийомі протягом однієї години після харчового отруєння при вживанні грибів або молюсків. Вугілля також виводить залишилися токсини з організму.

Випускається активоване вугілля у вигляді таблеток, іноді – капсул і порошків. Відпускається з аптек без рецепта і його вартість настільки мала, що придбати його може кожен охочий. Чому б не купити собі засіб для схуднення за такою привабливою ціною?

Читайте також  Спортивний протеїн — що це таке? Для чого потрібен гейнер і шкідливий він?

Застосовувати вугілля можна не більше кількох тижнів поспіль, оскільки разом з надлишками води, отруйних речовин, він виводить з організму значну кількість корисних мікроелементів, мінералів і вітамінів.

Пивоварні дріжджі ефективні не тільки при приготуванні пива. Дізнайтеся, як пивні дріжджі сприяють очищенню організму в найкоротші терміни.

А в кінці цієї статті дивіться відео про те, як правильно робити ін'єкції в сідницю.

Вплив на зайву вагу

Як вже описано вище, чудодійні властивості активованого вугілля засновані на його адсорбентных якостях.

Тих, хто вважає, що схуднути можна за допомогою тільки прийому цих таблеток, будемо змушені розчарувати: без комплексного підходу щодо перегляду раціону харчування, застосування фізичних навантажень і консультацій дієтолога, максимум, чого можна домогтися – скинути 1-2 кілограми. Саме стільки рідини виведе з організму вугілля при систематичному вживанні.

Жоден з напрямків дієтології, як частини медицини, не бере на себе відповідальність за методику схуднення за допомогою активованого вугілля.

Фахівці аніскільки не применшують його вбираючі здібності і швидке очищення організму від шлаків і токсинів, але при цьому всіляко підкреслюють, що виводити з організму надлишок вуглеводів і жирів, відповідальних за набір ваги, вугілля не здатний на молекулярному рівні.

При прийомі цього препарату на голодний шлунок, як це вимагають методики схуднення, апетит людини тільки зростає, а якщо врахувати, що вугілля пов'язує деякі необхідні для життєдіяльності мінерали, в результаті харчування стає абсолютно незбалансованим, що може призвести до таких наслідків, як:

  • Запори

Навіть одноразовий прийом таблеток в підвищеній дозі здатний викликати тривалі запори, а вже при дотриманні такого курсу протягом 1-2 тижнів ця проблема і поготів розкриває себе у всій красі.

  • Авітаміноз
Читайте також  Який протеїн краще вибрати при високоінтенсивних тренуваннях

Вугілля зв'язує і виводить багато корисні речовини. В результаті тривалого застосування, може значно погіршитися колір обличчя, стан волосся, нігтів і шкіри, виникнути проблеми з імунітетом до інфекційних захворювань. Як результат, людина стає більш схильний до ризику захворіти вірусною інфекцією.

Кому протипоказаний активоване вугілля? В першу чергу людям, які страждають сповільненої або недостатньо частою дефекацією, гемороєм, тріщинами заднього проходу. Також його не слід застосовувати людям, схильним або страждають виразковою хворобою шлунка, внутрішніми кровотечами.

Крім цього, обережним з прийомом цього препарату варто бути алергікам, а також тим, хто приймає інші антитоксичні препарати або оральні контрацептиви, засновані на поглинання кишечником – їх дія може бути знижена за рахунок вугілля.

Методика схуднення: як застосовувати

Насправді методик схуднення за допомогою активованого вугілля існує кілька. Вони розрізняються в основному таблеток дозуванням і схемою прийому, але при цьому у всіх них є загальні вимоги, такі як:

 • Обов'язковий розвантажувальний день перед початком дієти. Деякі джерела радять навіть не просто обмежити споживання їжі, але провести повноцінний день голодування.
 • На час дієти слід повністю виключити з раціону солону і жирну їжу.
 • Солодке також знаходиться під строгою забороною на час застосування активованого вугілля.
 • Прийом таблеток слід обов'язково поєднувати з вживанням полівітамінного комплексу для повноцінної роботи організму.

Способи зниження ваги:

  • 1 методика

Прийом препарату починається з дозування в 3 таблетки. Потім він збільшується на 1 таблетку на день, поки не досягне загальної кількості з розрахунку по одній таблетці на 10 кілограм маси тіла.

Курс прийому слід здійснювати не більше 10 днів поспіль, після чого організму необхідно надати перепочинок на такий же час.

  • 2 методика

Цей спосіб не прив'язує кількість таблеток до маси тіла – їх необхідно застосовувати по 10 штук щодня, протягом 2 тижнів.

  • 3 методика
Читайте також  Чи є шкода від прийому креатину: які можливі побічні дії

За основу використовується дозування активованого вугілля при інтоксикації організму, коли для його повноцінного впливу необхідну кількість для вживання береться з розрахунку 1 таблетка на 10 кілограм маси тіла. Саме стільки необхідно вживати вугілля щодня.

Як стає зрозуміло із загальних вимог, які дотримуються під час вугільної дієти, вона заснована не стільки на чудодійну силу активованого вугілля, скільки на обмеженні раціону харчування, поєднанні розвантажувальних днів і днів повноцінного прийому їжі, а також на виведення зайвої рідини з організму. Сам по собі вугілля цього процесу не особливо сприяє, хіба що на рівні виведення рідини, але і не гальмує процес схуднення.

Подібна дієта, безперечно, має право на життя, оскільки допомагає організму вивести зайві токсичні речовини з організму. Але без поєднання з іншими, більш дієвими методиками, такими, як перегляд системи живлення на користь здорового способу життя, помірних або інтенсивних фізичних навантажень і контролю харчової поведінки, вона буде малоефективна, і вже точно не дасть розрекламованого супер-результату.