Купити протеїн (він же звичайний білок) потрібен для росту і відновлення м'язів. Бодібілдери, домагаються зростання маси та гіпертрофії мускулатури, протеїнові коктейлі п'ють і їдять білок у величезних кількостях. Однак крім набору маси протеїн сприяє позбавленню від зайвої ваги.

Схуднення на протеїні

Як відомо, під час схуднення йде вага: вода, жир і м'язи. Завдяки підвищеному прийому білка останні будуть захищені від спалювання.

Протеїн не запускає процес схуднення, а допомагає робити це правильно, але тільки при здоровому харчуванні і регулярних тренуваннях.

Протеїн для дівчат

 

При недостатньому споживанні білка під час схуднення активізується жировий синтез – організм з подвоєною силою запасає жир, думаючи, що настали погані часи.  Амінокислоти в білку блокують цей процес.

Дефіцит протеїну при схудненні призводить до захворювань, зниження імунітету, погіршення якості шкіри, волосся і порушення менструального циклу.

Протеїн корисний не тільки для жінок – чоловіки теж можуть приймати його при скиданні ваги, адже він знижує сумарний глікемічний індекс їжі. Завдяки білку їжа довше перетравлюється, а стрибків цукру в крові не відбувається – це віддаляє момент настання почуття голоду.

Як приймати добавку для зниження ваги

Для початку треба визначити правильне дозування – зазвичай це 2 грами білка на 1 кілограм ваги. З харчування людина отримує приблизно 1 грам білка на кілограм маси тіла – різницю і треба покрити.

Припустимо, якщо людина важить 75 кг, в добу їй потрібно 150 г білка. Так як половину він отримує з їжі, для схуднення необхідно добирати ще 75 г білка протеїном – це приблизно 100 г порошку, так як крім білка в ньому є і інші інгредієнти.

Читайте також  Інструкція по застосуванню L-карнітину для схуднення

протеїн для схуднення

За один прийом їжі засвоюються максимум 30 г білка, тому раціон потрібно розписати заздалегідь. Для зручності приймають спортивний порошковий протеїн, який розбавляють водою або молоком з низьким вмістом жиру. Головне – уникати окропу, у якому білок згортається і втрачає корисні властивості.

Якщо заплановано тренування, доцільним буде прийняти протеїн за 2 години до і через 1 годину після заняття – це забезпечить максимальну користь для м'язів. В інші дні час прийому протеїну не принципово.

Вибір протеїну для схуднення

Існує кілька видів протеїну:

  • сироватковий – найпопулярніший для схуднення, дешевий, але містить всього 60% білка;
  • ізолят сироваткового протеїну – в ньому до 90% білка, один з кращих варіантів для схуднення;
  • гідролізат сироваткового протеїну – лідер за кількістю білка (95%), але дорогий і з гірким неприємним смаком;
  • казеїновий – довго засвоюється, тому відтягує наступ голоду, але містить лише 60% білка;
  • яєчний – не містить холестерину, вуглеводів і жирів, але досить дорогий;
  • соєвий – підходить веганам, низькокалорійний, але містить мало амінокислот і білка (50%);
  • комплексний – суміш всіх видів протеїну.

Вчені проводили кілька досліджень на виявлення кращого протеїну для схуднення. У першому людей розділили на три групи:

кращий протеїн для схуднення

  • перші дотримувалися дієти;
  • другі дотримувалися дієти, займалися спортом і брали казеїн в дозі 1,5 г на 1 кг ваги;
  • треті дотримувалися дієти, займалися спортом і брали сироватковий протеїн в дозі 1,5 г на 1 кг ваги.

Експеримент тривав три місяці, по закінченні втрата ваги була приблизно однаковою – 2,5 кілограма. При цьому в першій групі знизився відсоток жиру в середньому на 2%, без змін м'язової маси. У другій відсоток жиру зменшився на 4%, але приріст м'язів склав 4 кг. В третій відсоток жиру так само знизився на 4%, але приріст м'язової маси склав в середньому 2 кг.

Читайте також  Рейтинг кращих комплексів перед тренуванням

Пізніше був проведений такий експеримент з соєвим і сироватковим протеїном – другий виявився ефективнішим для схуднення.

Висновок наступний: для скидання ваги краще використовувати повільний (казеїновий) або комплексний протеїн, покриваючи їм 50% від добової потреби в білку з розрахунку 2 г білка на 1 кг ваги. Решту 50% надходять з їжі.

Приклади відповідних протеїнів:

Syntrax Trophix 5.0

Syntrax Trophix 5.0 – комплексна добавка на основі казеїну. До складу також входять сироватковий протеїн, яєчний альбумін і пептиди глютаміна. Одна порція (25 г) містить 20 г білка, 5 г вуглеводів, жирів немає. Швидко розчиняється у воді, має приємний кремовий смак.

100% Casein Gold Standard від Optimum Nutrition – казеїновий протеїн. 1 порція – 32 грами, містить 24 г білка, 3 г вуглеводів, 1 г жиру. Є кілька смаків: шоколад, шоколадно-арахісове масло, ваніль, кекс, банан, печиво-крем.

BSN Syntha-6 – комплексний протеїн, збагачений амінокислотами, пептидами і клітковиною. Допоможе поліпшити травлення, швидше відновитися після тренувань і підтримати імунітет. 1 порція (47 г) містить 22 г білка. Зроблений на основі сироваткового протеїну.