Проблеми зору? Рішення є!

Різні проблеми із зором турбують велика кількість людей. Існують різні способи боротьби з ними: медикаменти, хірургічне втручання і так далі. Але також в деяких ситуаціях може допомогти спеціальна гімнастика. Популярна гімнастика для очей по Норбекову. Завдяки цій людині велика кількість людей змогли відновити зір і забути про окуляри.

Автор методики наполягає на тому, що дуже важливу роль відіграє психологічний настрій: потрібно перестати вважати себе слабкою хворою людиною. Тим не менш, самонавіювання — це тільки складова методики. Основою його є спеціальні вправи, які чудово допомагають при короткозорості, далекозорості, астигматизмі. Але врахуйте, що при таких хворобах, як катаракта, глаукома, атрофія зорового нерва і макулодистрофія очікувати результатів не варто, оскільки поразки ці дуже серйозні.

Зміст

 • Вправи для очей по Норбекову
 • Швидкий варіант гімнастики
 • Гімнастика для очей по Норбекову: відгуки
 • Техніка виконання гімнастики для очей по Норбекову на відео

Вправи для очей по Норбекову

При виконанні всіх вправ потрібно зберігати м’язовий корсет. Плечі повинні бути розслаблені, спина пряма, робіть гімнастику з посмішкою і гарним настроєм.

Гімнастика для очей Норбекова включає в себе наступні вправи:

 • Вправа 1. Голова розташована рівно. Пройдіть поглядом вгору, доходячи до крайньої можливої точки, потім продовжите рух вгору очима, ніби через лоб. Поверніть погляд у вихідне положення. Потім направте його вниз, подумки продовжите погляд ніби у власне горло. Поверніться у вихідне положення. Всі вправи повторюються по 8-10 разів.
 • Вправа 2. Положення голови залишається рівним. Поглядом подумки пройдіть через своє ліве вухо, поверніться у вихідне положення. Те ж саме повторюється через праве вухо. Завдяки цій вправі ви впливаєте на енергетичні центри, які зосереджені на маківці голови, а через зовнішні куточки очей вплив поширюється на весь організм. Канал нагорі голови вважається енергетичним, бічні ж канали пов’язані з нашою печінкою.
 • Вправа 3, «Метелик». У процесі виконання цієї вправи важливо не здійснювати рухи головою. Потрібно рухати тільки очима. Для максимально м’якого і щадного впливу потрібно малювати геометричні фігури великого розміру. Спочатку очима потрібно намалювати діагональ: починайте з правого нижнього кута і завершуйте в лівому верхньому. Потім повторіть діагональ в зворотній послідовності: з лівого нижнього кута в правий верхній. Зробивши дві діагоналі, розслабте очні м’язи, поморгайте, не напружуючи очі. У процесі виконання вправ намагайтеся не жмуритися і не напружувати очі — вправи повинні виконуватися легко і без зайвих зусиль.
 • Вправа 4. «Вісімка». Голова не рухається, очі подумки намалюйте знак нескінченності. Намагайтеся робити фігуру досить великою, але не більше контурів особи. Чергуйте напрямки. Потім часто поморгайте, як в попередній вправі.
 • Вправа 5. Ця вправа спрямована на зміцнення м’язів очного яблука, а саме косих. Вона відмінно діє при короткозорості, зміцнює бічний зір. Сконцентруйте погляд на кінчику носа, потім плавно і спокійно переведіть погляд вперед. Постарайтеся розглянути предмети інтер’єру, які знаходяться з боків, очі при цьому рухаються не повинні. Потім вправа виконується в такій послідовності: погляд зосереджений на кінчику носа, повільно рухайтеся очима вперед, фіксуйтесь на предметах по сторонах. Погляд зафіксуйте на переніссі, перемістіть його вперед і в сторони. Потім сконцентруйте погляд на центральній точці між бровами, плавно перемістіть його вперед і, не рухаючи очима, зафіксуйте предмети з боків. Рухи при цьому повинні бути плавними.
 • Вправа 6. Обидва вказівних пальця підніміть до кінчика носа, погляд сконцентрований на пальцях. Не поспішаючи розводьте пальці в сторони по прямій горизонтальній лінії. Кожне око має стежити за пальцем відповідної руки. Працювати при цьому повинен бічний зір. Це вправа повторюється 2-3 рази, потім очам потрібно дозволити відпочити.
 • Вправа 7. «Велике коло». Протягом всього виконання голова нерухома. Перед очима уявіть великий циферблат. Обведіть поглядом його контур, подумки фіксуючись на кожній цифрі. Зробіть рухи в обидві сторони. Намагайтеся, щоб контур кола був рівним, з часом збільшуйте його в діаметрі. Потім можна повторити вправу, концентруючи погляд на небі.

Вправи треба виконувати саме у запропонованій послідовності, оскільки вони розташовані за принципом від простого до складного. Автор методики радить виконувати комплекс в три етапи: спочатку з відкритими очима, потім — із закритими, а потім повторити його подумки.

Також нагадаємо, що дуже важливий психологічний настрій. Потрібно сприймати себе як людини повністю здорової, попрацювати над емоційним настроєм, прийняти правильну поставу, викинути з голови всі негативні думки. Норбеков також підкреслює важливість хребта в лікуванні захворювань очей, тому рекомендується виконувати і його суглобову гімнастику. Дотримуючи всіх правил, ви зможете поліпшити зір всього за 20 хвилин в день.

Пропонуємо подивитися відео з вправами.

Швидкий варіант гімнастики

Існує також скорочений варіант гімнастики Норбекова для очей. Він допомагає попередити короткозорість, відмінно знімає втому. Тренування припускає по 10 повторень таких вправ:

 • Зарийте очі, робіть ними кругові рухи в протилежному напрямку.
 • Погляд переміщайте вздовж траєкторії уявного прямокутника, в кожному кутку затримуйтеся на 2-3 секунди.
 • Очима рухайтеся вздовж діагоналі прямокутника.
 • Намалюйте поглядом знак нескінченності, рухаючись в різних напрямках.
 • Подальші вправи виконуються з відкритими очима. Подивіться на освітлений предмет, після закрийте очі долонею. Швидке чергування світла і тіні сприяє зміцненню мускулатури очей, покращує нічний зір, знімає напругу.
 • Сфокусуйте погляд на кінчику носа, подивіться вдалину, потім поверніться у вихідне положення. У кожній точці затримуйтеся на кілька секунд.
 • Швидко моргніть протягом хвилини.

Після тренування рекомендується виконати масаж — це дозволить закріпити результати. На обличчі досить відшукати точки: центральну між бровами, в ямці над підборіддям, на обох сторонах крил носа, на скронях, над серединою лоба в області мису волосся. При масажі плавно натискайте на точки пальцями, посилюючи тиск терпимою до хворобливості.

Гімнастика для очей по Норбекову: відгуки

Однозначної методу про систему відновлення зору Норбекова на даний момент немає як серед пацієнтів, так і серед лікарів. Офтальмологи вважають, що комплекс може бути корисний для профілактики при відсутності проблем із зором. А от щодо лікування захворювань вони налаштовані не так оптимістично.

Серед пацієнтів також зустрічаються різні відгуки. Одні стверджують, що позитивні результати від вправ дуже помітні, якщо робити гімнастику щодня. У той же час деякі не відчувають позитивних результатів.

Як би там не було, в більшості випадків вправи дають результати. Але перед тим як починати їх виконувати, рекомендується проконсультуватися з фахівцем — він підкаже, чи підійде вам така методика.

Техніка виконання гімнастики для очей по Норбекову на відео

Залишити відповідь