Л-карнітин являє собою амінокислоту, яка популярна як в дієтології і спортивному харчуванні, так і в медицині. Вона дозволяє вирішити багато проблем, у тому числі позбавитися від зайвої ваги, поліпшити тонус м'язів. Інша назва — вітамін В11 або ВТ. Речовина володіє анаболічними властивостями, покращує живлення клітин, впливає на накопичення йоду в щитовидній залозі, прискорює процеси відновлення в тканинах. Щоб домогтися відмінних результатів, потрібно знати, як приймати карнітин. Саме в цьому й спробуємо розібратися.

Зміст

Як л-карнітин діє на організм

Л-карнітин вважається жироспалювачем, оскільки підвищує швидкість протікання жирових обмінних процесів. Якщо людина нормально харчується і вживає достатню кількість тваринних білків, ця речовина виробляється організмом сама. Люди ж, які активно займаються спортом і/або дотримуються певної дієти, можуть зіткнутися з дефіцитом даного компонента, через що процес досягнення бажаного результату значно сповільниться.

Л-карнітин — надійна, безпечна і багатофункціональна добавка. Вона рекомендується людям, які хочуть підвищити енергійність, активність, витривалість.

Засіб здатне поліпшити розумову активність. Дослідження показали, що щоденне вживання 2 г речовини протягом півроку здатне підвищити розумову активність, і в результаті людина краще переносить інтелектуальні навантаження.

Також відомо сприятливий вплив на серцево-судинну систему. Цей компонент допомагає знизити рівень холестерину, захищає від розвитку атеросклерозу. А адже саме останній часто провокує такі серйозні ускладнення, як інсульт або інфаркт. Тому фахівці нерідко рекомендують приймати l карнітин для серця.

При правильному вживанні л-карнітину можна домогтися наступних результатів:

 • активізувати процеси спалювання жирів;
 • знизити рівень холестерину в організмі;
 • запустити механізм переробки жирових клітин в енергію;
 • зруйнувати жирові відкладення і запобігти скупченню останніх;
 • поліпшити розумову і фізичну працездатність.
 • скоротити відновний період;
 • зміцнити імунітет;
 • наситити організм необхідною кількістю кисню;
 • підвищити опірність до стресів;
 • зміцнити кісткову тканину;
 • поліпшити витривалість і енергійність.
Читайте також  Рейтинг кращих аптечних вітамінів для бодібілдингу

L-Карнітин

Кому рекомендовано приймати L-Карнітин

Показання до застосування л карнітину включають в себе активні заняття спортом. Речовина допомагає спортсменам поліпшити працездатність організму, прискорити процес схуднення і поліпшити тонус м'язів, домогтися кращих професійних результатів. Також лікар може призначити прийом цієї речовини людям з браком амінокислоти в організмі. Він рекомендується літнім людям для уповільнення старіння головного мозку, поліпшення концентрації уваги і пам'яті, людям із серцевими захворюваннями. Також амінокислоти іноді потрібні вагітним і годуючим матерям, маленьким і недоношеним дітям, новонародженим. Препарат призначається для лікування ожиріння або анорексії. Призначають його зазвичай у складі комплексної терапії.

L-карнітин: інструкція по застосуванню

Препарат можна придбати у вигляді сиропів, капсул, таблеток і порошку, і спосіб застосування буде відрізнятися в залежності від форми.

Як приймати рідкий л-карнітин для схуднення

Рідка форма — це сиропи і ампули. Сироп не залежить від прийому їжі. Його краще не розводити водою, а при необхідності випити її потім.

Дорослим рекомендується приймати л-карнітин тричі на день по 5 мл (одна мірна ложка). Спортсменам показаний одноразовий прийом 15 мл речовини (мірний стаканчик) безпосередньо перед тренуванням. В даному випадку амінокислота буде сприяти збільшенню м'язової маси, спалювання жирів, поліпшення витривалості і своїх результатів.

Курс прийому зазвичай становить 4-6 тижнів. При необхідності через тиждень він повторюється.

Дітям до року сиропи призначаються в дозі 10-20 крапель за прийом. Дітям у віці 6-12 років показано вживати 20-27 крапель, дітям 6-12 років — 2,4-2,5 мл за раз. Тривалість прийому становить не менше місяця. У добу приймати л-карнитиин 2-3 рази. Між курсами робиться перерва на тиждень, потім при необхідності курс може повторитися.

Як правильно приймати л-карнітин для схуднення в таблетках

л-карнітин для схуднення в таблетках

Препарат використовується перорально. Таблетки не рекомендується кришити або розжовувати — їх п'ють цілком, запиваючи водою. Тривалість прийому і дозування підбирають індивідуально з урахуванням стану і особливостей організму.

Читайте також  8 істин про протеїн для новачків у спортзалі

Дорослим зазвичай призначається 200-500 мл 2-3 рази на день. Спортсменам рекомендується один раз приймати схуднення перед тренуванням у дозуванні 500-2500 мг. Краще приймати речовину курсами у відповідності з рекомендаціями лікаря.

Не рекомендується приймати добавку більше, ніж протягом півроку.

Як приймати схуднення в капсулах

В капсулах, препарат приймається перорально, за тією ж схемою, що і в таблетках. Капсулу не відкривають, ковтають цілими і запивають водою. Дорослим показано вживати 200-500 мг 2-3 рази в день, спортсменам — 500-2500 мл перед початком тренування. Препарат приймають курсами не більше ніж протягом шести місяців. Тривалість одного курсу становить 4-6 тижнів. Потім робиться перерву і за потреби курс повторюють.

Як приймати креатин моногідрат в порошку

Дозування стандартна, але порошок необхідно розводити водою в кількості 0,5 літра.

Побічні ефекти і протипоказання л-карнітину

протипоказання л-карнітину

Левокарнітин, як і будь-які інші амінокислоти, майже не викликають побічних ефектів. Вкрай рідко може з'явитися алергічна реакція, можливо порушення травлення. Також потрібно врахувати, що у пацієнтів з уремією можлива м'язова слабкість, больові відчуття в області живота, нудота і блювота. Може супроводжуватися дискомфортом введення препарату через вену. У дуже рідкісних випадках відзначалося поява специфічного запаху тіла після прийому l-карнітину.

Незважаючи на користь l карнітину, при ряді захворювань вкрай не рекомендується приймати його, не проконсультувавшись з лікарем. Це стосується тих, хто має такі проблеми:

 • гіпертонія;
 • цироз;
 • захворювання нирок;
 • діабет;
 • захворювання периферичних судин.

Вагітним іноді показано застосування л-карнітину, але його повинен призначати лікар — ні в якому разі не починайте прийом добавки без його дозволу.

Як приймати l карнітин для ефективних тренувань: додаткові рекомендації

Варто розуміти, що навіть якщо ви будете максимально правильно приймати схуднення, але не будете робити нічого більше, він не тільки не допоможе схуднути, але і може привести до протилежного ефекту. Працює ця амінокислота лише тоді, коли ви працюєте самі, тому спорт і правильне харчування — основні складові успіху.

Читайте також  Користь і шкода колагену: для чого він потрібен і як його приймати

Спочатку важлива активність. Л-карнітин працює на спалювання жирів в той час, коли ви займаєтеся спортом. Причому важливі саме кардионагрузки: біг, швидка ходьба, велосипед і велотренажер, аеробіка, йога і так далі.

Ще один важливий момент — це тривалість тренування. Щоб отримати позитивні результати, потрібно займатися не менше, ніж протягом 25 мнуть. Спочатку потрібно активізувати природний процес спалювання жирів, а потім вже в роботу включається препарат і посилить цей процес. Приймати його можна як до початку тренування, так і під час неї.

Багато залежить і від харчування. Організм потрібно налаштувати так, щоб він сам активізував процес спалювання жирів. Для цього необхідний чіткий план харчування. Харчуватися потрібно часто і невеликими порціями, обов'язково їсти достатню кількість білкової їжі. Закінчивши тренування, намагайтеся нічого не їсти протягом години. Потім потрібно вживати білкову їжу або випити протеїновий коктейль. Також пам'ятайте, що потрібно пити багато води. Л-карнітин не можна поєднувати зі строгими і низькокалорійними дієтами.

Особливості вибору і покупки л-карнітину

Продукт можна придбати в аптеках, магазинах спортивного харчування, інтернет-магазинах. Він відпускається без рецепту, тому проблем з його придбанням не буде.

По суті, з вибором карнітину теж все просто, так як це речовина у всіх виробників однаково і являє собою білий майже позбавлений смаку порошок. Але, враховуючи синтетичне походження, все ж потрібно сказати, що якість продукту може відрізнятися.

Найважливіше, на що потрібно звертати увагу — це присутність тих чи інших сторонніх домішок. Як вже говорилося, л-карнітин може випускатися в різних формах, і по ефективності всі вони практично однакові, різниця тільки в особливості застосування.

Знаючи, як приймати схуднення при тренуваннях, ви зможете домогтися кращих результатів у спорті. Звичайно, важливо пам'ятати про те, що більш важливу роль все ж відіграє не добавка, а те, наскільки правильно і активно ви тренуєтеся.

Відео-інструкція щодо застосування л-карнітину для схуднення