Представниці слабкої статі перебувають у постійному пошуку коштів, здатних ефективно побудувати для них ідеальну фігуру. За роки існування цивілізації для цієї благородної мети нічого кращого не придумали, як виснажувати себе багатогодинними фізичними вправами і різного роду обмеженнями (дієтами). Чого тільки не зробиш заради заповітної мрії!

Але не всім вистачає терпіння і сили волі довести розпочате до кінця, тому результатом можуть похвалитися небагато. А так хочеться пройтися по вулиці, ловлячи на собі погляди чоловіків, зачарованих вашої витонченою фігурою. Чи є спосіб, який привів би тіло у форму без традиційних катувань, і як отримати бажану досконалість з меншими витратами часу і коштів? Є! Спробуйте калланетику — методику фізичних вправ, яка при належній завзятості забезпечить вам прекрасний результат.

Зміст

Що таке калланетика

Калланетика – це комплекс з 29 гімнастичних вправ, виконуваних у статичному положенні і спрямованих на скорочення і розтяжку м'язів, у тому числі глибоких. По більшій частині є комерційним продуктом, в основі якого закладена перероблена під американського споживача йога. Тим не менше, програма ефективно впливає на червоні м'язові волокна і активізує окислення жирних кислот.

Заняття калланетикb покращують обмінні процеси в організмі, прибирають болі в спині, коректують форму тіла. Пік популярності цього різновиду фітнесу припав на другу половину минулого століття. Називається система по імені творця — американки Каллан Пінкні (Callan Pinckney, 1939-2012).

Інтерес до калланетики в наші дні викликаний тим, що гімнастичні вправи дійсно ефективні. Серед великої кількості оздоровчих систем тільки калланетика дозволяє за короткий час досягати вражаючих результатів. При регулярних заняттях тіло набуває ідеальні пропорції, стає красивим, гнучким, здатним переносити серйозні фізичні навантаження.

Читайте також  Як розпізнати невроз і що з ним робити

Історія створення системи

Переказувати історію про життя і поневіряння американки Барбари Биффингер Пфайффер Пінкні, яка народилася в 1939 році в р. Савані штат Джорджія, немає сенсу. Досить сказати, що на початку 70-х років минулого століття після пішої подорожі світом протягом 11 років вона мала серйозні проблеми зі здоров'ям. У неї постійно боліла спина, а також лікарі рекомендували зробити операцію на колінах.

Смілива жінка зважилася на кардинальні зміни в житті. Спочатку вона прийняла ім'я Каллан (так порадив нумеролог). Потім стала працювати над системою вправ, які позбавили б її від проблем. Регулярно виконуючи розроблений комплекс, вона відчула себе краще і виявила, що її нові вправи не тільки позбавляють від болю, але і швидко зміцнюють м'язи, поліпшують поставу і загальний стан організму.

 

Каллан стала приватним чином навчати інших людей купувати красу та молодість за допомогою фізичних вправ. Дуже скоро система завоювала популярність. Потрібно було дати назву системі занять, щоб привернути до неї нових відвідувачів. Назва незабаром з'явилося — одна з учениць називала заняття «Калланетика», поєднуючи в одне слово ім'я викладача і частина слова «атлетика». Каллан вирішила, що краще нічого не придумаєш і затвердила назву.

Початок популярності системи вправ припадає на середину 80-х років XX століття. Після семи років викладання приватно Каллан опублікувала книгу «Калланетика: на 10 років молодший за 10 годин», яка за два роки розійшлася по Америці накладом в 1 мільйон примірників. А незабаром з'явишийся кліп Callanetics став бестселером.

З 1990 по 1999 рік в Америці працювала франчайзингова компанія Callanetics Franchise Corporation, яка займалася підготовкою викладачів для каланетики по всьому світу. Каллан у 1994 році виходить на пенсію, і поступово популярність її системи загасає. Після її смерті у 2012 році тривали судові розгляди на авторські права, торгові марки та продукти, пов'язані з калланетикою.

Читайте також  Перша допомога при кровотечі: це повинен знати кожен

Переваги системи

В основі каланетики лежать певні положення тіла, як асани в йозі. Займаються беруть певну позу і в ній виконують розтяжки з багаторазовими повтореннями. Всього вправ в системі 29, і розраховані вони на задіяння в роботу всіх м'язів одночасно.

Для занять комплексом вправ не потрібне спеціальне обладнання, тому тренуватися можна де завгодно — хоч в фітнес-клубі в компанії однодумців, хоч вдома на самоті. Для отримання швидких результатів інтенсивність занять повинна складати годину в день, три рази на тиждень. З появою помітних змін у фігурі і самопочутті кількість занять можна зменшити до двох на тиждень.

 

Добившись за допомогою тренувань бажаного результату, заняття кидати не слід. Потрібно продовжувати підтримувати форму і для цього достатньо буде вправлятися всього одну годину на тиждень. Цей час можна розподілити на кілька коротких тренувань по 15-20 хвилин і виконувати в зручний час протягом тижня.

Всі фізичні вправи каланетики в основі містять розтяжку м'язів і виконуються в певних позах з дотриманням дихального режиму. Оскільки тут немає різких рухів, то ймовірність отримати травму вкрай мала. Система вправ підходить для вдосконалення тіла не тільки жінкам, але і чоловікам, причому ні вік, ні вага значення не мають.

Калланетика дає результат в короткі терміни і при старанних заняттях можна отримати такі зміни в організмі:

 • відновлення обміну речовин;
 • зменшення об'єму і зниження ваги тіла;
 • рельєфність грудей, плечей, сідниць і стегон;
 • підтягнутий живіт;
 • відмінну керованість тілом (гнучкість і пластику);

Всі, хто займається калланетикою, запевняють в один голос, що відчувають себе молодими, здоровими і щасливими.

Комплекс вправ з каланетики: відео уроки

Калланетика для початківців містить прості вправи, які легко освоїти самостійно. Найлегше це зробити, переглядаючи відеозаписи і повторюючи рухи.

Читайте також  Як правильно робити випади зі штангою і в тренажері Сміта

Поради щодо тренувань

Кожна людина і його тіло індивідуальні, тому не слід форсувати події і чекати дива.

 • Як і будь-які заняття фізкультурою, комплекс каланетики починається з розминки, в ході якої необхідно підготувати організм до основних навантажень.
 • Під час тренувань не перенапружуйтеся, робіть з розтяжок те, що на даний момент може ваш організм. Поступово збільшуйте навантаження.
 • Для візуалізації ваших занять постарайтеся працювати перед дзеркалом.
 • Виконуючи рухи, дихайте рівно і спокійно, дихання не затримуйте.
 • Робіть розтяжки в рівному темпі і при повній тиші – це не зіб'є вас із взятого темпу.
 • Слідкуйте за змінами у вашому тілі. Не бійтеся початкового набору ваги за рахунок росту м'язової маси. З часом ви отримаєте пропорційно опрацьовані м'язи, які будуть виглядати гармонійно.

Кому не підходить калланетика

Система вправ при уявній простоті і універсальності не підходить для тих людей, які мають певні проблеми зі здоров'ям. Так, калланетика протипоказана астматикам, людям, які мають патології серцево-судинної системи, порушеннями в опорно-руховому апараті. Не рекомендуються заняття тим, хто перебуває в реабілітаційному періоді після операції або відновлюється після перенесеного захворювання. Небажані заняття для людей, які мають проблеми із зором. Бажаючі за допомогою каланетики вирішити свої проблеми зі здоров'ям, повинні заздалегідь звернутися до лікаря за консультацією.