Мета більшості людей, які активно рахують калорії, займаються спортом і обмежують себе в харчуванні – усунути зайвий жир. Цей самий жир в нашому організмі теж має свою калорійність. Тобто, це кількість калорій, яку потрібно витратити, щоб спалити певну кількість жиру. Розглянемо, що являє собою калорійність жиру людини, і з чого він складається.

Зміст

  • Скільки калорій в кілограмі жиру людини
  • Роль жирів в організмі людини
  • Властивості жиру людини
  • Особливості розпаду жирових клітин
  • Умови для спалювання жиру: відео-поради

Скільки калорій в кілограмі жиру людини

Відповідь на питання про те, скільки калорій в жирі людини – 7716 ккал в кілограмі. Якщо перевести це значення в фунти, то отримаємо приблизно 3500 ккал на один фунт підшкірного жиру.

Один грам чистого жиру містить 9 кілокалорій. Але чому тоді кількість калорій в жирі людини відрізняється? Справа в тому, що це не жир в чистому вигляді. У ньому міститься невелика кількість води, сполучної тканини та інших баластних сполук. Ці домішки не враховуються при підрахунку жиру в продуктах, а ось при підрахунку калорій в підшкірному жирі людини приймати їх до уваги потрібно.

Звідси випливає те, що грам підшкірної жирового прошарку містить 7, ккал, а не звичні 9.

Знаючи, скільки калорій на 1 кг жиру людини, можна розрахувати, скільки калорій вам потрібно витрачати і споживати, щоб схуднути настільки, наскільки ви хочете. Для схуднення необхідно створити дефіцит калорій, тобто, витрачати більше енергії, ніж ви споживаєте з їжею. Досить створити різницю в 500 ккал, і за два тижні ви можете втратити кілограм чистого жиру.

Якщо створити дефіцит калорій у 1000 ккал щодня, можна скоротити період скидання кілограма жиру до одного тижня. Саме така швидкість ще вважається безпечною, а ось більш швидке схуднення загрожує негативними наслідками.

Врахуйте, що улюблені багатьма експрес дієти, за рахунок яких можна скинути пару кілограмів всього за 2-3 дні, виводять з організму рідина, яка швидко повертається, коли людина знову дотримується звичного раціону. Жир ж іде потім, і для позбавлення від нього потрібно регулярно дотримуватися правильного і помірного харчування і займатися спортом.

Роль жирів в організмі людини

У жирових запасів в організмі є цілком природні й необхідні функції: вони відповідальні за захист внутрішніх органів, підтримують організм у тому випадку, якщо доводиться голодувати. Він допомагає відновлюватися після хвороби, дає можливість жінкам виносити і вигодувати дитину.

Проте якщо дати жиру можливість існувати безконтрольно, в кількостях, які перевищують норму, він стане чинити вплив на ряд відбуваються в організмі процесів. Жир в черевній порожнині впливає на гормональний фон і порушує його. Внутрішні органи при підвищеному вмісті жиру працюють на знос. Організм вимагає все більше калорій, відповідно, людина переїдає, і поправляється ще більше. Зайва вага – навантаження на суглоби, судини, кінцівки, підвищення ризику величезного списку захворювань.

Тому важливо, щоб показник жиру був у нормі та позбуватися зайвих відкладень. При цьому важливо знати не тільки те, скільки калорій в одному кілограмі жиру людини, але і те, як потрібно правильно його спалювати, оскільки при різкому і неправильному скиданні ваги піде в першу чергу не жир, а рідина і м’язова маса, так і наслідки можуть бути дуже небезпечними.

Якщо втрачати вагу дуже швидко, піде більше м’язової маси, ніж жиру. У підсумку м’язові тканини, які здатні спалювати жири, зникнуть, разом з цим сповільняться обмінні процеси. Жири не витрачають таку кількість калорій, як м’язи, які руйнуються під впливом швидкого схуднення. При цьому псується і загальний зовнішній вигляд тіла, так як шкіра відвисає. Коли дієта підходить до кінця, то організм в першу чергу відновлює втрачені жирові запаси, а вже потім приступає до відновлення м’язів, але все одно не в тому обсязі, як раніше. В результаті вага стає менше, але не за рахунок жирів – їх в організмі стає більше, навіть якщо вага буде такою же.

Для підтримки ваги на тому ж рівні потрібно вживати значно менше калорій, так як жир витрачає в дев’ять разів менше енергії, ніж м’язова маса. Тобто, доведеться сісти на ще більш жорстку дієту. А це нові негативні наслідки. Організм не буде справлятися з обмеженнями, і буде намагатися зробити все, щоб жир в організмі залишився і збільшився, адже він є резервом на випадок якраз таких екстрених ситуацій. Обмін речовин значно сповільнитися і, таким чином, ви тільки погіршите як фігуру, так і здоров’я, хоча хочете в корені протилежних результатів.

Властивості жиру людини

Існує думка, що кількість в організмі жирових клітин визначається спадковим фактором, як, наприклад, колір очей або волосся. Однак є й інша інформація, яка спростовує цю думку, і полягає вона в тому, що кількість жирових клітин у дитини визначається тим, як харчувалася мати. Також стало відомо, що при ожирінні жирові клітини можуть ділитися самостійно, і тоді побороти їх допоможе тільки хірургічне втручання.

Жир в організмі підрозділяється на кілька видів: коричневий, підшкірний і внутрішній. Коричневий вид жиру потрібен для того, щоб тіло могло підтримувати правильну температуру. Такого жиру достатньо в організмі немовлят – він захищає їх від переохолодження. Підшкірний жир, як зрозуміло з його назви, знаходиться безпосередньо під шкірою і являє собою знайомий всім целюліт. Це саме той вид жиру, з яким ми постійно боремося. Що стосується внутрішнього або вісцерального жиру, то він відкладається на поверхні органів людини і всередині них. Жир може вростати в м’язові тканини і навіть проникати в серце.

Разом з кров’ю надлишковий жир циркулює по судинах, засмічує їх відкладається на стінці. Крові стає важко проникати до клітин організму, підвищується тиск, можливо нездужання. Холестеринові бляшки стають причиною інсульту та інфаркту. Тому важливо позбутися не тільки від того жиру, який видно неозброєним оком, але і звільнити з нього внутрішні органи. Незважаючи на те, що вплив різних видів жиру відрізняється, калорійність їх залишається одна і та ж.

Особливості розпаду жирових клітин

Сам жир знаходиться в адипоцитах або жирових клітинах. Для вилучення його звідти він повинен трансформуватися в жирні кислоти та гліцерин. Для початку процесу розпаду потрібно знизити рівень в крові жирних кислот (за допомогою дієти) або ж підвищити концентрацію продуктів розпаду АТФ (за допомогою спорту), що постачають запаси енергії і вимагає жирні кислоти для їх утворення. Про глицерол зараз мова не йде. Потрапляючи в склад крові, жирні кислоти рухаються разом з білками і альбумінами. Кількість їх визначає в’язкість крові та показник вмісту альбумінів. Це ще один фактор, який потрібно враховувати при швидкому схудненні.

Жирні кислоти частково витрачаються на енергетичні ресурси АТФ за участю м’язових скорочень. Активність м’язів сприяє утилізації жирних кислот. В кінці процесу розпаду кислот утворюється вуглекислий газ і вода. Після розпаду вода за масою перевищує жирні кислоти в 7,5 разів. Таким чином, якщо ви втрачаєте в тиждень не більше 500 грам жиру, то це безпечно. Якщо ж, припустимо, йде 1,5 кг його в тиждень, то обсяг крові у день повинен збільшуватися на 1,5 літра. Всього у людини крові близько п’яти літрів, таким чином, приріст буде складати 30%. А додаткова рідина, що утворюється при спалюванні жирів, проходить по всіх судинах, навантажує серце, нирки, внутрішні органи. Якщо жири спалюються дуже швидко, це призводить до сильного зносу серця і нирок. І це ще один фактор проти швидкого скидання ваги.

Якщо схуднення відбувається тільки за рахунок дієт, без спорту, то це також не найкращий варіант розвитку подій. Прискорення процесу скидання ваги призводить до збільшення концентрації в організмі жирних кислот, підвищується ризик відкладення холестерину в судинах. Якщо м’язи не витрачають жир, він проникає в печінку і надмірно сильно навантажує її. За кілька жорстких дієт печінка може сильно наповнитися жировими клітинами і стати жировим органом, що провокує цироз печінки. Попередити потрапляння в печінку жирів допоможуть фізичні навантаження. У раціоні має бути достатньо білка, який бере участь у формуванні м’язів, які беруть активну участь в утилізації жирів. Також важливо, щоб організм отримував достатню кількість вітамінів. Корисно вживання риб’ячого жиру і лляної олії, які сприяють нормалізації метаболізму.

Тепер ви знаєте, скільки калорій в одному кг жиру людини, і як відбувається процес спалювання цієї речовини. Пам’ятайте про те, що позбавлення від жиру повинно бути безпечним і помірним. Важливо прислухатися до свого тіла і не перестаратися.

Умови для спалювання жиру: відео-поради

https://youtube.com/watch?v=OouV-5Xa-Yo

Залишити відповідь