Чому важлива зв'язок між м'язами і мозком, як вона впливає на ефективність тренувань і сприяє зростанню м'язів. Методи посилення нейром'язової зв'язку.

Нейром'язовий зв'язок — що це?

Нейром'язова зв'язок м'язів з мозком — це широке поняття, що означають здатність залучати певну м'язову групу в роботу за допомогою тренувань, або просто напружувати конкретний мускул. Силові вправи вкрай позитивно впливають на розвиток цієї зв'язку, дозволяючи атлету більш ефективно використовувати м'язи тіла для тренувань. Це, в кінцевому підсумку, важливо для набору маси.

Ті групи м'язів, які атлет по-справжньому відчуває в роботі, розвиваються і ростуть швидше навіть при середніх робочих вагах і помірних тренуваннях. При цьому відсутність нейром'язової зв'язку і механічне підняття ваги за рахунок вторинних м'язів лише погіршує симетрію тіла.

Потрібні тренування до відмови?

Під рекомендованої в бодібілдингу тренуванням «до відмови» розуміється неможливість виконання останнього повторення вправи, коли м'яз буквально відмовляється працювати з-за великого навантаження. У теорії це повинно створювати стрес, що провокує зростання мускулатури.

Проте новачки, мають слабку нейром'язову зв'язок і не вміють відчувати скорочення м'яза, схильні використовувати надмірно великий робочий вагу. Спроба тренуватися до відмови в їх випадку створить ризик травми або навіть розриву тканин, тому настійно не рекомендується.

Як навчитися відчувати біцепс?

Причина, по якій багато хто не відчувають роботи біцепса і не можуть його накачати, банальна — зайвий робочий вагу. Непід'ємно важка штанга і вигинання всім тілом призводять лише до болів в суглобах і різних порушень постави, але не до бажаного збільшення м'язів.

Ефективна тренування біцепса починається з концентрації над технікою вправи і помірного робочого ваги. Останні підходи кожної вправи рекомендується виконувати порожніми руками без ваги, уявляючи при цьому, що ви піднімаєте велику вагу.

Читайте також  ПРАВИЛА ЗДОРОВОГО СНУ

Як правильно напружувати м'язи?

Необхідно завжди пам'ятати про те, що якщо ви механічно піднімаєте великий робочий вага у вправі за рахунок м'язів-синергистов і вівторкових м'язових груп, ви не тільки збільшуєте ризик отримання травми, але і значно знижуєте навантаження на основну м'язову групу.

При виконання базових вправ, так і всіляких ізолюючих, ви повинні подумки напружувати мускулатуру, створюючи і зміцнюючи її зв'язок з мозком. Якщо ви не вмієте відчувати скорочення різних м'язових груп, ефективність вашої тренування не велика.

Методи розвитку нейром'язової зв'язку

Найголовнішими методами розвитку нейром'язової зв'язку є концентрація та візуалізація. При виконанні вправ ви повинні уявляти, як м'яз напружується і розслабляється, як циркулює кров під час скорочень, і як в результаті м'яз збільшується в розмірі.

Концентрація має на увазі повну ментальну віддачу тренуванні. Якщо у вашій голові постійно крутиться думка про те, як швидше закінчити повторення і відповісти на чергове повідомлення у WhatsApp або перевірити коментарі Instagram, залиште телефон в роздягальні.

Позитивний вплив пампінгу

Другим методом посилення зв'язку між м'язами і мозком є пампинг — накачування і збільшення обсягу працюючої м'язи шляхом збільшення кровотоку. Чим більше фізичний обсяг м'язи, тим простіше відчувати її роботу і контролювати цю роботу ментально.

Підвищувати кровотік в м'язах здатне як спеціальне спортивне харчування — предтренировочные комплекси, так і виконання вправ з малою вагою і високою кількістю повторів (наприклад, поєднання жиму лежачи зі штангою і віджимань від підлоги).

Розвиток м'язової пам'яті

Гарна новина полягає в тому, що розвиток нейром'язових зв'язків корелює з розвитком м'язової пам'яті — один раз навчившись відчувати свою мускулатуру і напружувати її силою волі, неможливо втратити ці навички навіть через роки відсутності силових тренувань.

Читайте також  ПРАВИЛА ЗДОРОВОГО СНУ

Саме з причини наявності м'язової пам'яті і хороших нейром'язових зв'язків атлети здатні повернути об'єм мускулатури в найкоротші терміни. Нагадаємо також, що зростання м'язів пов'язаний виключно зі збільшенням обсягу самих волокон, а не із збільшенням їх кількості.

***

Розвиток нейром'язової зв'язку між мозком і м'язами — найважливіша складова ефективної тренування для росту м'язів. Комплексний та гармонійний розвиток мускулатури неможливо без уміння відчувати свої м'язи і здібності напружувати їх силою волі.