Пройдіть тест Купера і перевірте, наскільки хороша ваша фізична форма.

У 1968 році доктор Кеннет Купер розробив ряд тестів на фізичну підготовленість організму для Армії США. Найбільшу популярність здобули два з них. Перший включає в себе 12-хвилинний біг з фіксацією пройденої дистанції і подальшим аналізом спортивних і медичних показників. Другий — комплекс вправ, які виконуються на час. Якраз про це тесті ми і поговоримо.

Цей комплекс вправ не тільки перевірить ваш рівень фізичної підготовки, але і дасть серйозну навантаження на серцево-судинну систему, змусить попрацювати ваші м'язи і покаже, що вам ще є до чого прагнути. Вам належить пройти чотири кола, в кожному з яких — чотири вправи, по 10 разів кожне.

В одне коло входить:

  • 10 віджимань. Після виконання залишіться в упорі лежачи.
  • 10 стрибків з упору лежачи. Після виконання перекиньтеся на спину.
  • 10 піднімання тулуба, або скруток, або відведення ніг за голову.
  • 10 присідань, або выпрыгиваний з повного седа, або разножек (коліно повинно торкнутися підлоги).

Сіль у тому, що все це треба виконати за короткий проміжок часу.

Три хвилини — відмінний результат, 3 хвилини 30 секунд — хороший, 4 хвилини — задовільний.

Якщо вам знадобиться більше часу, попрацюйте над собою і пізніше повторіть ще раз. Тест виконується в різних варіаціях, тому ви можете спробувати кілька і підібрати те, що найбільше підходить саме вам. Але не жалійте себе: все-таки це тест на фізпідготовку, а не лінива розминка в ліжку.

Перед тим як почати, подивіться одне з небагатьох відео, де тест виконується правильно.

Крім прямого призначення, цей комплекс вправ можна використовувати в своїх регулярних тренуваннях. Багато виконують комплекс Купера в якості розминки або, навпаки, щоб дати останню порцію навантаження організму в кінці тренування.

Читайте також  10 присідань з використовуванням фітнес обладнання

Регулярно виконуючи ці вправи і орієнтуючись на певний час, ви значно підвищите свій рівень витривалості і, відповідно, зможете виконувати тест все більш і більш успішно.

Спробували? Діліться результатами в коментарях.