Предтренувальний комплекс – стимулююча спортивна добавка, прийом якої значно підвищує ефективність тренувань.

Його приймають ті, хто займається бодібілдінгом, фітнесом та кроссфитом у фазі плато, коли тривалий час не зростають показники: наприклад, вже три місяці не вдається пробігти більше 10 км або присісти зі штангою важче 80 кг. Серед представників інших видів спорту не поширений.

З комерційних і утилітарних міркувань найбільш популярна форма випуску – водорозчинний порошок. Зрідка зустрічається в таблетках, ще рідше – в рідкому вигляді.

Приймати предтрен обов'язково по інструкції: зазвичай це мірна ложка за півгодини до тренування. Вказана на упаковці дозування розрахована на чоловіка вагою 75-85 кг, якщо не зазначено інше. Орієнтуйтеся на свої відчуття.

Коли не можна приймати комплекс

Менше ніж за 6 годин до сну. ЦНС знадобиться час для відновлення після порушення. Поки цього не станеться, заснути не вийде.

комплекс перед тренуванням

При проблемах з серцем (до яких відноситься і тахікардія) і підвищеному кров'яному тиску. Предтрен підвищить тиск ще сильніше. Характерні ознаки цього – запаморочення і нудота. Зверніть увагу: відсутність кофеїну в складі не означає, що там немає інших стимуляторів.

Вагітним і годуючим груддю. Вплив до кінця не вивчено, але є підстави прогнозувати негативний ефект.

Регулярно перед кожним тренуванням. Може чинити токсичну дію на печінку і викликати звикання.

Особам до 18 років, оскільки такі комплекси містять психостимулятори.

Якщо в день тренування пили каву, зелений чай або енергетики.

Втомилися? Пропустіть тренування. Предтрен може зняти втому, але організм буде працювати на межі.

Як вибрати якісний передтренувальний комплекс

За кількістю діючих речовин у складі можна розділити на багатокомпонентні і ті, в яких цих речовин мало.

Читайте також  Для чого потрібен глютамін в бодібілдингу і як його приймати

передтренувальний комплекс

Знаючи, за що відповідають окремі елементи передтренувального комплексу, можна скласти його самостійно. Іноді це називають «аптечним предтреником», тому що чистий синтетичний кофеїн, основний компонент, можна купити тільки в аптеці. Тим, хто не розбирається в біохімії, краще не експериментувати, а купити готовий продукт.

На передтренувальних комплексах часто не вказано точну кількість і співвідношення діючих речовин, тому орієнтуватися можна тільки на думку досвідчених атлетів і свої суб'єктивні відчуття. І, зрозуміло, купувати спортивне харчування тільки у перевірених (бажано великих і мережевих) магазинах.

Топ-10 кращих добавок

N. O.-Xplode від BSN.

N. O.-Xplode від BSN. Містить 5 видів креатину і багато бета-аланіну – з-за цього після прийому відчувається поколювання в шкірі. Дозволяє швидко включитися в роботу. Велика рідкість і перевага – версія без кофеїну.

Dark Rage від MHP. Хороший психостимулятор. Основна перевага – фокус на тренувальному процесі.

Super Pump Max від Gaspari Nutrition. Націлений на збільшення енергії і витривалості. Пампінг, максимальне кровонаповнення. М'яка дія, проблем зі сном не викличе.

Assault від Muscle Pharm. Схожий за формулою з N. O.-Xplode. Найвигідніший в співвідношенні ціни і обсягу діючої речовини. Відрізняється від інших наявністю AstraGin (суміш астрагалу та женьшеню), що поліпшує засвоєння амінокислот і поживних речовин.

Jack3d від USPLabs. Один з перших предтреников, лідер продажів минулого десятиліття. Поступився свої позиції після заборони герані і зникнення її зі складу.

Myo Blitz від Ronnie Coleman.

Myo Blitz від Ronnie Coleman. Відмінно підходить для сушки і безвуглеводної дієти. Не містить цукрів. Як і Assault, містить AstraGin.

Platinum PRE від Optimum Nutrition. Ідеальний для сушіння. Непоганий для набору маси.

Mesomorph від APS. Самий потужний, ядерний предтренировочний комплекс. Багато креатину, бета-аланіну і l-аргініну. Максимальна фокусування і ментальна концентрація. Основний мінус – проблеми зі сном. Збалансований, не викликає тремору, прискореного серцебиття і головного болю.

Читайте також  Який протеїн краще вибрати при високоінтенсивних тренуваннях

C4 Cellucor. Дуже розрекламований. Якість з часом впало, але в цілому продукт м'який.

Vortex від BPI Sports. Предтрен для бігу з невеликою кількістю діючих речовин. Містить гліцерин, який використовують марафонці для утримання води в організмі.

При покупці не звертайте увагу на співвідношення ваги банки і ціни дивіться на кількість порцій. Граммовки відрізняються в рази при однаковому ефекті.

Предтренувальний комплекс для жінок

Предтренувальний комплекс для жінок

Ці комплекси розраховані здебільшого на чоловіків, але з'явився жіночий – Work It Lady від Olimp. У ньому більше вітамінів і мінералів, ніж у звичайних комплексах. Переважно містить компоненти, націлені на розгін обміну речовин і зниження ваги.

У складі присутня тирозин, а значить, цей предтрен не можна тим, у кого є проблеми зі щитовидною залозою.

Дівчатам можна приймати всі «чоловічі» передтрени, за винятком тих, які містять речовини, які змінюють гормональний баланс. Типовий небезпечний представник – Horse Power X від Ultimate Nutrition.