Правильний вибір протеїну залежить від багатьох чинників – як зовнішніх (частота і програма тренувань, непереносимість певних продуктів та індивідуальні смакові уподобання спортсмена), так і внутрішніх (склад і якість препарату, тип білка, його концентрація, присутність жирів, вуглеводів та інших добавок).

Рейтинг кращих протеїнів на ринку, складений на основі висновків експертів та відгуків покупців, може стати відмінним помічником при виборі нутриента.

Як визначити якість протеїну

Щоб правильно підібрати продукт, необхідно уважно читати етикетку. На ній повинні бути зазначені такі пункти:

 

 • тип білка – концентрат, ізолят або гідролізат;
 • вид протеїну – сироватковий, казеїновий, м'ясної, яєчний, молочний, рослинний, колагеновий;
 • концентрація білкових компонентів – не менше 70% (менший відсоток буде говорити про низьку якість продукту);
 • добавки – вітаміни, креатин, вуглеводний компонент, жири, харчові волокна, пептин, смакові наповнювачі.

Швидкі вуглеводи і жири повинні бути присутніми в порошку в мінімальних кількостях. Використання штучних підсолоджувачів (сахарину, аспартаму, цикламата) неприпустимо.

До речі якщо ви перший раз збираєтеся вживати протеїн ознайомтеся про 8 істин про протеїн для новачків у спортзалі

Топ-10 протеїнів

Фірмами, які виробляють хороший протеїн, вважаються:

 • Optimum Nutrition;
 • Muscle Pharm;
 • Weider;
 • BSN;
 • Nutrabolics;
 • SAN;
 • Dymatize.

У рейтинг кращих протеїнів входять препарати як цих, так і інших виробників. Топ складено з урахуванням думки експертів та відгуків покупців.

Whey Gold Standard 100% від Optimum Nutrition

Загальновизнаний лідер на ринку якісних протеїнів для спортивного харчування. На думку експертів і покупців вважається кращим сироватковим протеїном. 70% порошку становить чистий ізолят, ще 10% – білковий концентрат, решта – пептиди і надають смак добавки. Випускається з декількома смаками на вибір: ваніль, кава, карамель, ягоди та інші. У складі препарату майже немає жирів і вуглеводів. Він відмінно підійде для набору чистої м'язової маси і не буде сприяти збільшенню підшкірної жирової прошарку, а завдяки відсутності лактози його зможуть вживати навіть спортсмени, що мають непереносимість.

Читайте також  Користь і шкода колагену: для чого він потрібен і як його приймати

Переваги: висока концентрація білка, відсутність жирів, вуглеводів, лактози.

Недоліки: висока ціна.

Nitro-Tech Performance Series від Muscle Pharm

Це один з кращих протеїнів за версією авторитетного американського порталу bodybuilding.com. Більшу частину суміші також становить сироватковий ізолят, до нього додані ультрафільтрованний концентрат білка і креатин для швидкого набору маси. Частка жирів і вуглеводів в препараті дуже мала – 1,5 і 2 м в одній порції продукту відповідно. Також до складу суміші додані кальцій, натрій і комплекс травних ферментів, які допомагають організму краще засвоювати препарат.

Переваги: - висока ступінь очищення білка, низький вміст жирів і вуглеводів.

Недоліки: немає.

Syntha-6 від BSN

Універсальний комплексний препарат, до складу якого входять шість видів білка: концентрат і ізолят сироваткового протеїну, казеїнат кальцію та міцелярні казеїн, яєчний альбумін і ізолят молочного протеїну. Білки мають різну швидкість і інтенсивність засвоєння, тому добавка підходить для прийому як у дні активних фізичних навантажень, так і під час перерв. Кількість жирів і вуглеводів в цьому препараті трохи вище – 6 і 15 г на порцію. Комплекс збагачений натрієм, калієм, кальцієм, залізом, фосфором і магнієм.

Переваги: універсальність.

Недоліки: високий вміст жирів і вуглеводів.

Pure Titanium Whey 100% від SAN

Ще один препарат на основі сироваткового білка. Ізолят і концентрат становлять близько 77% від загальної маси. В одній порції – всього 1,6 г жирів і 3,3 г вуглеводів. Порошок збагачений натрієм і калієм, а ось ензимів або інших травних ферментів у його складі немає. Спортсмени відзначають хороший смак цього протеїну навіть при розведенні водою.

Переваги: приємний смак.

Недоліки: відсутність травних ферментів.

COR-Performance Whey від Cellucor

Препарат заслужено займає середню сходинку рейтингу кращих протеїнів. Його основу складають сироватковий ізолят і концентрат, для кращого засвоєння яких в порошок додані спеціальні травні з'єднання – ензими. Спортсмени відзначають, що препарат можна розмішувати в холодній воді, а смак у нього не нудотно-солодкий, тому при тривалому прийомі він не набридає. Фахівці підтверджують: приймати цей білок можна максимально довго.

Читайте також  Який протеїн краще для схуднення і як його приймати

Переваги: приємний смак, можливість тривалого прийому.

Недоліки: через присутність яєць, пшениці, арахісу і горіхів може викликати алергію.

Gold Standard 100% Casein від Optimum Nutrition

Ще один препарат від бренду Optimum Nutrition в рейтингу кращих протеїнів. Його основу становить міцелярні казеїн, до якого додані розщеплені амінокислоти ВСАА та глютамін. Суміш засвоюється порівняно повільно і має приємний смак.

Переваги: висока концентрація очищеного білка.

Недоліки: висока ціна.

Combat Powder від Muscle Pharm

Ще один нутрієнт від Muscle Pharm в цьому рейтингу. Комплексний протеїн, що складається з п'яти різних видів, у тому числі сироваткового, яєчного і казеїнового, які засвоюються з різною швидкістю і інтенсивністю. У складі мало вуглеводів, але присутні ферменти, які сприяють поліпшенню травлення. У лінійці представлені нестандартні смаки, наприклад, булочки з корицею або апельсинові вершки.

Переваги: незвичайні смаки.

Недоліки: в окремих випадках можливі збої травлення.

Animal Whey від Universal Nutrition

Очищений білок, дія якого підкріплено розщепленими амінокислотами. Щоб забезпечити хорошу засвоюваність протеїну, виробник застосовує новітні технології. Порошок має два досить стандартних смаку – ванільне морозиво і шоколад.

Переваги: хороша засвоюваність.

Недоліки: необхідність збільшувати дозу при інтенсивних навантаженнях, невелике різноманітність смаків.

JYM Pro від JYM

Препарат порівняно молодий – фірма презентувала його в 2014 році. Він ще не встиг піднятися на вершину топа протеїнів, але спортсмени вже оцінили його по достоїнству. Це комплексний продукт, до складу якого входить міцелярні казеїн (50% білкової маси), сироватковий ізолят (40%) і яєчний протеїн (10%).

Переваги: висока концентрація білків.

Недоліки: важко знайти у продажу.

ISO-100 від Dymatize

Останній рядок рейтингу займає препарат від Dymatize – марки, якій довіряють не всі спортсмени. В цілому препарат не поступається за якістю своїм конкурентам – це чистий гідролізований концентрат сироваткового білка, тобто молекули протеїну в ньому розщеплені до амінокислот, завдяки чому корисні речовини дуже швидко і легко засвоюються. На відміну від більшості описаних вище препаратів, в цьому протеїні повністю відсутні вуглеводи – він ідеально підійде, наприклад, для етапу сушіння тіла.

Читайте також  Рейтинг кращих комплексів перед тренуванням

Переваги: швидка засвоюваність, відсутність вуглеводів.

Недоліки: може викликати індивідуальну непереносимість.

При виборі протеїну можна звертати увагу не тільки на продукти, представлені в рейтингу. Хороші і більш дешеві аналоги можна знайти і на ринку вітчизняних протеїнів, головне – уважно читати етикетку і перевіряти концентрацію білків, жирів, вуглеводів та інших компонентів.