Протеїн (або звичайний білок) – будівельний матеріал для людського організму. Його часто використовують в спортивному харчуванні за багатофункціональності: протеїн підходить і тим, хто хоче набрати масу, і тим, хто хоче схуднути.

Популярні омани

Оскільки продукт поширений, то і міфів навколо нього виростає безліч – тому варто розібратися, правдиві твердження про користь і шкоду протеїну.

Протеїн приймають тільки в дні тренувань

Неправда. Після заняття м'язи працюють ще 24 години, і їм необхідний протеїн: амінокислоти білка захищають м'язи від спалювання і допомагають їм відновлюватися – крім цього протеїн впливає на зростання.

В дні тренувань його вживають за 2 години до і через годину після тренування, а в інші дні чіткого правила немає.

Купити протеїн – це хімія

Неправда. Подібний стереотип відноситься до всього спортивного харчування з-за перекачаних людей і стероїдів. Щоб відповісти на питання, чи шкідливий протеїн, треба зрозуміти, з чого він складається. Його основа – натуральні компоненти.

 

Два найбільш популярних протеїни – сироватковий і казеїновий – приготовлені з молока і сиру відповідно. Крім них є ще соєвий і яєчний протеїн – неважко здогадатися, що лежить в їх основі. Який білок засвоїться краще інших, залежить від індивідуальних особливостей і цілей спортсмена.

Протеїн небезпечний для печінки і нирок

Правда, але тільки наполовину. Цей міф випливає з попереднього, оскільки хімія буває небезпечна для організму. Для з'ясування, чим небезпечний протеїн для нирок і печінки, проводилися дослідження проб сечі і крові.

протеїн

Автори одного видання підвели підсумок, що доза протеїну до 2,8 г на 1 кг ваги не небезпечна для нирок. Інший експеримент показав, що різко збільшувати дозування білка в 2 і більше разів шкідливо, так як нирки не встигають адаптуватися, і відбувається пошкодження фільтруючих елементів. Поступове збільшення прийому білка небезпеки не несе.

Читайте також  Як схуднути за допомогою активованого вугілля - методики та відгуки

Дозування білка для спортсмена в день – 2 г на 1 кг ваги. Важливо знати і те, скільки білка засвоюється за один прийом – одна порція протеїну не повинна бути більше 30 гр.

Досліджувався вплив білка на печінку: протеїн визнали нешкідливим для здорової печінки – небезпечне лише підвищене вживання добавки після білкового голодування протягом більше 2 діб.

Протеїнові добавки дуже дорогі

Неправда. 1 кг протеїну в середньому коштує 400 гривень, а 1 кг кави – 800 гривень і навіть більше. Люди ж не відмовляються з-за цього від кави.

У чому найбільше протеїну? Основними джерелами вважаються яйця, риба, сир і м'ясо. Кілограм протеїну містить стільки ж білка, скільки 3-4 кілограми сиру, що вийде в таку ж суму, а якісне м'ясо вийде ще дорожче.

продукти з протеїном

Протеїн потрібен тільки професійним спортсменам

Неправда. Купити протеїн – це білок, який потрібен усім. Потреба професійних спортсменів у ньому більше, ніж у початківців, однак без білка складно перетворитися з початківця до професіонала, оскільки протеїни – цеглинки, з яких складаються м'язи.

Без протеїну не будуть рости м'язи

Неправда. Підкачатися можна і без добавок, тільки з ними це зробити простіше. М'язи не будуть рости при дефіциті білка, тому що це будівельний матеріал організму.

Добова потреба спортсмена – 2 г на 1 кг ваги, але набрати їх тільки за допомогою їжі досить складно. Однак якщо пити протеїн і пропускати тренування, м'язи теж не виростуть – це комплексна робота.

Протеїн викликає імпотенцію

протеїн користь для спортсмена

Неправда. Цей міф виник з-за негативного впливу стероїдів на потенцію. Таким побічним ефектом може відзначитися соєвий протеїн, так як соя містить фітоестрогени – аналог жіночих гормонів. Для впливу соєвого протеїну на потенцію його треба випити дуже багато. Найбільш ефективні та безпечні протеїни – казеїновий і комплексний (суміш всіх видів).

Читайте також  Спортивний протеїн — що це таке? Для чого потрібен гейнер і шкідливий він?

Протеїн робить жінок некрасивими і чоловікоподібними

Неправда. Щоб жінці розкачатися до фітнес-бікіні, потрібно багато добавок крім протеїну і колосальні навантаження в тренажерному залі по кілька годин щодня. Поєднання протеїну, правильного харчування і тренувань допоможе скинути зайвий жир. Саме жир, а не вага, в який входять ще і м'язи. Після схуднення тіло придбає гарний гармонійний рельєф.

Чим ще корисний протеїн жінкам для схуднення? Його нестача негативно позначається на шкірі, волоссі і може призвести до порушень циклу – білок захищає від подібних неприємностей.

Все це – міфи, про які необхідно знати. Протеїн – ефективний натуральний продукт, який дозволяє досягти різних цілей: схуднути або, навпаки, набрати масу, а при дотриманні дозування він абсолютно нешкідливий.