Проблеми з суглобами в наш час є актуальними для багатьох людей. Існує велика кількість методик, які допомагають відновити їх і попередити багато патології. Так, популярна суглобова гімнастика Дикуля, яка може виконуватися всіма-від дітей до людей похилого віку. Вона поєднує вправи з йоги, стретчинга, класичної та дихальної гімнастики, пілатесу. Вправи допомагають впоратися з великою кількістю патологій хребта, дозволяють підготувати суглоби до фізичних навантажень і зміцнити м'язи всього тіла. Сам автор методики стверджує, що при щоденному виконанні комплексу організм сам незабаром починає відновлювати пошкоджені тканини.

Зміст

 • Кому підходить гімнастика для суглобів Дикуля
 • Вправи для суглобів Дикуля
 • Комплекси вправ Дикуля

Кому підходить гімнастика для суглобів Дикуля

Гімнастика Дикуля часто рекомендується пацієнтам, що страждають хребетної грижею, остеохондрозом. Вправи також можуть застосовуватися для реабілітації після переломів і інших серйозних травм. Також комплекс може виконуватися з метою профілактики захворювань спини і шиї. Тренування допомагають підтягти м'язи преса, сприяють підвищенню тонусу організму в цілому.

Методику лікування суглобів за Дикулем можна використовувати абсолютно всім. Але при цьому потрібно врахувати ряд нюансів, в числі яких вік пацієнта, рівень фізичної підготовки, ті чи інші захворювання та перенесені травми. Дітям старше 11 років можна виконувати повний комплекс вправ з вказаною кількістю разів. Літнім людям методика теж корисна, але важливо робити всі вправи дуже плавно і повільно. Збільшуйте амплітуду рухів поступово, стежачи за своїми відчуттями. Не допускається біль — ви повинні відчувати приємне розтягнення. У комплексах Дикуля розтяжка переважає над статичними навантаженнями.

При наявності тих чи інших захворювань спини і шиї проконсультуйтеся з лікарем перед початком виконання вправ. Гімнастика протипоказана при загостренні грижі хребта. По закінченні гострого періоду фізичні навантаження можуть вводитися поступово. У ряді випадків можна повернути рухливість ділянок тіла, що втратили чутливість після травм.

Після видалення грижі хребта будуть дуже корисні вправи для спини. Вони чудово допомагають відновити функції опорно-рухового апарату і попередити рецидив захворювання.

Гімнастику Дикуля також можна використовувати як розминку перед основним тренуванням, включати її в ранкову зарядку. Це прекрасна профілактика грижі та остеохондрозу, допомагає зміцнити м'язовий корсет, поліпшити здоров'я шиї.

Читайте також  Відновлення зору при віковій далекозорості: вправи для очей

Суглобова гімнастика Дикулю дає можливість поліпшити еластичність і зберегти рухливість суглобів всього тіла. Рухливість суглобів прямо визначає здоров'я хребта і можливість людини нормально рухатися. Хворі суглоби — це одна з основних причин, по яким порушуються функції опорно-рухового апарату. Також до хвороб хребта можуть викликати такі причини:

 • недолік активності;
 • наявність шкідливих звичок;
 • неправильне харчування;
 • травми;
 • нестача вітамінів і інших корисних речовин;
 • наявність спадкових патологій;
 • зневоднення організму.

В силу цих причин з'являються больові відчуття в області спини і шиї, які заважають вільно рухатися і провокують серйозний дискомфорт. Для полегшення такого стану і використовуються вправи Дикуля, які спрямовані на підвищення рухливості суглобів і їх м'яке розтягнення, зміцнення м'язового корсета.

Говорячи про суглобах, ортопед Дикуль радить дотримуватися комплексної терапії їх лікування, яка включає в себе наступне:

 • Мануальна терапія, процедури акупунктури.
 • Правильний питний режим.
 • Різні фізіотерапевтичні процедури, призначені лікарем.
 • Два комплекси фізичних навантажень. Перший спрямований на розвиток рухливості й еластичності суглобів, другий — на зміцнення м'язів спини і тіла в цілому. Переходити до другого комплексу варто тільки тоді, коли ви повністю освоїте перший. Це вкрай важливо, щоб ви не нашкодили собі ще більше.

Вправи для суглобів Дикуля

Комплекс включає в себе велику кількість вправ. З основних занять суглобової гімнастики виділяються наступні:

 • Вправа для оздоровлення спинних м'язів. Потрібно лягти на спину, до упору вивертаючи ліве стегно, затриматися в такому положенні на три секунди, не рухаючи при цьому торсом. Те ж саме робиться для правого стегна.
 • Це дія теж благотворно впливає на м'язи спини. Необхідно розсунути ноги на ширину плечей. На вдиху повертайте тіло в бік, намагаючись рухатися до межі. Зафіксувавши позицію на дві секунди, повторіть поворот для іншої сторони.
 • Ляжте на спину, випряміть ноги і тягніть носки на себе до упору. Після робіть ковзаючі рухи в сторони, при цьому, не відриваючи корпус від підлоги. Заняття такого характеру благотворно впливають на бічні спинні м'язи.
 • Займіть аналогічне положення лежачи на боці. Розсувайте кінцівки на ширину плечей, не відриваючи їх від підлоги. Руки схрестіть на грудях і обійміть себе за плечі. Робіть нахили вліво і вправо, при кожному русі завмираючи на три секунди. Ці вправи корисні для суглобів грудного відділу.
 • Прийміть положення стоячи і робіть нахили вперед, щоб корпус спини при цьому був паралельний підлозі. Максимально прогніться, руки опустіть вниз. Вправи такого характеру добре впливають на м'язи спини.
 • Для оздоровлення суглобів в області хребта рекомендується виконувати таку вправу: у положенні лежачи на животі помістіть руки вздовж тіла долонями вгору. Піднімайте тіло, не допомагаючи руками і не рухаючи ногами.
Читайте також  Як позбутися від жиру внизу живота — науковий метод схуднення

Більше вправ ви можете побачити на відео, що демонструють виконання суглобової гімнастики Дикуля.

Комплекси вправ Дикуля

Як вже говорилося, вправи з Дикулю поділяються на дві фази. Якісь з них можуть виконуватися з використанням простих пристосувань і в домашніх умовах. Перша частина гімнастики спрямована на пацієнтів, які проходять реабілітацію.

Комплекс поділяється на дві частини. Відновлювальна гімнастика для м'язів спини і ніг робиться в ранковий час, а вправи для живота, грудей і рук — вдень. Важливо робити вправи регулярно, щоб м'язи завжди отримували необхідне навантаження.

Виконавши загальний комплекс протягом дня, робіть окремі види вправ, які можете вибирати самі. Результат буде тільки в тому випадку, якщо протягом дня ви будете працювати над відновленням рухової активності.

 • Протягом перших трьох місяців гімнастика виконується без обтяження.
 • Вправи робляться без перерви не менше 10-15 разів. Кількість підходів має дорівнювати шести.
 • Перш ніж робити гімнастику, розімніться.

Не затримуйте дихання в процесі виконання вправ. Щоб було легше відстежувати результати, можете вести щоденник і відзначати в ньому навантаження і кількість повторень.

Другий комплекс складніше, і переходять до нього тільки тоді, коли пройдено перший курс, і активність відновлена. Вправи також поділяються на дві частини: перша робиться вранці, друга — протягом дня.

Гімнастика допомагає зміцнити всі м'язові групи. У перший день ви тренуєте одну групу м'язів, в іншій — другий, а на третій робиться перерва.

Для поліпшення результатів рекомендується використовувати вагу і противагу, які підбираються індивідуально, залежно від стану здоров'я та індивідуальних особливостей пацієнта.

Кількість підходів і повторень збільшується поступово. Потрібно виконувати рухи повністю, щоб м'язи могли випрямлятися і скорочуватися до кінця. На додаток до гімнастики можна використовувати бальзами для харчування суглобів Валентина Дикуля, які будуть сприяти їх відновленню і розігріву.

Читайте також  3 прості поради, які допоможуть зберегти мозок молодим і здоровим

Коли функціонування м'язів почне відновлюватися, можна зменшувати вантаж противаги і збільшувати тягар обтяження. При цьому обов'язково контролюйте своє дихання, яке повинно бути рівним, ритмічним, глибоким. Не затримуйте його.

Окремо варто відзначити препарати Дикуля, призначені для лікування суглобів. Це бальзами чотирьох видів: масажний, спортивний, а також радикулин і для суглобів. Різні бальзами, креми, мазі, таблетки Дикуля допомагають лікувати артрит, артроз, переломи, розтягнення, невралгії. Вони можуть використовуватися і для профілактики.

Препарати ґрунтуються на натуральних компонентах і забезпечують наступні ефекти.

 • Допомагає зняти болі в суглобах.
 • Сприяють зняттю набряку.
 • Прискорюють виведення сольових відкладень (це важливо при остеохондрозі).
 • Знімають запальні процеси в уражених суглобах.
 • Стимулюють відновлення хрящових тканин.
 • Допомагають поліпшити рухливість.
 • Прискорюють обмінні процеси.
 • Благотворно впливають на лимфоток і кровообіг.
 • Забезпечують нормалізацію освіти синовіальної рідини.

Завдяки такому комплексному впливу рухливість суглобів значно поліпшується.

При наявності запальних процесів в суглобах — артритів, остеохондрозу мазі, креми і бальзами втираються в уражений суглоб протягом не менше 2-3 хвилин. Місце дії краще укутати чимсь теплим.

Бальзами наносять м'якими рухами 2-3 рази на день. Курс може становити 2-6 тижнів. Кошти також можуть використовуватися при інших проблемах: радикуліті, невралгії, переохолодженні, зниженому імунітеті.

Варто враховувати, що можлива індивідуальна непереносимість до препаратів. Якщо в зоні впливу з'явився свербіж або почервоніння, припиніть використовувати засіб.

Додатково Валентин Дикуль радить більше рухатися протягом дня, намагатися уникати стресів, застуди, переохолодження, боротися із зайвою вагою, так як він провокує додаткове навантаження на суглоби і хребет. Протягом дня корисно виконувати масаж проблемних ділянок.

Лікувальна гімнастика Дикуля цілком проста, при цьому, вона демонструє відмінні результати. Вона допомагає прискорити обмінні процеси в організмі, зміцнити м'язи, запобігти ряд серйозних патологій і розвинути гнучкість.

Пропонуємо подивитися відео, в якому професор Валентин Іванович Дікуль розповідає про суглоби.