Сотня віджимань здатна замінити тренажерний зал, розвинути силу і збільшити м'язову масу.

Головний редактор Buzzfeed Сем Страйкер (Sam Stryker) надихнувся відео, в якому кілька його колег пройшли через фітнес-випробування і віджималися по сотні разів на день протягом місяця.

Сем був у непоганій фізичній формі: він змагається плавець і тренується в басейні по 4-6 разів у тиждень. Проте з віком підтримання форми вимагає більшого навантаження та великих грошових вкладень: витрат на абонемент в тренажерний зал, особистого тренера або фітнес-курси.

На відміну від тренажерного залу, віджимання безкоштовні і не вимагають багато часу. Сем вирішив перевірити, чи можуть вони стати гідною заміною спортзалу, збільшити силу і м'язову масу.

Правильна техніка

Перш ніж почати своє фітнес-випробування, Сем Страйкер проконсультувався з сертифікованим тренером Астрід Свон (Astrid Swan) і отримав кілька порад:

 1. Головна помилка новачків — розслаблені м'язи спини і торсу. Коли ви отжимаетесь, м'язи корпусу повинні бути жорсткими, як під час утримання планки.
 2. Почніть з 10 підходів по 10 повторень — цього достатньо.
 3. Якщо ви відчуваєте, що можете зробити більше, збільште кількість повторень в підході до 15-20, а якщо відчуваєте біль у м'язах, можете знизити їх до п'яти.
 4. Якщо 100 віджимань здається нереальною цифрою, можна почати з 20. Крім того, ви можете виконувати віджимання з колін, якщо повні поки не виходять.
 5. Сконцентруйтеся на вправі і своїх відчуттях. Негайно припиняйте, якщо відчуваєте біль.
 6. Правильна техніка має величезне значення. Якщо ваші вправи лише віддалено нагадують віджимання, не витрачайте час помилки в техніці можуть обернутися травмою.
 7. Має значення і час виконання віджимань. Якщо ви жайворонок і добре почуваєте себе вранці, намагайтеся виконати більшу частину віджимань до обіду, поки ви ще повні сил.
Читайте також  13 речей, яких ніколи не роблять сильні духом люди

Що заважає закінчити випробування

Десь в середині фітнес-випробування Сем почав робити все менше віджимань вранці, залишаючи на потім. Іноді після вечері він розумів, що не зробив більше половини віджимань. В цілому його мотивація почала знижуватися, і знадобилося чимало зусиль, щоб змусити себе продовжувати.

Що може перешкодити вам закінчити випробування:

 1. Біль у м'язах. Якщо ваше тіло не звикло до таких навантажень, м'язи будуть хворіти, притому не перші кілька днів, а значно довше.
 2. В кінці дня, коли ви втомилися і вичерпали запаси сили волі, змусити себе віджиматися буде набагато важче.
 3. Почуття, що ви справляєтеся з випробуванням і стаєте сильніше і краще, прийде далеко не відразу. Можливо, для цього буде потрібно більше двох тижнів.

Що допомагає протриматися

Незважаючи на складності, Сем не пропустив жодного дня і не одного віджимання. У процесі він придумав для себе кілька фішок, які допомогли протриматися:

 1. Маленькі квести з нагородами. Нагороджуйте себе за кожен підхід: зробив 10 віджимань — можеш з'їсти шоколадку, ще 10 — подивитися серіал.
 2. Нагадування на телефоні. Поставте нагадування на кожну годину: «Зроби десяточку», «Давай віджимався», «Віджимався добре» і так далі. Так ви не забудете про свій фітнес-випробуванні і не залишите всю сотню на вечір.
 3. Віджимання в будь-якому місці. Протягом дня ви можете віджиматися в спортзалі, вдома, на роботі. Спочатку може бути трохи дивно віджиматися перед колегами, але потім всі звикнуть і вам стане все одно.
 4. Пости в соцмережах. Сем викладав фото і відео свого випробування в соціальні мережі і отримував багато листів від друзів і незнайомців. Його приклад надихнув багатьох людей випробувати себе і спробувати віджиматися на протязі місяця. Спробуйте висвітлювати своє випробування в соцмережах: кожен позитивний коментар буде мотивувати вас продовжувати.
Читайте також  10 кращих вправ на плечі для дому і тренажерного залу

Що ви отримаєте від випробування

buzzfeed.com

Сем помітив результати фітнес-випробування тільки до кінця третього тижня. М'язи продовжували вболівати, але він почав відчувати себе більш сильним і м'язистим. Крім того, покращали показники в плаванні.

buzzfeed.com

Ось кілька переваг, які ви отримаєте, пройшовши випробування:

 1. Збільшиться м'язова маса. Найбільше прокачується груди, плечі, прес і спина.
 2. Покращаться показники у спорті, особливо якщо в ньому беруть активну участь руки. Наприклад, у плаванні, силових тренуваннях.
 3. Самооцінка підніметься. Якщо ви витримаєте 30-денний випробування, напевно будете пишатися собою.

В наш час всі звикли до швидких результатів і хочуть відчувати переваги моментально, однак це випробування вимагає часу.

Не зупиняйтеся, і в кінці ви обов'язково відчуєте себе супергероєм.