Проблеми з очима зараз актуальні для великої кількості людей, причому як дітей, так і дорослих. Багато в чому причиною цього є те, що сучасна людина багато часу проводить за комп’ютером і телевізором, що впливає на органи зору не найкращий вплив. Перші симптоми порушення їх роботи — це сухість і печіння в очах, дискомфорт і втому зважаючи постійної напруги. Запобігти погіршенню зору і дати можливість очам відпочити допомагають нескладні комплекси вправ. Один з таких комплексів — це гімнастика для очей по Аветисову.

Зміст

Вправи для очей по Аветисову: ефективність

Проблеми з очима у наш час є актуальними для кожної третьої людини. Вони негативно впливають на життя та серйозно погіршують її якість. Але існує велика кількість способів, які допомагають знизити поганий вплив на органи зору та поліпшити їх функціонування. Едуард Аветисов — професор і офтальмолог, який протягом багатьох років займався дослідженнями і прийшов до висновку, що захворювання краще попередити, ніж потім лікувати, особливо враховуючи те, що багато патології органів зору можуть бути хронічними.

Гімнастика для очей Аветисова може виконуватися для профілактики. Лікар радить почати проводити її якомога раніше, оптимально — з дитинства, і тоді можна назавжди забути про поганий зір.

Вправи для очей Аветисова комплексні, вони спрямовані на тренування очного яблука, і виконувати їх рекомендується кожен день. Комплекс особливо корисний для людей з короткозорістю, для тих, хто багато читає, проводить велику кількість часу перед комп’ютером і телевізором.

Починайте виконувати вправи з повільного темпу і мінімальної кількості повторень, а з часом збільшуйте і те, і те.

Гімнастика для очей Аветисова: гімнастика представлена в трьох основних комплексах. Всі вони допомагають зняти напругу і втому, попередити можливі проблеми із зором.

Перший комплекс вправ для очей Аветисова допомагає поліпшити як очний кровотік, так і мікроциркуляцію внутрішньоочної рідини:

 • На п’ять секунд стисніть повіки і розслабте їх. Повторіть вправу 6-8 разів.
 • Протягом 15 секунд швидко моргайте, потім кілька секунд відпочиньте. Помасажуйте пальцями закриті повіки протягом хвилини.
 • Закрийте очі, легко притисніть повіки пальцями не більш ніж на три секунди. Потім зробіть паузу, повторіть вправу 3-4 рази.
 • Вашими вказівними пальцями натисніть на зону надбрівної дуги, як ніби ви опираєтесь очних м’язів.

Другий комплекс зміцнює м’язові групи очей і знижує ризики погіршення зору.

 • Не рухаючи головою, зафіксуйте погляд в одній точці на стелі і поглядом накресліть лінію від даної точки до підлоги. Зробити це потрібно 8-12 разів.
 • Теж не рухаючись головою, подивіться вліво, вгору, вправо, вниз, потім по діагоналі і в зворотному напрямку. Повторіть 8-12 разів.
 • Погляд перемістіть спочатку вліво, потім вправо і назад. Повторити 8-12 разів.
 • Виконайте кругові рухи очима, ніби малюєте великий коло, спочатку в праву, а ліву сторону. Зробіть 8-12 повторень.

Третій комплекс вправ переважно спрямований на поліпшення акомодації. Така гімнастика виконується в положенні стоячи:

 • Подивіться вдалину, потім простягніть вказівний палець вперед так, щоб відстань від нього до носа становило 25-30 см, перемістіть погляд на палець. Повторіть 10-12 разів.
 • Сфокусуйте свій погляд на пальці, що знаходиться на 20-30 см від вас, після плавно наближайте його до себе, не відриваючи погляду. Виконати 10 разів.
 • Виконується те ж саме вправу, але з почерговим закриттям очей. Зробити його потрібно 8-10 разів.
 • На вікні потрібно зробити позначку і на кілька секунд сконцентрувати на ній увагу, потім перевести погляд на якийсь більш дальній об’єкт за вікном. Виконуйте цю вправу до семи хвилин.

Ці комплекси зажадають від вас лише декількох секунд вільного часу, при цьому, вони здатні попередити багато неприємностей.

Вправи для очей по Аветисову для дітей

Організм дитини, зокрема і його зорова система, що активно розвивається в перші десять років. У цей період очі нерідко піддаються ряду негативних факторів, до яких може відноситися читання книг, телевізор, комп’ютер, різні травми і так далі.

Щоб очі впоралися з усіма цими навантаженнями, і ризик різних проблем із зором мінімізувався, рекомендується звернути увагу на такі поради:

 • Дитині потрібна фізична активність — у дитячому віці вона чудово допомагає нормалізувати працездатність очей. Дуже корисний біг, стрибки, прогулянки та рухливі ігри.
 • Важливо стежити за правильною поставою малюка. Якщо вона викривлена, то порушується правильне кровопостачання мозку, що робить негативний вплив і на зір.
 • Тривале перебування за комп’ютером або телевізором вкрай небажано. Нехай малюк робить перерви. Дивитись на екран потрібно виключно прямо. Крім того важливо, щоб в кімнаті було гарне освітлення, оскільки в неосвітленому приміщенні очей дитини систематично змінювати фокус і сильно напружуватися.

Правильні вправи допомагають поліпшити зір, зняти напругу, попередити погіршення функціонування очей і їх захворювання. Регулярне виконання вправ допомагає поліпшити стан очних м’язів, зміцнює їх.

Комплекс вправ для дитячих очей, який радить Аветисов, включає в себе такі вправи:

 • Вдихніть, подивіться в міжбрів’я протягом пари секунд, на видиху поверніться в початкове положення.
 • Виконавши вдих, подивіться на кінчик носа, після поверніться в початкову позицію.
 • На вдиху потрібно подивитися вправо, на видиху повернути очі в початкове положення. Те ж саме при погляді вліво.
 • На вдиху потрібно подивитись у верхній лівий кут (приблизно 45 градусів від вертикалі), після — назад. Потім подивіться у правий нижній кут і також поверніться у вихідне положення. Те ж саме повторіть з правого кута, ніби ви подумки намагаєтеся намалювати букву Х.
 • Вдихніть, плавно намалюйте очима півколо, спочатку ліву, потім праву сторону. Починайте знизу і у верхній точці робіть зупинку.

Такі вправи допомагають не тільки поліпшити зір, але і зняти втому і напругу в зорових органах. Рекомендується щодня присвячувати вправам по 15-20 хвилин, і тоді результати не змусять себе чекати.

Краще зрозуміти, як і які вправи виконувати по Аветисову, вам допоможе гімнастика в картинках, а також відео на цю тему.

Гімнастика для очей на відео

Залишити відповідь