Простий 15-хвилинний комплекс полегшить ваші страждання.

Чому болить поперек

Біль в попереку дуже поширена проблема і другий за популярністю (після простудних захворювань) привід звернення до лікаря.

Причини болю можуть бути самі різні Low Back Pain Fact Sheet: травми і спазми м’язів, пошкодження зв’язок і сухожиль, дегенерація міжхребетних дисків, запалення, здавлювання нервів і навіть каміння в нирках або онкологія.

Якщо біль ще не змусила вас звернутися до лікаря, швидше за все, вона не сильна і з’являється тільки час від часу. Наприклад, після довгого робочого дня в незручному положенні або вранці.

З такими відчуттями ви цілком можете впоратися за допомогою нескладних вправ.

Які вправи від болю в попереку виконувати

Дослідження показують, що біль в попереку часто супроводжується слабкістю розгиначів спини – м’язів, які оточують хребет і стабілізують корпус.

Вправи допоможуть зміцнити слабку спину, прес і сідниці, а м’яка розтяжка подіє як анальгетик, зніме жорсткість м’язів і збільшить діапазон рухів.

1. Нахил таза лежачи на спині

Ляжте на спину, краще на тверду поверхню. Можете помістити під голову подушку, щоб було зручніше. Зігніть коліна і поставте стопи на підлогу.

Нахиліть таз назад, щоб між вашою попереком і килимком не залишилося вільного простору, а сідниці трохи піднялися від статі. Можете уявити, що тягнете лобкову кістку до пупка, – це допоможе зробити правильний рух.

Зафіксуйте це положення, проведіть в ньому п’ять секунд, а потім розслабтеся, дозволивши попереку знову піднятися від статі в природному прогині. Повторіть вправу 10 разів.

2. сідничні місток

Ляжте на спину, покладіть руки вздовж корпусу, зігніть коліна і поставте стопи на підлогу. Відірвіть таз від горизонталі і підійміть його так, щоб тіло від плечей до колін витягнулося в одну лінію.

У верхній точці стисніть сідниці щосили, а потім повільно опустіться назад на підлогу і повторіть вправу. Якщо хочете збільшити навантаження, затримайтеся у верхній точці на 2-5 секунд. Повторіть вправу 10 разів.

3. Мертвий жук

Ляжте на підлогу, зігніть коліна і притисніть стопи до килимка. Виконайте нахил таза, як в першій вправі, – притисніть поперек до підлоги, напружте прес.

Потім, зберігаючи поясницю притиснутою, витягніть руку над головою і підійміть протилежну ногу. Опустіть і повторіть з іншого боку. Зробіть по п’ять разів з кожної.

4. Підтягування одного коліна до грудей

Ляжте на підлогу на спину, зігніть коліна і притисніть стопи до килимка. Підніміть одну ногу і візьміться руками за стегно під коліном. М’яко підтягніть коліно до грудей настільки близько, наскільки вийде, але не старайтеся: ви не повинні відчувати біль і сильний дискомфорт – тільки м’яке розтягнення.

Затримайтеся в положенні на 30 секунд, потім відпустіть стегно і повторіть з іншої ноги. Виконайте по три рази на кожну сторону.

5. Підтягування обох колін до грудей

Візьміться руками за ноги під колінами і підтягніть їх ближче до грудей так, щоб таз відірвався від статі. Притисніть стегна до живота і проведіть в положенні 30 секунд. Потім поверніть ноги на підлогу, трохи відпочиньте і повторіть ще два рази.

6. Розтяжка спини на колінах

Встаньте на карачки, розташуйте коліна під стегнами, долоні – під плечима. Потім подайте таз назад і сядьте на п’яти, опустіть голову. Проведіть в цьому положенні 30 секунд. Відчуйте, як розтягуються спина і плечі.

7. Поза кобри на ліктях

Ляжте на живіт, витягніть ноги, покладіть на підлогу передпліччя і опустіть голову лобом на килимок. Спираючись на руки, відірвіть груди від килимка і потягніться верхівкою в стелю.

Чи не відривайте стегна від статі, не задирайте плечі до вух. Відчуйте, як розтягується живіт. Проведіть в цьому положенні 30 секунд, опустіть груди на підлогу, трохи відпочиньте і повторіть ще два рази.

8. Скручування на спині

Ляжте на спину, покладіть руки на груди, зігніть коліна і поставте стопи на підлогу. Притисніть верхню частину тіла до підлоги і намагайтеся не відривати лопатки протягом усього вправи. Скрутіть корпус і покладіть обидва коліна на підлогу праворуч від тіла. Потім поверніть їх у вихідну точку і повторіть те ж саме в іншу сторону.

Рухайтеся плавно, прагнете покласти коліна на підлогу, але при цьому не тисніть сильно. Виконайте по п’ять разів на кожну сторону.

9. Птах – собака

Встаньте на карачки, розташуйте коліна під стегнами, а долоні – під плечима. Напружте прес, щоб уникнути прогину в попереку. Одночасно відірвіть від підлоги праву ногу і ліву руку і випрямити їх так, щоб кінцівки складали одну пряму лінію з корпусом.

Слідкуйте, щоб стегна і плечі при цьому не перекошувалися, а поперек – НЕ провисала. Виконайте по п’ять разів з кожної сторони (в сумі 10). Якщо хочете збільшити навантаження, фіксуйте положення на 2-5 секунд.

10. Підйом рук і ніг лежачи на животі

Ляжте на підлогу на живіт, витягніть прямі руки над головою, випрямити ноги. Одночасно відірвіть від підлоги протилежні руку і ногу, опустіть назад і повторіть з іншого боку. Зробіть 10 повторень в сумі, трохи відпочиньте, а потім ще два підходи.

Як часто виконувати вправи від болю в попереку

Ви можете займатися щодня і навіть кілька разів в день – весь комплекс займе близько 12-15 хвилин, так що вам не доведеться сильно перебудовувати свій графік.

Що стосується часу доби, можете виконувати вправи як вранці – в якості невеликої зарядки, так і ввечері, щоб зняти напругу з м’язів під кінець дня.

Якщо є умови, спробуйте робити якісь з рухів в перервах від роботи – це допоможе розігнати кров, розім’яти жорсткі м’язи і запобігти появі болю.

Що робити, щоб біль в попереку не повернулася

Якщо ви ведете сидячий спосіб життя, наближаєтеся до середнього віку і маєте зайву вагу, комплекс вправ лише полегшить біль, але не захистить від її появи.

Щоб забути про проблеми з попереком, потрібно рухатися регулярно і різноманітно. І мова йде не про зміцнення і розтяжці саме спини, а про заняття, на яких ви тренуєте всі групи м’язів.

Запишіться на йогу або сходіть в тренажерних зал: силові навантаження і вправи на стабільність і рівновагу показують прекрасні результати в полегшенні і запобігання болю в попереку.

Відвідуйте тренування регулярно – два-три рази на тиждень, і з часом ви забудете, що таке хвора поперек.

Залишити відповідь