Розвантажувальний день на кефірі – це не диво-спосіб зниження ваги, головний ефект такого дня – у підстьобуванні обміну речовин та очищенні організму.

Ідея розвантажувальних днів належить першому радянському дієтолологу, професору Мануїлу Певзнеру: спочатку такі дні були лише частиною комплексної дієтичної програми для тих, хто страждає на ожиріння.

Весь тиждень хворі мали їсти різноманітну низькокалорійну їжу, а один день проводити на певному продукті:

1,5 кг яблук, 2 кг овочів, 1,5 л кефіру або 800 г сиру — головне, щоб енергетична цінність добового раціону не перевищувала 500—600 ккал.

За роки багато підходи в дієтології змінилися, але розвантажувальні дні укоренилися міцно. Одним із найпопулярніших є розвантажувальний день на кефірі.

Переваги розвантажувального дня на кефірі

Розвантажувальний день на кефірі – це ідеальний спосіб позбутися почуття тяжкості після святкового застілля. За добу легко витрачається 0,5-1,5 кг. Щоправда, це не зайвий жир, а в основному рідина, що «застрягла» всередині з надлишком солоного, гострого, солодкого: 10 г солі чи цукру утримують цілий літр води.

Регулярні розвантажувальні дні (раз на 1-2 тижні) тренують організм: при скороченні обсягу їжі трохи скорочується і шлунок.Так, поступово може зійти нанівець схильність до переїдання, і дотримуватися правильного харчування стане простіше.

Розвантажувальний день на кефірі корисний не лише при ожирінні. Показанням до розвантажувального кефірного дня є наступні захворювання: атеросклероз, артеріальна гіпертензія, метаболітичний синдром, недостатність кровообігу, нефрити, хвороби печінки та жовчних шляхів, подагра, нирковокам’яна хвороба без фосфатурії.

Розвантажувальний день саме на кефірі підходить тим, хто працює в офісі або веде активний спосіб життя: пляшечку напою завжди можна взяти із собою або купити в будь-якому магазині.

Правила розвантажувального дня на кефірі

розвантажувальний день на кефірі

У розвантажувальний кефірний день потрібно пити по 200-250 мл кефіру зниженої жирності 6 разів на день, всього близько 1,2-1,5 л. Кефір краще купувати свіжий – не старше 3 днів (старіший – зміцнює). У такому кефірі більше корисних бактерій та дріжджів, які, до речі, є джерелом вітамінів групи В. Щодо жирності напою, то вибирати потрібно не надто жирний — 0-2,5%.

В ідеалі за добу до розвантажувального дня слід перейти на більш легку дієту – включити в меню більше овочів та супів з них, фруктів, нежирного білка та каш, а от хліб та напівфабрикати, жирну та смажену їжу краще виключити. Доба після кефірного дня має пройти за аналогічним планом.

Щоб звести до мінімуму ілюзорну втрату ваги,дуже важливо в розвантажувальний день (як, втім, і будь-який інший) крім кефіру випити не менше 1,5 л води.

Не варто влаштовувати день кефіру при повній непереносимості молочних продуктів, виразці шлунка, гастриті та інших серйозних захворюваннях шлунково-кишкового тракту, особливо в стадії загострення. Краще не проводити розвантажувальні дні на кефірі під час менструації, а також підліткам, вагітним і жінкам, що годують.

Урізноманітнити розвантажувальний день на кефірі можна, додавши до нього в компанію ще якийсь продукт, наприклад, яблука. На день знадобиться 1 літр кефіру та 0,5 кг яблук.

Як схуднути на кефірному розвантажувальному дні

розвантажувальний день на кефірі

Як ми вже писали вище, розвантажувальні дні не підходять для схуднення. Більше того, вони майже безглузді для людей, котрі переїдають чи не щодня. Але ось у поєднанні з фізичними навантаженнями та збалансованою дієтою кефірний день може принести велику користь:зниження калорійності на добу стимулює відновлювальні процеси у м’язах – це допомагає прискорити процеси позбавлення від жиру.

Тобто сенс «схуднення з розвантажувальними днями» в тому, що у решту днів ви їсте майже врівень з потребою в калоріях, переважно здорову їжу, а дні обмежень дозволяють вам зменшити загальну тижневу калорійність і тим самим ефективно спалювати жир.

Тим, хто тренується, варто пам’ятати, що розвантажувальний день – день відпочинку чи легкого тренування, інакше процеси відновлення можуть порушитись – користі не буде ні від спорту, ні від кефіру.

Залишити відповідь