Якщо біль у литках ніг з’являється при ходьбі, бігу або відпочинку вночі, це може бути викликано різними причинами, в тому числі небезпечними, такими як тромбоз, варикозне розширення вен, атеросклероз, – про це повідомляє https://med.kyivcity.gov.ua/.

Біль в литках може виникнути у будь-якої людини протягом усього життя без будь-яких серйозних причин. Наприклад, її можуть провокувати надмірні навантаження, біг підтюпцем або підйом по сходах. У таких випадках, пов’язаних з перевантаженнями або незвичайними, незвичними видами навантажень, біль відчувається як біль в м’язах і нерідко при цьому також спостерігається м’язова напруга, затвердіння. Крім того, болі в литках часто зустрічаються в поєднанні з судомами ніг.

Небезпечні причини болю в литках. Пусковим механізмом болю і напруги м’язів в литках можуть бути не тільки перевантаження (так само, як і недолік руху), але і інші обставини. У тому числі це можуть бути небезпечні процеси, порушення в організмі.

Тромбоз. Це небезпечний стан, який розвивається при формуванні тромбу в системі глибоких вен нижніх кінцівок. Біль у нозі в деяких випадках виявляється єдиним проявом захворювання, часто такий біль в ікрі буває різкою і сильною.

Синдром неспокійних ніг. Його симптоми посилюються в періоди відпочинку або бездіяльності, переважно ввечері або вночі – при цьому люди не можуть заснути, їм хочеться рухати ногами, підніматися з ліжка, ходити. Коли людина намагається прийняти нерухоме положення, в ногах виникають поколювання і нестерпний зуд, все це може бути вкрай виснажливо, іноді болісно.

Варикоз. Варикозне розширення вен зустрічається у кожного третього жителя нашої планети, причому початися воно може в будь-якому віці. Жертви варикозу стикаються з флебитом – запаленням стінки вени. Ця недуга може викликати утворення згустків крові (тромбофлебіт), запальні процеси та інші проблеми.

Атеросклероз.При атеросклерозі відбувається погіршення провідності артерій і судин – до цього веде відкладення на їх внутрішній стороні стінок холестеринових бляшок, а також погіршення стану судинної тканину, яка втрачає свою еластичність. Атеросклероз є причиною смертельно небезпечних серцево-судинних захворювань, таких як інфаркт і інсульт.

Постійний біль в ікрі: потрібне уточнення. Якщо біль у литках виникає все частіше, носить односторонній характер (проявляється тільки в одній нозі) і не полегшується простими заходами, необхідно проконсультуватися з лікарем, щоб уточнити причину такого нездужання. У рідкісних випадку за цим можуть стояти невиявлені раніше серцеві захворювання.

Залишити відповідь