Волосся оновлюються і періодично випадають, в цьому немає нічого страшного. Але якщо на вашій подушці або гребінці залишаються цілі пасма, варто звернутися до фахівця і з’ясувати, в чому справа. Випадання волосся – досить поширена проблема в сучасному світі. Чому це відбувається і з чим може бути пов’язано, розповідає трихолог Анастасія Мареева .

Через що можуть випадати волосся?

На думку експерта, в першу чергу на це впливає спадковість. Часто ситуація ускладнюється стресом, наслідками пологів і вагітностей, прийомом гормональних засобів, різким зниженням або збільшенням ваги. Також важливу роль відіграє харчування. Сьогодні багато їдять нездорову їжу, яка безпосередньо може впливати на якість волосся, так як не містить корисних мікроелементів та вітамінів. При такій проблемі варто здати аналіз на тиреотропний гормон, а також клінічний крові і феритин, оскільки однією з причин також вважається залізодефіцит.

Чому випадає волосся?

ФОТО: ISTOCKPHOTO.COM

Також варто звертати увагу на шкіру голови. Якщо на ній з’являються лусочки, лупа, гнійні освіти і т.д., на цьому тлі може статися і випадання волосся.

Нестача вітамінів
Одна з найпоширеніших причин випадіння волосся – нестача певних вітамінів, а саме групи B, D, жиророзчинних вітамінів і таких мікроелементів, як цинк, залізо та ін.

Нерви і недосип
На думку трихолога, постійна тривожність і недосипання дуже сильно впливають на випадання волосся, особливо у жінок. Іноді для вирішення такої проблеми потрібна консультація психотерапевта, а в деяких випадках навіть застосування антидепресантів. Важливо дотримуватися режиму відпочинку і сну, щоб відчувати себе комфортно. Спати рекомендується близько восьми годин вночі, зазначає експерт. А якщо ви спите вдень, сон не повинен перевищувати 40 хвилин.

ФОТО: ISTOCKPHOTO.COM

Крім того, негативно на стані волосся позначається зміщений режим дня і ночі: часті перельоти зі зміною часових поясів або робота в нічну зміну. До сильному облисіння ці фактори, швидше за все, не призведуть, але хронічне і постійне випадання точно спровокують.

Неправильне харчування
На думку експерта, харчування – це перше, на що потрібно звернути увагу в такій проблемній ситуації. Для початку потрібно переглянути раціон на предмет вмісту білків, жирів і вуглеводів (ідеальна пропорція – 1: 1: 4). Рекомендується вживати білок не менше 1 г на 1 кг ваги, а якщо займаєтеся спортом – 1,4-1,8 г на 1 кг ваги. Жири бажано добирати з натуральних продуктів: м’ясо, риба, птиця, горіхи. Не варто замінювати їх харчовими добавками.

Крім того, при різкому схудненні також варто очікувати і різке випадання волосся через пару місяців. Щоб уникнути такої проблеми, необхідно збалансувати харчування.

Як зрозуміти, що у вас проблеми з випаданням волосся?

Експерт зазначає, що в умовах карантину та віддаленої роботи досить складно зрозуміти, чи є у вас ця проблема. Наприклад, якщо у людини довге волосся, він може помітити випадання по різкого зменшення обсягу на коренях, більш рідкісному покрову на окремих зонах, розширення центрального проділу, появи вогнищ облисіння (коли шкіра починає «просвічувати» через волосся).

Епідемія коронавируса також позначилася на стані волосся у людей. У перехворілих відзначається різке випадання волосся пучками при розчісуванні або митті, каже трихолог.

Чи допомагає дарсонваль і аналогічні пристрої?

У функції дарсонваля входить підтримка здорової шкіри голови, відновлення себорегулирующее функції, створення протизапального ефекту і тимчасове поліпшення мікроциркуляції шкіри голови, пояснює експерт. Але цього недостатньо, щоб зона фолікул запустила волосся до зростання.Дарсонваль – це апарат, який має терапевтичний ефект за допомогою імпульсів змінного електричного струму високої частоти і напруги. Допомагає розширювати кровоносні судини, покращує живлення тканин і активізує кровообіг.

ФОТО: ISTOCKPHOTO.COM

Що стосується електромассажёров, вони теж можуть підвищити себорегуляцію шкіри. Проте швидше за дають психологічний ефект розслаблення і допомагають зняти стрес. Варто відзначити, що електромассажние гребінця НЕ рекоменудется застосовувати при сильному випаданні волосся – вони тільки погіршать ситуацію.

Залишити відповідь