Дивлячись на жіночі груди, люди в першу чергу вивчають область соска і її нижню частину, а потім вже все інше, з’ясували польські вчені. Вони розраховують, що ця інформація буде корисна пластичних хірургів, які реконструюють груди після операцій.

Краса жіночих грудей суб’єктивна. Однак використання технологій айтрекінга (аналізу напрямку погляду) дозволить з’ясувати, які саме її частини притягують погляд в першу чергу, припустили дослідники з Медичного університету Варшави Вони визначили, які частини грудей приваблюють тих, хто її розглядає. Дослідники сподіваються, що ці дані будуть корисні при реконструктивних операціях грудей по їх збільшенню,або інших послуг з якими можна ознайомитися на сайті, спрямованих на те, щоб надати грудям природну форму. Свої висновки вчені виклали в статті в журналі Plastic and Reconstructive Surgery .

Будь-якого стандарту щодо форми при пластичних операціях по реконструкції грудей після операцій або її збільшенні не існує – хірург і пацієнтка можуть мати абсолютно різні погляди на те, як повинен виглядати результат. Дослідники запропонували сотні добровольців (50 чоловіків і 50 жінок) оцінити, наскільки для них привабливі вісім комп’ютерних моделей жіночих грудей. Моделі варіювалися за розміром і за ступенем птозу (обвисання) грудей.

Поки учасники розглядали груди, дослідники стежили за напрямком їх погляду за допомогою айтрекера, спеціального пристрою, що визначає координати погляду. Перегляд кожного зображення тривав 30 секунд. В середньому, учасники дивилися на груди лише 22 секунди – решту часу моргали або вивчали інші області екрана.

При розгляданні різних частин спостерігалися невеликі відмінності – так, чоловіки трохи довше дивилися на верхню частину грудей, ніж жінки. Але, в середньому, результати були схожі.

І жінки, і чоловіки частіше і довше за все затримували погляд на нижніх частинах грудей і області соска – на кожну з цих частин доводилося майже по третині часу.

Складку під грудьми вони розглядали близько 10% часу, менше 1% йшло на огляд грудини, шиї і ключиць. При цьому чим більше виражений був птоз, тим більше уваги учасники приділяли нижній частині грудей.

Порядок вивчення моделей теж мало відрізнявся в залежності від статі. І чоловіки, і жінки в першу чергу дивилися на область соска, потім – на нижню внутрішню частину грудей і область під ключицями.

«Ми змогли зрозуміти, на що конкретно дивляться люди, і де слід поліпшити результати роботи хірургів, – коментує дослідження доктор Гордон Лі. – Розуміючи особливості погляду людей на груди, ми можемо зосередити хірургічні операції на досягненні оптимальної симетрії ».

«Вивчаючи, куди спрямований погляд людини, ми бачимо, на що він звертає увагу – будь то шрам, тінь, згин або складка, – говорить доктор Рахім Назералі. – Ця технологія дозволяє нам зосередитися на одних частинах грудей і не чіпати інші, щоб забезпечити пацієнтці найкращий можливий результат ».

До сих пір для оцінки привабливості грудей використовувалися опитувальники, що вносило в результати досліджень значний елемент суб’єктивізму, відзначають дослідники. Айтрекінг ж дозволив об’єктивно встановити, куди в першу чергу дивляться чоловіки і жінки, бачачи перед собою груди.

«Завдяки об’єктивному аналізу напрямку погляду спостерігача, технологія айтрекінга може дати краще уявлення про візуальному сприйнятті естетики грудей і її симетрії, – каже Петро Петрушки, провідний автор дослідження. – Слід підкреслити, що ми до цих пір не знаємо, як параметри напрямку погляду впливають на суб’єктивну оцінку привабливості грудей ».

Дослідники відзначають, що їх метою не було встановити, яку саме груди люди вважають більш привабливою, а яку – менш: смаки у людей значно різняться. Однак отримана інформація про те, які її частини привертають погляд, дозволить пластичних хірургів зрозуміти, яким частинам потрібно приділити особливу увагу при операціях, а вченим – на чому зосередитися в подальших дослідженнях.

Так, область ключиць і шиї в подальшому можна виключити – вони в оцінці грудей практично не грають ролі.

Залишити відповідь