Останнім часом ми часто чуємо «Любіть себе», і стосунки з собою є ключовим компонентом будь-якої оздоровчої подорожі. Хоча здається, що кожна знаменитість і впливова особа проповідує самолюбство, мало хто дає вказівки, як це зробити. Для когось, хто бореться з самолюбством, відсутність керівництва та процесів може здатися надзвичайною.

ЩО ТАКЕ САМОЛЮБСТВО?

Любов до себе може здаватися надто абстрактною для науки, але доктор Дебора Хошаба це добре підсумовує:

«Любов до себе… це стан самооцінки, який виникає внаслідок дій, які підтримують наш фізичний, психологічний і духовний ріст. Любов до себе динамічна».

За визначенням доктора Хошаби, любов до себе — це не прапорець, який ви відмічаєте, а процес, який продовжує розвиватися разом із вами. Той, який охоплює всі аспекти того, ким ви є, навчитеся сприймати менш позитивні моменти, сприймете свою боротьбу та прагнете благополуччя. У її рамках любов до себе також є практикою. Подібно до медитації чи йоги, де ви розвиваєтесь через постійне спілкування з залученими керівниками.

Як і інші аспекти оздоровчої подорожі, робота над любов’ю до себе не відбувається миттєво, і це для кожного з нас по-різному. Однак деякі звичайні інструменти можуть підтримати вас на шляху самолюбства.

5 КРОКІВ, ЩОБ ПОЛЮБИТИ СЕБЕ

Ось 5 керівних кроків, якими ви можете керувати своєю практикою самозакоханості або як коуч з оздоровлення своїх клієнтів:

Крок 1: Уважність

Ви не можете навмисно змінити щось, про що ви не знаєте. Як і багато інших аспектів роботи над собою, любов до себе починається з уважності. Усвідомлення того, що часом ви суворі, критичні, зневажливі або навіть жорстокі до себе, може бути незручним, але також необхідно навчитися любити себе. Спостереження за своїми моделями може сформувати глибинні переконання, які суперечать любові до себе.

Приклад із власного життя, я маю внутрішню звичку називати себе дебілом, коли роблю маленькі прості помилки. Однак помилки є людськими і не означають, що я менш розумний чи здібний. Згадати цю звичку було важливо, щоб розпочати роботу з її зміни.

Крок 2: Догляд за собою

Тільки нікому: лайфхаки домашнього догляду за собою » Eva Blog

Коли ми щось любимо, ми піклуємося про це, особливо якщо ця річ не може подбати про себе. Прикладами є наші рослини, домашні тварини, будинки та діти. Що може бути менш очевидним: турбота про щось також формує почуття любові та відповідальності. Коли ви боретеся з любов’ю до себе, настав час подвоїти турботу про себе. Значущі практики самообслуговування зосереджені на задоволенні ваших основних потреб як особистості.  

Уявіть на мить, що ви, як дорослий, відповідаєте за турботу про свою дитячу версію. Що тобі потрібно, маленька дитина? Поживна їжа, вода, сон і безпека, напевно, все очевидно. Але деякі потреби можуть бути менш очевидними. Комфорт і розуміння, біг навколо та лазіння по дереву, хтось, хто допоможе вам зрозуміти світ, коли він здається заплутаним, веселощі, інтерес, навчання та розвиток – все це приклади.  

Як і молодші версії нас самих, ми маємо однакові фундаментальні потреби процвітати. Практика любові до себе будується на основі догляду за собою.

Крок 3. Формуйте відчуття безпеки

відчуття безпеки

Незважаючи на те, що безпека є основною потребою, ви можете бути фізично в безпеці і все одно не відчувати себе в безпеці. Коли щось люблять, це зберігається в безпеці. Не тільки фізично, а й психологічно, емоційно та соціально. Тривога, страх і неінтегрована травма – все це приклади відсутності почуття безпеки.

У міру того, як ви продовжуєте зростати усвідомленістю та самообслуговуванням, ви можете краще усвідомлювати ситуації чи людей, які не почуваються добре або надають пріоритет вашому благополуччю. Ми починаємо виступати за соціальну, емоційну, психологічну та фізичну безпеку.

Токсичні стосунки стають нестерпними, а межі стають важливими. Ви більше не терпите людей або обставин, які використовують вас, тому що вони шкодять тому, що ви любите: собі.

Крок 4. Самопочуття

Є багато аспектів того, що становить «я». Ось хто ми на роботі, з нашими сім’ями, з нашими друзями та ким ми є на побаченні. Усі різні вирази однієї людини. Розвивати любов до себе означає інвестувати час у те, ким ви є, поза ролями та обов’язками, які на вас покладають інші.

У більшості з нас є ролі працівника, начальника, батька, дитини, друга та партнера. Поряд із цією ідентичністю є речі, які ми робимо, які підтверджують те, ким ми себе вважаємо. Наші хобі, інтереси, мрії та цілі не залежать від того, що очікують від нас інші люди.

Коли ми захоплюємося вимогами нашого життя або намагаємося впоратися з ними, ми часто відкидаємо пріоритет від того, що колись живило нашу пристрасть, мету та сенс. У міру того, як ви продовжуєте рости у своїй практиці самолюбства, ці дії стають якорями для того, кого ми любимо.

  • Які самостверджувані інтереси, пристрасті, хобі чи заняття у вас є (або були колись)?
  • Або, якщо ви не впевнені, що ви можете дослідити, щоб відновити зв’язок із собою зараз?
  • Що тобі подобалося, коли тобі було 5 років?
  • Що ви сказали собі, що повинні зробити, коли вам було 15 років?

Все ще не впевнені? Складіть список речей, щоб спробувати залучити друзів.

Невже немає друзів, які хочуть приєднатися до вашого дослідження? Приєднайтеся до клубу, знайдіть зустріч або пройдіть курси для початківців із теми, яка вас цікавить. У світі, де творці контенту створюють курси майже для будь-якого інтересу, ви, ймовірно, знайдете недорогий варіант, ви можете вивчити основи та дізнатися, чи ваш інтерес є тим, що вам справді подобається.

Крок 5: Робіть те, що ви навчилися, а потім живіть своїм життям

Хоча це позначено як крок 5, ця концепція застосовна в усьому. Витрачення часу на обробку того, що ми вивчаємо, дає нам змогу обміркувати уроки, які ми вивчаємо, інтегрувати будь-які виклики та застосовувати ці знання вперед. Це також один із способів, за допомогою якого коуч може обміркувати та опрацювати, поки ви продовжуєте рости.

Регулярна практика ведення щоденника, медитація або звичайна розмова про завантаження з другом, якому ви довіряєте, — усе це спосіб переглянути те, що ви намагаєтеся, вивчити будь-які уроки та вирішити, як рухатися далі.

У всіх нас також була така рослина, яку ми надмірно поливали або обрізали. Однією з важливих частин будь-якої подорожі самолюбства чи оздоровлення є усвідомлення того, коли ви потрапили в хороше місце, і навчитися насолоджуватися плодами своєї роботи над собою. Обробка та інтеграція вашого навчання також дозволить вам побачити, коли ви побудували життя, яке шукали, і дати собі дозвіл насолоджуватися ним і любити себе.

ВИСНОВОК

Практика самолюбства не означає досягнення тривалого стану блаженства, коли ви більше ніколи не відчуватимете себе розчарованим або нещасним. Завдяки практиці ви дізнаєтесь про цінні інструменти для подолання, навчання та зростання. Таким чином, коли виникають труднощі, ви стаєте стійкішими у своїй справжній любові до себе.

Завдяки уважності та самосвідомості ви також можете зіткнутися з переконаннями, які є болючими або тривожними. У такі часи терапевт може бути безцінним союзником у роботі з травмами, проблемами психічного здоров’я та зростанні любові до себе.

Залишити відповідь