Всім привіт, у цій статті ми розповімо вам, чому варто почати їздити велосипедом прямо зараз. Спеціально для цього ми відібрали 25 причин, які допоможуть вам зрозуміти, що велосипед – це найкращий транспортний засіб у світі. Поїхали!

1. Поїздки велосипедом покращують сон
Регулярні фізичні навантаження дозволяють виводити з організму кортизол – так званий гормон стресу. Тому вечірня поїздка на велосипеді допоможе вам позбутися безсоння, а ранкова – швидко прокинутися.

2. Їзда на велосипеді покращує травлення
Їзда на велосипеді прискорює обмін речовин, що сприяє підвищенню апетиту та покращенню перетравлення їжі. Помнете, як хочеться їсти після довгої велосипедної прогулянки? Отож, поява апетиту є ознакою активного обміну речовин.

3. Поїздки на велосипеді покращують витривалість
Завдяки регулярним поїздкам на велосипеді ви підвищите загальну витривалість організму. Вже через кілька місяців ви почнете відчувати себе бадьоріше, легше переносити навантаження під час робочого дня, а ваш емоційний фон стабілізується.

4. Велопрогуляння сприяють зниженню ваги
Велосипед – найкращий друг людей, які бажають скинути зайві кілограми! Під час катання спалюється велика кількість калорій, а також зменшуються небажані відкладення в області стегон. При цьому ваш організм спалює жир не лише під час поїздки, а й упродовж кількох годин після неї. А ті, хто їздить швидко, але на короткі дистанції, спалюють у кілька разів більше жиру, аніж ті, хто їздять на серйозні відстані, але повільно.

5. Їзда на велосипеді покращує стан шкіри
Під час поїздки на велосипеді прискорюється процес циркуляції крові, що допомагає сповільнити старіння шкіри. Також під час їзди створюються ідеальні умови для вироблення колагену, що уповільнює утворення зморшок.

6. Поїздки на велосипеді підвищують м’язовий тонус
Регулярно катаючись на байку, ви тренуватимете м’язи ніг, грудей, спини, рук і живота одночасно. Це допоможе вам підвищити м’язовий тонус та покращити фізичну форму.

7. Прогулянки велосипедом знижують стрес
У процесі катання в організмі виробляється гормон щастя. Крім того, під час велопрогуляння, як і при заняттях будь-яким циклічним видом спорту, вирівнюється подих, що сприяє приведенню думок і почуттів до ладу.

8. Велопрогуляння зміцнюють нервову систему
Регулярне катання позитивно впливає на емоційний стан, покращує настрій та загальне самопочуття, а також надає заряду енергії бадьорості. Все це сприяє зміцненню нервової системи після важкого робочого дня.

9. Катання покращує розумові здібності
У процесі їзди на велосипеді приплив крові та кисню до мозку суттєво збільшується, що активізує дію рецепторів та сприяє створенню нових мозкових клітин у гіпокампі – області, що відповідає за пам’ять. Недарма багато творчих людей використовують велопрогулянки для стимулювання мислення.

10. Поїздки зміцнюють серцево-судинну систему
Катаючись на велосипеді, ви наражаєтеся на кардіонавантаження, що сприяє зміцненню серцевого м’яза, підвищенню тонусу судин і зниження рівня холестерину. Тим самим ви значно знижуєте ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

11. Велопрогуляння покращують постачання клітин киснем
Під час катання на велосипеді ваша кров інтенсивно збагачується киснем, що надходить до клітин головного мозку та життєво важливих органів організму. Важливо, що велопрогулянки покращують кровопостачання в органах малого тазу, що є найкращою профілактикою такої підступної чоловічої хвороби, як аденома.

12. Поїздки на байку покращують кровообіг
Нормальна частота серцевих скорочень у здорової людини – 65-70 разів на хвилину, але під час велопрогулянок вона трохи знижується, що дозволяє серцю працювати у більш ефективному режимі. Завдяки цьому покращується кровообіг та знижується ризик розвитку різноманітних серцевих захворювань.

13. Велосипедисти рідше страждають від варикозу 
Людям, які мають генетичну схильність до варикозного розширення вен, дуже корисно крутити педалі. Під час обертальних рухів ногами кров починає активно циркулювати по кровоносних судинах, ніде не застоюючись, що є кращою профілактикою варикозу.

14. Їзда на велосипеді покращує роботу легенів
Під час катання ваші легені працюють набагато активніше, ніж зазвичай. Така примусова вентиляція допомагає їм швидше звільнитися від токсичних речовин, які у міському повітрі.

15. Катання на велосипеді покращує зір
Катання на велосипеді дуже корисне для тренування очей, оскільки вам доводиться постійно стежити за дорогою, переключаючи погляд із предмета на предмет. Таке тренування очних м’язів знижує ризик виникнення короткозорості та загострює зір.

16. Велопоїздки зміцнюють імунітет
Той, хто регулярно проводить свій вільний час верхи на велосипеді, суттєво підвищує здатність організму чинити опір інфекціям. Завдяки цьому велосипедисти рідше страждають на такі сезонні захворювання, як грип або застуда.

17. Прогулянки велосипедом розвивають вестибулярний апарат
Коли ви їдете на байку, вам доводиться постійно утримувати баланс і контролювати управління. Все це чудово тренує вестибулярний апарат та координацію рухів.

18. Велосипед економить час 
На велосипеді можна дістатися будь-якого місця набагато швидше, ніж пішки. До того ж, велосипедисту не потрібно стояти в пробках і підлаштовуватися під розклад громадського транспорту, що постійно змінюється.

19. Відсутність проблем з паркуванням
Велосипед не тільки зможе проїхати там, де це не вдасться зробити автомобілю, а й поміститься будь-де. Отже, на відміну від авто, ви завжди знайдете місце, де його можна буде припаркувати.

20. Велосипед економить ваш бюджет
Ціни на велосипеди досить демократичні та й їх обслуговування не передбачає серйозних витрат. До того ж, вам не потрібно буде витрачатися на бензин, сплачувати податок та страховку.

21. Велосипед розвиває дитину
Дитина, яка катається на велосипеді, удосконалює спритність та координацію, що сприяє подальшому розвитку її особи.

22. Ви станете позитивним прикладом для дітей
Усі діти перебувають під впливом своїх батьків. І якщо вони побачать, що ви ведете здоровий спосіб життя, катаючись на велосипеді, то обов’язково захочуть наслідувати ваш приклад.

23. Велопрогуляння зміцнюють взаємовідносини
Спільна велопрогулянка дозволить вам позбутися роздратувань, забути про негаразди та дрібні конфлікти, що сприяє зміцненню взаємовідносин.

24. Ви зможете цікаво проводити час із сім’єю
Велоспорт – це чудове сімейне дозвілля, де знайдеться місце кожному. Навіть найменшу дитину можна взяти в захоплюючу велоподорож – достатньо лише придбати для нього спеціальне крісло.

25. Ви придбаєте друзів
Окрім хорошого здоров’я, велосипед позитивно впливає і на соціальний бік вашого життя. Велопрогуляння – чудовий спосіб познайомитися з іншими людьми, які зможуть стати вашими друзями, оскільки вас поєднують спільні інтереси.

Сподіваємось, ці 25 причин виявляться вагомим аргументом для того, щоб ви почали їздити велосипедом. Поставте нам лайк та поділіться цією статтею зі своїми друзями. Дякую вам за увагу.

Залишити відповідь