“Напевно, ви мене не впізнаєте. Сьогодні, через всі ці ковідні обмеження, перед вами – лише половина мене “¹. Саме так почала своє звернення до публіки британська співачка Адель, вперше за кілька місяців з’явилася в ефірі телевізійної програми в кінці жовтня 2020 року.

Хоча співачка не називає конкретну цифру, найчастіше ЗМІ пишуть про 20 втрачених кілограмах – досягнутих за допомогою дотримання системи живлення Sirtfood, миттєво отримала ім’я “дієта Адель”. У чому саме полягає ця дієта – і в чому секрет схуднення Адель?

// Дієта Sirtfood – що це?

Дієта Sirtfood – це план харчування, розроблений в 2016 році британцями Ейданом Гоггінс і Гленом Маттеном, що випустили однойменну книгу. Особистий тренер Адель, Піт Герасимов, є активним промоутером цієї дієти. Судячи з усього, саме він порекомендував її співачці.

Дієта заснована на вузькій групі продуктів, що містять рослинні сполуки, здатні стимулювати вироблення сиртуїн (SIRT). Дана речовина, як стверджують автори книги, регулює ряд функцій в організмі – включаючи захист від старіння, зниження рівня запалень і прискорення метаболізму².

Крім іншого, в книзі про дієту Sirtfood йдеться про те, що сиртуїн здатний активувати “ген худорлявості” і, отже, допомагати схудненню і спалюванню жиру. На практиці рекомендується дотримуватися цю дієту не менше трьох місяців, розділених на дві фази різного харчування.

Як тренується Адель?

Додатково зазначимо, що результат, отриманий Адель, будується не тільки на дотриманні дієти, але і на регулярних фізичних тренуваннях. В інтерв’ю співачка відзначає, що регулярно займається спортом – 3 рази на тиждень по 60 хв за сесію, вважаючи за краще функціональні вправи і пілатес.

З іншого боку, люди з оточення Адель відзначають, що особливої ​​любові в тренувань співачка не відчуває. Довгий час для неї не було пріоритетним схуднення або зниження ваги – вона спокійно приймала себе в природному стані і ніколи не намагалася різко худнути¹.

Stirfood – на скільки можна схуднути?

Перша фаза дієти Stirfood триває тиждень і включає в себе суттєве обмеження калорій – харчування будується на вживанні виключно зелених смузі. Мета полягає в тому, щоб активувати сиртуїн і сприяти зниженню ваги. Нормою книга називає цифру в 7 фунтів (3,2 кг) за 7 днів.

У перші 3 днів цього тижня дієта обмежує споживання калорій до цифри в 1000 ккал. Допустимі три зелених смузі в день плюс їжа зі списку. На 4-7 дні першої фази споживання калорій збільшується до 1500 ккал – а раціон включає два зелених смузі в день і ще два прийоми їжі (знову ж, зі списку продуктів).

Список дозволених продуктів

Більшість продуктів зі списку дієти Адель досить легко знайти, і вони доступні за ціною. Однак деякі ключові інгредієнти, необхідні для перших двох етапів (зокрема, каперси і порошок зеленого чаю матча), можуть бути досить дорогими.

// Що можна їсти:

 • Будь-які види зелених листових овочів
 • чорниця
 • Каперси
 • цитрусові фрукти
 • гречка
 • Темний шоколад (85% какао)
 • фініки
 • Оливкова олія
 • Зелений чай матчу
 • Червона цибуля
 • Червоне вино
 • Куркума
 • Грецькі горіхи
 • Цикорій

Дієта Sirtfood – наукові дослідження

Хоча багато продуктів в списку дієти Sirtfood володіють корисними для здоров’я властивостями (наприклад, цикорій), дослідження впливу сіртуїнів на процеси схуднення проводилися виключно на жівотних³. Крім цього, немає відповіді на питання про те, як дотримання дієти впливає на здоров’я в довгостроковому періоді.

Що стосується результатів в книзі, то там представлені дані пілотного дослідження, проведеного авторами за участю 39 осіб, які відвідують один і той же тренажерний зал. Протягом 1 тижня учасники дотримувалися дієти і щодня тренувалися. Середній результат – втрата 3.3 кг ваги.

Однак ці результати не дивні. Обмеження споживання калорій до 1000 ккал в день і одночасні заняття спортом майже завжди призводять до втрати ваги. Крім іншого, настільки різке обмеження калорійності може негативно позначитися на роботі обміну речовин.

Думка дієтологів

У більшості випадків дієтологи негативно ставляться до суворих дієт, що передбачають зниження норми калорій більше, ніж на 20%. В цьому випадку втрата ваги може спостерігатися за рахунок зменшення м’язової маси, а не позбавлення від жирових запасів.

Крім цього, користь зелених смузі не здатна забезпечити повні потреби організму у вітамінах і мінералах – іншими словами, небезпечно скорочувати свій раціон виключно до невеликої кількості продуктів.

***

Дієта Sirtfood, за допомогою якої співачка Адель схудла на 20 кг, полягає в різкому обмеженні калорійності харчування і вживання великої кількості зелених смузі. Крім цього, система харчування дозволяє вживати гречку, цитрусові, темний шоколад і червоне вино.

Джерела даних:

 1. Все, що ми знаємо про трансформацію втрати ваги Адель, джерело
 2. Сиртуїни: “Чудова сімка”, функція, метаболізм і довголіття, джерело
 3. Сім сиртуїнів від семи смертельних хвороб старіння, джерело
 4. Що насправді думають дієтологи про дієту sirtfood, джерело
Залишити відповідь