Однією з найбільш проблемних зон людського тіла можна по праву вважати шию. Стреси на протязі дня, неправильне положення тіла в сидячому або стоячому положенні, втома, все це відгукується пронизливими або ниючі болями саме в області неї. Людина може відчувати спазми, скутість, зайву напругу, що заважають повноцінно відпочити після важкого трудового дня. Зазвичай такі симптоми не проходять безслідно, провокуючи інші зовсім неприємні явища, на зразок головного болю, «розжареного стрижня» в хребті або фантомної вагою, що лежить на плечах.

Найчастіше все це симптоми дуже поширеного, відомого практично всім захворювання, яке піддається лікуванню навіть в домашніх умовах, при своєчасному виявленні. Дуже ефективним засобом вважається самомасаж шийного відділу хребта при остеохондрозі. Навчитися робити його може кожен, головне проявити терпіння і чітко слідувати порадам і рекомендаціям.

Ефективність самостійного масажу при шийному остеохондрозі

Людині властиво досить спокійне ставлення до різного роду проблем в організмі, поки вони не починають наполегливо, регулярно нагадувати про себе. Тому від легкого ниття в шиї до вечора ми часто просто відмахується, не звертаючи ніякої уваги на досить серйозні симптоми. У майбутньому вони можуть перерости в настільки вагомі проблеми, які вже пізно лікувати. Тому бажано зайнятися собою змолоду, дотримуватися ЗСЖ і правильне харчування, а також розібратися, чи можна впливати на свій організм самостійно, поки ще не пізно.

Представлений нижче масаж шиї від остеохондрозу підійде не тільки тим, хто страждає від цієї хвороби. Насправді, застосовувати його можна всім без винятку. Якщо ви постійно ведете сидячий спосіб життя або постійно переносите важкі стресові ситуації, якщо у вашому житті є тільки шлях від будинку до кабінету або часом терзають головні болі незрозумілого походження, якщо на плечі часто до вечора тисне невидимий вантаж, а в області шиї ніби впиваються розпечені голки, то виконувати вправи рекомендується два рази в день, вранці і ввечері. Це не займе багато часу, зате забезпечить здоровий сон, а також енергійність протягом усього дня.

позитивні властивості

Спочатку, зібравшись розібратися, як робити самомасаж шиї, потрібно чітко прояснити для себе, що мова йде про хворобу, що вражає кісткові тканини. Тому виходити завжди треба саме з цього. Це означає, що найкраще спершу сходити до лікаря, здати всі необхідні аналізи, пройти тести та обстеження. Тільки потім, після його дозволу, можна робити якісь кроки. Що ж стосується переваг мануального втручання, то їх досить багато.

 • Проведений вранці масаж шийного відділу допоможе швидше прокинутися, зарядитися енергією, значно підбадьоритися.
 • Він стимулює кровообіг, що підвищує насичення шкіри, а заодно і внутрішніх органів киснем. Це підвищує швидкість обміну речовин, що сприяє схудненню.
 • При виконанні ввечері, масаж розслабляє напружені, втомлені за день м’язи. Тому заснути буде набагато легше.
 • Такі маніпуляції допомагають позбутися від застарілих головних болів, мігрені.
 • Пам’ять після застосування курсу помітно поліпшується. Все тому, що головний мозок починає отримувати більше кисню, заблокованого раніше в проблемній області. Заодно підвищується здатність до концентрації, нервові і розумові здібності.
 • Частою проблемою сучасних людей, що ведуть сидячий спосіб життя, стає дистрофічні процеси в м’язових тканинах. Гіподинамія стала справжнім бичем жителів великих міст. Це явище можна запобігти, регулярно роблячи масаж або самомасаж.
 • Мануальне втручання дозволяє омолодити сполучні тканини, що впливає на загальний стан організму, запобігає передчасному старінню.
 • У міжхребцевих відділах поліпшується рухливість суглобів.

Крім усього іншого, допоможе такий масаж не тільки на ранніх стадіях остеохондрозу. Він дуже ефективний для відновлення після травм або грижі, використовується в лікуванні інших хвороб опорно-рухового апарату. Причому фізіотерапевти вважають його обов’язковою частиною комплексного лікування, і у нас немає приводу їм не довіряти в цьому питанні.

Основні принципи

Щоб не нашкодити самому собі, виконуючи дії, яких ви абсолютно не розумієте, потрібно спершу розібратися з головними принципами мануального втручання.

 • Не можна масажувати тільки шию. В процесі повинні бути порушені також прилеглі області, інакше ефекту вам досягти не вдасться.
 • Оптимально працювати двома руками, синхронно. Однак якщо так незручно або ви не можете з інших причин, то допустимо працювати ними по черзі.
 • Рухи в масажі шиї виробляються тільки в одному, єдино можливому напрямку – зверху вниз.

Досить запам’ятати всі ці постулати, щоб уникнути явних помилок в масажі. Це дозволить уникнути непередбачених травм, а також дасть надію на ефективність і позбавлення від неприємних симптомів.

прийоми масажу

Не завадить заодно дізнатися, якими саме прийомами доведеться користуватися. Зазвичай це прості рухи, вивчити які зможе будь-яка людина і навіть дитина.

 • Захвати пальцями шкіри щипками.
 • Щільні погладжування із зусиллям задньої частини шиї долоньками рук.
 • Розтирання круговими рухами за допомогою подушечок пальців.
 • Легкі, швидкі поплескування долонями по массажируемой поверхні.
 • Розминка пальцями зі зрушеннями в різні боки.
 • Заспокійливе погладжування долонями після проведення сеансу.

Регулярне проведення самостійних масажів допоможе позбутися від численних проблем з шийно-комірцевої зоною, тому навіть якщо у вас немає остеохондрозу, звернути на нього увагу не завадить. Як бачите, нічого складного в прийомах дійсно немає.

Етапи проведення самомасажу в домашніх умовах

Зазвичай справляються з самомасаж все без винятку. Фізіотерапевти зазвичай призначають його при комплексному лікуванні. Умовно проведення такого сеансу можна розділити на основні етапи.

підготовка

Вона полягає в первісному розігріві м’язів, м’язового каркаса, який підтримує шийний відділ хребта. Крім того, вона дасть можливість підготувати поверхню шкіри до дотиків.

 • Акуратно, погладжують жестами спробуйте розтерти шию, починаючи від лінії росту волосся, повільно просуваючись нижче до самої спини.
 • Без поспіху наведіть свої руки на передню частину шиї.
 • Після цього, такими ж погладжують, з мінімальним тиском, наведіть руки знову назад до потилиці.
 • Після кількох повторень, завершуйте підготовчий етап в області зони ключиці і трапецієподібних м’язів.

Рухатися треба поступово і плавно, проте не забувати нарощувати інтенсивність натиску. Це важливо. Головне – ніяких ривків, різких рухів, щоб не травмувати самому собі шкіру і підшкірну мускулатуру.

процедура масажу

Нижче ми розглянемо техніку виконання руху, на яку потрібно звернути особливу увагу. Врахуйте, що невірних, неправильних жестах можна не тільки не отримати ніякого ефекту, але навіть завдати собі шкоди. Правда, його не можна назвати непоправних, але для чого ризикувати, якщо можна досконально вивчити всі поради і рекомендації, дані професіоналами і знавцями своєї справи. Повторювати маніпуляції від початку до кінця рекомендується кілька разів, від трьох до п’яти, в залежності від серйозності проблеми.

завершальний етап

На всій площі впливу, яку ви надали раніше, потрібно провести завершальні процедури. Для цього не завадять такі ж рухи, як при підготовці. Можна після сеансу виконати легку розминку (затримку), наприклад, просто пробігтися, особливо не напружуючись.

Правильне виконання всіх маніпуляцій дозволить бути впевненими в результаті самомасажу. Тривалість ефекту теж безпосередньо залежить від того, наскільки відповідально ви поставитеся до процедури.

Види і техніки

Правильне лікування шийного остеохондрозу лікування домашніх умовах і самомасаж є декількох видів. Для простоти розуміння варто розглянути хоча б деякі з них. Так як нас цікавить одне захворювання, то і «крутитися» ми будемо навколо нього в першу чергу.

Розслабляючий масаж

Цю техніку рекомендовано виконувати тільки в початкових стадіях захворювання або просто для розслаблення в кінці робочого дня. Вона стане заодно хорошою профілактичним заходом для запобігання розвитку остеохондрозу.

перше рух

Голову тримайте прямо, намагаючись не схилятися ні на одну сторону.

 • Погладжують, починаючи від лінії росту волосся, просувайтеся вниз.
 • Долоні встановіть на потилиці таким чином, щоб середні, а також вказівні пальці стикалися.
 • Проведіть долоні із середнім зусиллям вниз, розведіть їх на зчленування шиї і плечей.
 • Дійшовши до зовнішніх частин ключиці і зведіть знову в області яремної впадинки.

Виконувати це масажне рух потрібно в один підхід рівно п’ять разів.

друге рух

Двома руками поперемінно або разом погладжуйте шию з бічних сторін. Не забувайте, що всі рухи завжди повинні йти тільки зверху вниз і ніяких інакше. Просуватися вниз потрібно починати з-під вуха. Виконати теж слід п’ять повторень.

третє рух

Для виконання такого вправи потрібно спершу злегка відхилити голову назад.

 • Проведіть долоньками по передній поверхні шиї.
 • Починати рух потрібно саме з-під щелепної області, поступово просуваючись по області лімфатичних вузлів.
 • Завершується масажне рух у верхній частині грудей.
 • Подушечками пальців, дуже акуратно розітріть область за вухами по обидва боки.

Такий розслаблюючий і профілактичний самомасаж шиї і комірцевої зони, як на відео нижче, проводиться саме в області розташування скупчень периферійних органів лімфатичної дренажної системи. Тому, щоб не нашкодити собі, потрібно бути гранично уважними. Всі рухи повинні бути легкими, плавними, повільними.

Цілюще самомасаж при остеохондрозі

Якщо захворювання вже має місце у вашому житті, то доведеться вивчити правильну техніку масажу. Він ділиться на два окремих етапи для передньої і задньої частини шиї. Для простоти розуміння в кінці опису ми надамо видеоурок, який наочно покаже, що нічого надскладного в цьому завданні немає.

Для задньої частини

 • Тут працює зворотний принцип, тому перший рух-вижимання потрібно починати знизу, пересуваючи долоні поступово вгору до лінії росту волосся. Після цього, не повертаючи долонь, поверніться таким же вичавлюють рухом до плечей.
 • Подушечками пальців, починаючи від завушній області, масажуйте м’язовий каркас шиї, поки пальці не зійдуться посередині в основі шиї. При цьому не можна масажувати хребці, а тільки м’язи. Це означає, що «елозить по кісточках» неприпустимо.
 • Легкими щипками, які захоплюють не тільки шкіру, але і м’язи, просувайтеся спершу знизу-вгору, а потім назад до основи шиї.
 • Погладжуйте поверхню шиї, починаючи від лінії волосся вниз до лопаток.

Для передньої частини

 • Погладжують, але не долонями, а тильною стороною рук, проведіть по передній частині шиї, починаючи з-під щелепи. Завершення руху буде в області декольте. Не можна тиснути і розтягувати шкіру, за цим потрібно простежити.
 • В області грудей робіть кругові рухи подушечками пальцем. Вони повинні бути орієнтовані тільки в одному напрямку – за годинниковою стрілкою. Такий вплив можна здійснювати в місцях розташування лімфатичних вузлів, тому їх краще обходити стороною.
 • Щипками потрібно промасажувати шию в бічних її частинах, починаючи від вух і завершуючи надплечьях.

Ні в якому разі не можна перестаратися, тут працює принцип: занадто добре – це не добре. Якщо після виконання всіх маніпуляцій, у вас болить шия, саднить шкіра, ви бачите сильне почервоніння, синці або набряки, то краще відразу ж звернутися до лікаря. Можливе лише легке почервоніння і лоскоче відчуття.

Самомасаж шиї лікаря-масажиста Володимир Мардінскій: відео

Представлена ​​техніка рекомендується не тільки при остеохондрозі, але також і при інших захворюваннях верхніх хребців. Головне, не займатися самолікуванням без дозволу лікаря, щоб не нашкодити самому собі. Урок для вас проведе сам доктор-остеопат, який вилікував не одного пацієнта, а багатьом полегшив життя.

Самомасаж шиї від Любові Крюк

Протипоказання до самомасажу шиї

В ідеалі, краще всього скористатися послугами професійного масажиста, який точно розуміє, що робить. Але у багатьох немає такої можливості. Тому вони бажають діяти самостійно, часто навіть не порадившись зі своїм лікуючим лікарем. Щоб уникнути травм і посилення симптомів, спершу поговоріть з лікарем. Існує цілий ряд протипоказань до такого виду самомасажу, а ви можете не здогадуватися про наявність у себе подібних проблем.

 • Онкологія.
 • Туберкульоз.
 • Тромбоз і тромбофлебіт.
 • Аневризми.
 • Міома матки, кісти, аденома або інші подібні захворювання статевої сфери.
 • Доброякісні пухлини.
 • Будь-які венеричні хвороби.
 • Остеомієліт.
 • Хвороби крові.

Крім перерахованого вище, робити масаж шкіри заборонено, якщо на її поверхні є пошкодження: подряпини, рани, гнійники, прищі, висипання, подразнення. Не рекомендується проводити його також при наявності бородавок або папілом, грибків або варикозних зірочок.

Допоміжні і підручні засоби

Щоб підвищити результативність масажу від остеохондрозу доктора допускають застосування різних допоміжних засобів. Більшість з них постійно є у кожного під рукою, але навіть якщо таких немає, то придбати їх можна в будь-якій аптеці або спеціалізованому магазині.

 • Для виконання масажних рухів можна використовувалася бамбукові, гладкі палички. Ця практика використовувалася споконвіку на Сході, багато свідчення говорять про її високу ефективність.
 • Акупунктурні килимки, на кшталт аплікаторів Кузнєцова і доктора Ляпко користуються чималою популярністю не випадково. За допомогою їх багатьом пацієнтам вдалося домогтися дійсно революційних результатів в боротьбі з остеохондрозом.
 • Пластикові або нефритові масажери, якими зручно прокатувати уздовж хребта. Вони не тільки ніжно масажують поверхню шкіри, але і надають глибоке дію на м’язи.
 • Махровий рушник кожен може використовувати як підручний засіб для поліпшення якості самомасажу. Просто розтирайте таким рушником комірцеву область і шию.
 • Дивно, але допомогти з масажем може навіть звичайна скляна пляшка від мінеральної води або пива. За допомогою ребер на денці такої пляшки можна якісно розім’яти потрібну область, не вдаючись до професійного масажиста.
 • Вибравши відповідний електричний вибромассажер ви відразу відчуєте, наскільки просто стало проводити сеанси самомасажу.
 • Гумові шиповані кульки Су-Джок допоможуть зняти напругу в шиї, що накопичилося за день. При правильному, регулярному застосуванні показують хорошу ефективність.
 • Найдорожчим додатковим інструментарієм може стати просунуте масажне крісло. Єдиним недоліком такого обладнання є його висока вартість, тому засіб це далеко не підручний. Однак в ефективності його сумніватися не доводиться.

У багатьох вдома завалялися масажні щітки з натуральним або штучним ворсом. Незважаючи на те що найчастіше такі щітки використовуються від целюліту теж можна застосовувати для того, щоб зняти малоприємну симптоматику остеохондрозу.

Крім усього, для полегшення неприємних відчуттів, рекомендується застосовувати різні креми, мазі, спреї та інші засоби від остеохондрозу, що продаються в аптеці. Нестероїдні протизапальні препарати з аналгетичну дію допоможуть знову відчути радість життя. Однак застосовувати їх можна далеко не всім без розбору. Тому, ще раз нагадаємо, що спершу треба сходити до лікаря, здати аналізи, пройти тести і дослідження. Тільки після цього він сам випише вам все, що потрібно.

Залишити відповідь