Оскільки нікотин підвищує рівень адреналіну, куріння призводить до регулярного викиду глюкози в кров, а значить, і до підвищення інсуліну. Відмова від куріння, в свою чергу, часто характеризується відчуттям голоду, пов’язаного з низьким рівнем цукру в крові.

По суті, після того, як чоловік кинув палити, з’являється тяга до швидких вуглеводів — в результаті чого можна погладшати. Незважаючи на те, що через кілька тижнів обмін речовин приходить в норму, порушення харчових звичок і любов до солодкого може залишитися — а людина продовжить товстіти.

// Як схуднути, якщо кинув палити?

По механіці дії нікотин є психостимулюючою речовиною. Куріння підвищує рівень адреналіну, приводячи до збільшення частоти серцебиття, зростання кров’яного тиску і викиду глюкози в кров. З практичної точки зору це знижує апетит і дає прилив сил.

Причина, по якій люди видужують після того, як кидають палити — звичка регулярної стимуляції мозку сплесками глюкози. Єдиним способом повторити цей процес є вживання вуглеводів з високим глікемічним індексом, наприклад, цукру, солодощів і випічки.

Також нікотин збільшує рівень дофаміну в шляхах центрів задоволення в мозку — швидкі вуглеводи здатні замінити куріння і в цьому випадку. Фактично в перші дні відмови від сигарет підвищується тяга до солодкого — для того, щоб успішно схуднути, важливо навчитися з нею боротися.

Нікотин як жироспалювач

Роль грає і те, що адреналін є жироспалюючим гормоном, що прискорює обмін речовин і допомагає худнути. По суті, куріння стимулює викид адреналіну — що може збільшити рівень фізичної активності людини, непрямим чином впливаючи на кількість спалюваних калорій.

Однак думка про те, що куріння здатне знижувати вагу давно віднесене до міфів. В кінцевому результаті, негативний вплив на здоров’я переважує можливу користь. Існують більш безпечні методи стимулювання викиду адреналіну — в тому числі, заняття спортом.

Кинути палити і схуднути одночасно?

Строго кажучи, відмова від сигарет зовсім не означає автоматичний набір ваги. При дотриманні правильного харчування і регулярного виконання фізичних вправ можна навіть схуднути — плюс і в тому, що зміна щоденних звичок рекомендується як головний спосіб кинути палити.

Для того, щоб не погладшати, необхідно з перших днів збільшити рівень фізичної активності — нехай навіть робити більше кроків. У харчуванні необхідно збільшити кількість клітковини. Це допоможе вирівняти рівень цукру в крові і уникнути почуття голоду.

Поради колишніх курців

Найбільш складним днем відмови від куріння є перший день. Однак не стільки фізичні ломки і браку нікотину, скільки з-за сили звички. Кинувши палити, ви зіткнетеся з тим, що потрібно чимось зайняти руки — для того, щоб не погладшати, важливо уникнути заміни сигарети на їжу:

  • виберіть день відмови від куріння — поставте чітку дату, занесіть її в календар і розкажіть про ваше рішення близьким;
  • тимчасово змінити звички — для того, щоб кинути палити і менше думати про сигарети, змініть порядок дня (наприклад, пийте чай замість кави);
  • слідкуйте за рівнем стресу — самі по собі сигарети не знімають стрес, вони лише створюють нервозність при спробі кинути палити;
  • не зациклюйтеся на негативних симптомах — для повного виведення нікотину з організму досить трьох днів; симптоми нестачі після цього повністю пропадають.

Погладшав або поправився?

Масштабність проблем із зайвою вагою, що з’являються після того, як кинув палити, залежать від цифри на вагах. Якщо мова йде про 2-3 кг, достатньо лише почати стежити за вживанням швидких вуглеводів — зокрема, не тримати солодке під рукою, а також пити напої без цукру.

Якщо ж цифра вимірюється в десятках кілограмів, потрібен повний перегляд режиму харчування і повсякденної активності. Такий різкий набір ваги після відмови від куріння здатний принести цілий ряд негативних наслідків для здоров’я — навіть з урахуванням очищення організму від нікотину.

У будь-якому випадку, регулярні кардіотренування 2-4 рази на тиждень по 30-40 хвилин — кращий спосіб, як відновити роботу легенів, так і схуднути після того, як кинув палити.

***

Набір ваги після відмови від сигарет — досить поширене явище. Більшість людей одужують, після того, як кидають палити — найчастіше через зростання тяги до солодкого. Для того, щоб схуднути, важливо контролювати свій раціон і регулярно займатися кардіо.

Залишити відповідь