Дискомфорт і важкість у ногах – такі відчуття знайомі багатьом: спортсменам, модницям на шпильках і людям, чий робочий день проходить «на своїх двох».

Як впоратися з неприємними симптомами, і які заходи можна вжити: розповідає Ольга Борисівна Чижевська, виконавчий директор Асоціації медичних центрів і лікарів «Ліга Педіатрія» .

ПРОФІЛАКТИЧНА ГІМНАСТИКА

Якщо вам належить серйозне навантаження, подбати про ногах можна заздалегідь (протягом дня) за допомогою профілактичної гімнастики. Складний інвентар не потрібен – достатньо тенісного м’ячика, пари олівців або навіть звичайного рушники. У будь-яку вільну хвилину знімаємо взуття і катаємо поверхнею стопи тенісний м’ячик. Потім розсипаємо по підлозі олівці і збираємо їх пальцями ніг. Тримаємо п’яту на підлозі нерухомо, а пальцями збираємо під стопу рушник і т.д.

Вечірній самомасаж стоп – ідеальне завершення будь-якого дня! Активно розминайте ступні, змащені живильним кремом. Особливу увагу приділяйте п’яті і підйому стопи.

ВИКОРИСТОВУЄМО БАЛАНС-ТРЕНАЖЕР

Це пристосування корисно мати вдома. Балансировочная подушка (еластичний гумовий диск, наповнений повітрям) ідеальна для персонального фітнес-залу. До слова, в тому чи іншому вигляді вправи на баланс зустрічаються в більшості видів спорту. З точки зору Подіатрія, розвиваючи баланс і опрацьовуючи глибокі м’язи, ми усуваємо перекоси і перенапруги в опорно-руховому апараті (ОДА).

На опрацювання безпосередньо м’язів і зв’язок ніг націлені степ-вправи, присідання, випади. Добре, якщо тренажер має рельєфну поверхню, дозволяючи додатково стимулювати рецептори стопи.

ХОДИМО БОСОНІЖ

Як зняти втому ніг після тренування або напруженого дня?  розповідає експерт

Приєднуємося до модного руху барефутеров (любителі ходити босоніж) і практикуємо мінімум 20 хвилин в день проводити без взуття. При цьому ми, зрозуміло, не сидимо на місці, а активно ходимо і бажано по «Мультифактурні» поверхонь. Тобто чергуємо «прогулянки» по ворсистому килиму з Колючкуваті ортопедичним килимком – як приклад. Цей досвід цілком можна зарахувати собі за гімнастику. Адже ви ефективно стимулюєте рецептори всієї підошви, тренуєте м’язи і зв’язки. Напруга в ногах – як рукою зніме!До речі, вчені University of Granada’s Sport and Health Institute підтримали тренд на ходьбу і навіть біг босоніж. Дослідження, опубліковане в журналі Journal of Sport and Health Science, підтверджує, що тренування босоніж корисні для правильної установки стопи і здорового пересування.

ВИННИЧУК, ЩО ЗНІМАЮТЬ НАПРУГУ

Ромашковий відвар, хвойний екстракт, лавандова олія, морська сіль – все це ідеальні компоненти для домашніх SPA-процедур. Тримаємо стопи у ванні близько 20 хвилин. Подібне вечірній захід знімає втому, набряклість і сприяє розм’якшенню омозолелостей ділянок стопи. Висушивши ноги, можна нанести на стопи зволожуючий крем і лягти спати в шкарпетках для педикюру.

НАЙГОЛОВНІШЕ – УСУНУТИ ПРИЧИНУ!

Важливий момент: якщо втома в ногах – частий симптом, а не поодинокий результат надлишкової тренування або вечірки на ультрависоких каблуках, це привід звернутися до лікаря. Подібний стан – сигнал про неблагополуччя у всій скелетно-м’язової системи. Може йтися як про розвиток патологій стопи, так і про порушення в біомеханіки рухів в цілому.

Додатковий сигнал про погрішності в біомеханіки ОДА – постійно виникають після тренувань мозолі і натоптиші на підошві в області головок плеснових кісток (передній відділ стопи).Визначити наявність Неспіввісність в ОДА, паталогические деформації стопи (найпоширеніша – плоскостопість) покликаний лікар-Подіатрія. Це фахівець, чия практика поєднує пізнання в різних областях медицини: ортопедії, травматології, судинній хірургії, неврології.

У разі виявлення подіатріческіх проблем, лікар призначає комплексне лікування. Зокрема, для корекції руху і зняття втоми і больових синдромів фахівець може рекомендувати виготовлення індивідуальних ортопедичних устілок. Погоджуючись на ортезотерапію, важливо розуміти, що її ефективність безпосередньо зав’язана на слові «індивідуальний». Всілякі аптечні устілки серійного виробництва, на жаль, не мають відношення ні до лікувальних, ні до профілактичних заходів.

Людям, які ведуть активний спосіб життя, корисно буде знати, що існують, в тому числі, і спеціальні спортивні ортези, що застосовуються, зокрема, марафонцами, лижниками, ковзанярами і т.д., котрі відчувають підвищені навантаження на ОДА. На думку спортивних лікарів, подібна ортезотерапія не тільки знижує похибки в русі, покращуючи результат, але і знижує ризик виникнення травм.

Втома ніг – не привід вести менш активне життя, але час задуматися, як допомогти собі зберігати радість руху!

Залишити відповідь