Якщо ви щосили намагаєтеся скинути вагу, але постійне відчуття голоду заважає вам, настав час позбутися від старих звичок і зменшити свій апетит назавжди. І ось як…

Боротьба з зайвим жиром – це не тільки приборкання свого апетиту і відчуття голоду, але і правильне харчування, і заняття в тренажерному залі.

Ви можете бігати по годині щодня або серйозно сконцентрувати свою увагу на корисні продукти, але якщо ваш апетит постійно пересилює вас, і ви ловите себе на тому, що постійно хочеться їсти і пізно ввечері ви опиняєтеся у банки з печивом, ви обнулите свій власний прогрес.

Але хвилюватися не варто.

У цій статті ми покажемо вам найкращі способи «відключити» свій голод і навчимо як знизити апетит, якщо постійно хочеться їсти і допоможемо почати втрачати зайву вагу швидко і з мінімальними зусиллями.

Читайте далі, щоб дізнатися більше.

Зміст статті

Калорії, апетит і енергетичний баланс

Калорії. Ці маленькі одиниці енергії, які майже повністю відповідають за ефективність дієти. Від калорій залежить все. Якщо з’їдати більше, ніж спалюється щодня, то ви повільно, але вірно будете набирати кілограми.

Занадто багато енергії, отриманої від їжі, змушує наш організм запасати її в жирових клітинах, і це ніяк не залежить від того, що ви їли: звичайну їжу або дотримувалися план здорового харчування. Кількість калорій вирішує все.

Дефіцит калорій, коли ви їсте менше, ніж спалюєте, — це ключ до зниження ваги.

Коли ви даєте своєму організму меншу кількість калорій, ніж йому потрібно, то йому доводиться відкривати свої запаси, жирові клітини, і використовувати енергію, яка в них міститься, щоб покрити дефіцит.

З чисто механістичної точки зору втрата жиру зводиться до простої формули: прихід калорій повинен бути менше витрати.

Але голод і апетит, якщо їх не контролювати, можуть зіпсувати дієту.

Людський організм може дотримуватися законів фізики і фізіології, але ви – набагато більше, ніж машина з балансування енергії. У вас є емоції, почуття, звички і мотивації.

Психологія втрати ваги може бути досить жорсткою.

Наприклад, апетит.

Ви абсолютно точно знаєте, що для втрати зайвої ваги потрібен дефіцит калорій. Але пізно ввечері почуття голоду дратує і просто не залишає вас у спокої. Бажання з’їсти щось смачне або солодке іноді може бути просто нестерпним.

І перш ніж ви встигнете це усвідомити, ви вже сидите все в крихтах від чіпсів або в жирних плямах від пончиків, гадаючи, що, чорт візьми, пішло не так, як боротися з апетитом і що робити, якщо хочеться їсти.

Їдете ви з-за своїх емоцій, яких ви постійно відчуваєте себе голодними, або ви завжди щось жуєте від нудьги – в будь-якому випадку, необхідно викорінювати старі погані звички і навчитися обмежувати себе в їжі.

Зниження апетиту допоможе вам контролювати кількість вступників у ваше тіло калорій, керувати ними, контролюючи баланс спожитої енергії з тієї, що ви спалюєте при тренуваннях і при повсякденної активності.

Зменшити апетит назавжди – лайфхаки, поради та підказки

Апетит становить важливу частину захисного, життєзберігаючої механізму людського організму. Коли організм зауважує недолік енергії, він виділяє гормони, які безпосередньо зв’язуються з вашим мозком і передають йому сигнал, що вам треба поїсти.

Ці гормони:

  • Грелін (саме він змушує організм відчувати себе голодним)
  • Пептид YY (стимулює тягу до вуглеводів)

Образно кажучи, ці гормони сладкоголосо “нашіптують вам на вухо”, нагадуючи про те, що у вас в холодильнику лежать прекрасні кремові тістечка, а на кухонній полиці ароматні картопляні чіпси.

Якщо ви не можете зупинити ці гормони, що пригнічують ваш мозок, то збалансувати своє харчування буде вкрай складно.

Вам буде приємно дізнатися, що існує безліч способів як зменшити апетит, щоб схуднути і назавжди позбутися старої звички переїдати.

Ось як…

#1. Пийте більше води

Ми всі розуміємо важливість води. Вона не тільки тримає об’єм крові на правильному рівні, регулює температуру тіла і управляє травленням, але також покращує фізичні можливості.

Було доведено, що при збільшенні кількості випитої води кожен день прискорюється метаболізм і швидше згоряє підшкірний жир.

Мало місце таке дослідження: коли чоловіки і жінки, які страждають ожирінням, випивали 500 мл води перед прийомом їжі, їх метаболізм прискорювався на 30%, і кількість спалюваних калорій теж збільшувалася.

Інший досвід показав, коли 170 жінок, що сидять на дієті, випивали 1 літр води в день, то вони втрачали 2 кг ваги за 12 місяців — це 2 кг жиру і 17000 спалених калорій.

Зауважте, тільки вода, ніяких змін не було внесено в їх дієту або тренувальний режим.

#2. Їжте більше білка

Один з найпростіших способів назавжди заглушити апетит — є більше білка. Ми говоримо не про протеїнові коктейлі або батончиках, а про реальну їжі, продукти, які містять багато білка.

  • М’ясо
  • Молочні продукти
  • Яйця
  • Вегетаріанський білок, наприклад соя

Більше білка в раціоні означає меншу кількість всіх з’їдених калорій.

Білок містить мало калорій (всього 4 калорії на грам), але його важко засвоїти. Він володіє високим термічним ефектом серед усіх харчових продуктів. Вашому організму потрібно набагато більше енергії, щоб розщепити його і переварити — до 30% його калорій.

З-за цього білок дуже ситний.

Дієта, багата білком, дозволяє нам почувати себе ситими більш тривалий час. Навіть перекуси, багаті білком, наприклад в’ялене м’ясо і натуральний йогурт без цукру допомагають знизити апетит і підтримати правильну дієту.

Дослідження показали, що білкова дієта не тільки скорочує кількість з’їдених калорій (на цілі 441 калорій в день), але і призводить до зниження ваги — майже 4 кг за 16 тижнів.

#3. Додайте в свій раціон глюкоманнан

Вчені кажуть, що це другий за важливістю крок для схуднення.

Глюкоманнан — це волокно, яке міститься в коренях рослини конжак або коньяк. Це дуже малокалорійна їжа з високим вмістом клітковини. Глюкоманнан має длинноцепочечную структуру, яка робить його трудноусвояемым в кишечнику.

Це складний полісахарид і вуглевод.

Глюкоманнан не тільки багатий клітковиною, він також здатний утримати обсяг води у 50 разів більше власного. З-за свого унікального і складного хімічного складу, клітковина коньячного рослини може скоротити ризик метаболічних хвороб, наприклад, діабету і ожиріння.

Він працює подібно до губки, яка засмоктує жир і цукор в організмі.

Глюкоманнан також сильно знижує апетит. Ця гелева консистенція їжі розширюється в шлунку, обманюючи мозок і змушуючи його думати, що шлунок повний, і ви ситі.

Глюкоманнан призводить до значних результатів у жироспалюванні, і може бути однією з кращих добавок для його зниження. Він ефективний і для довгострокового, і короткострокового схуднення.

#4. Більше спіть

Якщо вам потрібно просте засіб для постійного придушення апетиту, сон є вашим кращим рішенням.

Це безкоштовно, здорово, і потім, немає нічого краще, ніж хороший сон після важкої тренування.

Сон — це важливий фізіологічний процес. Він покращує імунну систему, здоров’я, підвищує фізичну працездатність і коригує емоційне здоров’я.

Ті, хто сплять мало, як правило, мають зайву вагу.

Сон також є важливим регулятором метаболізму і апетиту.


З 23 різних досліджень про зв’язок якості сну і ожиріння, 17 довели що поганий сон спричиняє набір ваги. Дорослі люди, які не сплять 8 годин поспіль, на 55% швидше будуть страждати зайвою вагою.

Недолік сну стимулює виділення греліну. Пам’ятайте, що цей гормон підсилює почуття голоду і апетит? Також було доведено, що люди, які під час дослідження спали менше 5 годин, мали рівні греліну, які переважали вихідні на 15%.

#5. Їжте більше прянощів

Ви необов’язково повинні бути любителем пряної і гострої їжі, але її все ж варто додати до вашого раціону, якщо ви хочете контролювати свій апетит і голод.

Перець чилі містить мало калорій і багатий антиоксидантами.

Але найбільш корисним властивістю перцю чилі для організму є те, що він містить з’єднання під назвою капсаїцин.

Це з’єднання провокує чутливі до болю нервові рецептори, з-за чого перець чилі і здається нам таким гострим. Але з-за того, що він провокує відповідну антивоспалительную реакцію, перець чилі здатен зменшити симптоми артриту, аутоімунних захворювань і болю при діабеті.

Перець чилі також піднімає температуру тіла, що підвищує кількість використовуваної організмом енергії. Він стимулює кровообіг, з-за чого прискорюється розщеплення енергії з жиру. Також було доведено, що пряна їжа знижує апетит.

Наукові досліди довели, що додавання кайенского перцю в їжу викликало зниження апетиту, із-за чого кількість з’їдених калорій за один прийом їжі понижалось на 80 Ккал, що досить значно.

Резюмуємо

В схудненні і спалюванні жиру все залежить від енергетичного балансу — якщо з’їдати більше калорій ніж організму потрібно, то ми набираємо вагу, а якщо споживати менше, ніж ми спалюємо, то скоро в нашому тілі відбудуться сприятливі зміни.

Регулювання апетиту є не останнім чинником в дієті. Контролювати свій апетит нелегко, особливо якщо ви емоційний їдець або у вас є шкідливі звички, які необхідно викоренити.

Використовуйте поради, зазначені вище, щоб назавжди прибрати почуття голоду при дієті і змінити своє тіло.

Джерело: https://www.instantknockout.com/ik/decrease-your-appetite-permanently/

Залишити відповідь