Кефірна дієта за відгуками дієтологів є однією з найефективніших і дає швидкі результати. Проте вона має свої особливості. Наприклад, вона не є класичною монодієтою, як зазвичай вважають, що можна побачити в меню на тиждень

Що потрібно знати про дієту кефіру

Плюси дієти з кефіру

Кефір є низькокалорійним продуктом, корисним для шлунка та кишечника. Полегшення процесу травлення призводить до прискорення метаболізму, покращується всмоктування, що дуже важливо під час дієти, коли організм відчуває нестачу поживних речовин.

Кефір досить поживний і почуття голоду буде не таким сильним. Велика кількість кальцію благотворно впливає на стан кісток, нігтів та зубів.

Ця дієта є однією з найефективніших, і результат буде видно вже за кілька днів.

Мінуси дієти кефіром

Як і за будь-якої дієти, заснованої одному базовому продукті, організм перебуває у стані стресу, оскільки недоотримує багатьох вітамінів і мінералів. Щоб знизити негативні наслідки дієти кефіру, потрібно додатково приймати комплексні вітаміни.

Кефір має проносний ефект, велика його кількість в раціоні може викликати розлад травлення, метеоризм. При цьому цей кисломолочний продукт також має сечогінну дію, тому варто мати на увазі, що частина кілограмів, що пішли, будуть просто «зайвою» водою. Щоб уникнути зневоднення, потрібно пити багато рідини.

До протипоказань дієти кефіру відносяться захворювання шлунка і кишечника. Підвищена кислотність продукту може погіршити стан людей з подагрою, ревматизмом та високою кислотністю шлункового соку.

Результат дієти кефіру нестабільний і втрачена вага швидко повернеться при різкому виході з дієти і поверненні до неправильного харчування.

Меню на 7 днів для дієти з кефіру

Для дієти підходить свіжий кефір максимум триденної свіжості жирністю 1%. У день випивати трохи більше 1,5 літрів кисломолочного продукту.

Варіант дієти, що складається тільки з кефіру, дуже шкідливий для організму і не дозволяється більше 2-3 днів. Повністю кефірний день без будь-яких інших продуктів можна зробити розвантажувальним, але не дотримуватися такого харчування кілька днів поспіль.

Більш щадна та правильна дієта відрізняється тим, що основний обсяг їжі займає кефір, решта – м’ясо, овочі, фрукти та сир. Харчування подрібнене, не менше 5 разів на день, щоб уникнути почуття голоду та печії, у переривавши між основними прийомами їжі також пити кефір. Крім цього продукту, необхідно випивати 1,5 літра рідини. Виключається борошняне, смажене, копчене, гостре, цукор у будь-якому вигляді.


День 1
Сніданок: кефір 200 мл, чай без цукру

Обід: 2 картоплі в мундирі, без солі та олії

Вечеря: кефір 200 мл, 1 картопля


День 2
Сніданок: кефір 200 мл, чай без цукру

Обід: сир з медом 200 гр, кефір 200 мл

Вечеря: кефір 200 мл, сир 100 гр


День 3
Сніданок: кефір 200 мл, апельсин, чай без цукру

Обід: кефір 200 мл, яблуко або грейпфрут

Вечеря: кефір 200 мл, груша

День 4
Сніданок: кефір 200 мл, кава без цукру

Обід: відварена куряча грудка 200 гр, кефір 200 мл

Вечеря: 100 гр відвареної грудки, 200 мл кефіру

День 5
Сніданок: кефір 200 мл, апельсин, чай без цукру

Обід: зелене яблуко, ківі

Вечеря: кефір 200 мл, жменя ягід (малина, чорниця)

День 6
Сніданок: кефір 200 мл, чай без цукру

Обід: відварна біла риба (наприклад, минтай або тріска) 200 гр, кефір 200 мл

Вечеря: кефір 200 мл


День 7
Сніданок: кефір 200 мл, кава без цукру

Обід: кефір 200 мл, чай без цукру

Вечеря: кефір 200 мл


Порада Для збереження отриманого результату, вихід з дієти повинен бути плавним: починати поступово вводити овочі, потім крупи, а солодощів і борошняного по-прежнему уникати мінімум 2 тижні.

Результати

Кефірна дієта за тиждень може допомогти скинути до 8 кг, при цьому покращивши мікрофлору кишечника та очистивши організм від шлаків.

Однак, недолік поживних речовин, різка зміна живлення та повернення до колишнього раціону можуть призвести до швидкого набору маси назад. Варто приймати полівітаміни та при підвищеній слабкості відразу припиняти дієту.

Відгуки дієтологів

– Кефір є корисним продуктом, проте його одного недостатньо для насичення організму всім необхідним. Дієту досить важко витримати з-за мізерного раціону. Кефірна дієта протипоказана при захворюваннях нирок, шлунка та кишечника, а також при вагітності та годуванні. При поверненні до звичайного раціону вага швидко повертається, – розповідає Ділара Ахметова, дієтолог-консультант, тренер із харчування.

Залишити відповідь