Згідно зі статистикою, майже 75% населення мають шкідливі звички. Багато хто навіть не здогадується, до яких наслідків це може призвести. До найпоширеніших згубних звичок відносять куріння, пристрасть до алкогольних напоїв та наркотичних речовин, а також нездорові харчові звички. Які ж ці чинники впливають на людський організм?

НЕПРАВИЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ

Незбалансоване харчування та відсутність режиму вживання їжі – це серйозна проблема, яка за короткий час може зруйнувати здоров’я.

Раціон для підтримки здоров'я

Найпоширеніші похибки у режимі харчування та дієті – це:

 • Вживання їжі перед сном. Це значно ускладнює роботу шлунково-кишкового тракту, що призводить до перебоїв у роботі травної системи.
 • Зайве вживання солодкого. Солодке – це швидкі вуглеводи, які різко підвищують рівень цукру на крові. Після різкого стрибка настає такий самий різкий спад. Часті стрибки можуть спричинити збій в ендокринній системі організму. Крім того, ласуни часто переїдають, т.к. Падіння рівня цукру викликають гостре почуття голоду. Крім того, надмірне вживання цукру викликає захворювання ротової порожнини і порушує травлення.
 • Велика кількість солоного у раціоні. Надлишки солі згубно впливають на нирки та сечовидільну систему загалом. Також це може спричинити проблеми з опорно-руховим апаратом.

На окрему увагу заслуговують такі розлади харчової поведінки, як анорексія та булімія. Анорексія – це відмова від їжі або суттєве обмеження харчування, а булімія – неконтрольоване переїдання, після якого людина відчуває сором і викликає блювання. Розлади харчової поведінки ведуть до авітамінозу, анемії, виснаження, порушень у роботі серцево-судинної системи. Це небезпечні для життя стани, які потребують обов’язкової консультації з дієтологом та психіатром.

КУРІННЯ

Однією з найшкідливіших звичок є саме куріння. Вдихання нікотину та інших домішок тютюнового диму – це справжній наркотик, який викликає звикання та повільно руйнує організм. Більшість курців із стажем мають хронічні захворювання дихальної системи. У багатьох спостерігається бронхіт.

У курців також спостерігаються такі проблеми зі здоров’ям:

 • Зростає ризик онкологічних захворювань;
 • Часто виникають застуди;
 • Спостерігається постійний сухий кашель;
 • Погіршується робота серця та судин;
 • Знижується здатність судин реагувати зміни середовища (звужуватися чи розширюватися);
 • Виявляється рису утворення тромбів.

Кожна сигарета – це цілий коктейль, що складається із небезпечних отрут. Чим раніше ви відмовитеся від шкідливої ​​звички – тим довше і краще буде ваше життя.

АЛКОГОЛЬ

Пристрасть до алкоголю теж не минає безслідно для організму. З кожним днем ​​алкоголіків стає дедалі більше. Раніше більшість припадала на дорослих чоловіків. Але на сьогоднішній день ситуація докорінно змінилася: від алкоголю все частіше стають залежними жінка і навіть підлітки.

Насамперед слід відзначити згубний вплив на головний мозок, при постійному вживанні спиртного він починає поступово руйнуватися – здорові клітини головного мозку відмирають.

Кинути пити

Також алкоголізм загрожує такими наслідками для організму, як:

 • Серйозні проблеми з печінкою, які можуть призвести навіть до смерті;
 • Проблеми з органами шлунково-кишкового тракту, підвищення ризику розвитку виразкової хвороби;
 • Проблеми з пам’яттю та увагою;
 • Порушення координації рухів та рівноваги навіть поза станом сп’яніння;
 • Захворювання нирок;
 • підвищення ризику розвитку онкологічних захворювань;
 • Психологічна нестабільність.

Часто можна почути, що алкоголь – спосіб підняти настрій. Але це пастка: легка ейфорія від алкоголю наступного дня переходить у різко знижений настрій із відчуттям безнадійності та туги. І що частіше людина п’є – то більш вираженим стає цей стан. Тому алкоголь – це радше причина зниженого настрою, ніж ліки від нього.

НАРКОТИЧНІ ПРЕПАРАТИ

З кожним роком різноманітність наркотичних препаратів зростає, від цього збільшується кількість наркозалежних. Причина цього – безневинність «легких» наркотиків. З початком вживання заборонених речовин зміни не можна помітити. Але всі наркотики завдають організму шкоди.

Прийом наркотиків – це стресовий стан організму. Частішає серцебиття, розширюються судини, посилюється вироблення «гормонів радості» – серотоніну і дофаміну, центральна нервова система приходить у збудження… Все це – стресовий режим, для роботи в якому організм не призначений, а тому перебування в такому стані зношує системи організму – в першу чергу черга нервову та серцево-судинну. Надмірне навантаження на нервову систему призводить до руйнування нервових волокон, що призводить до зміни поведінки та реакцій.

Наркозалежний дратівливий, часто відчуває безпричинну тугу, йому стає складніше сприймати нову інформацію і запам’ятовувати її, коло його інтересів рано чи пізно звужується до пошуку наркотику.

Деякі види наркотиків містять речовини, які схожі з власними нейромедіаторами організму – тому вони спочатку викликають гостру ейфорію, та був – сильну залежність, т.к. тонка регуляторна система організму не витримує навантаження та ламається. Нормальна робота організму порушується і наркозалежний відчуває сильні неприємні відчуття та болісний біль, який проходить тільки при прийомі наркотику.

При прийомі будь-яких наркотиків змінюється сприйняття реальності, притуплюється реакція та почуття небезпеки, а тому людина в такому стані може становити загрозу і для себе, і для оточуючих. Відмова від прийому наркотичних речовин дозволить зберегти життя та здоров’я собі та оточуючим.

ВІДМОВА ВІД ШКІДЛИВИХ ЗВИЧОК ТА ПОЗИТИВНІ НАСЛІДКИ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

Кинути палити

Всі перераховані вище згубні звички негативно впливають на організм, погіршують здоров’я і підривають імунітет. Відмова від шкідливих звичок має такі позитивні наслідки:

 • Вага прийде до норми. Якщо ви перейдете на правильне харчування, автоматично покращиться метаболізм. Також нормалізується робота шлунково-кишкового траку.
 • При відмові від алкоголю покращиться склад крові, оскільки печінка зможе працювати на повну силу та повноцінно фільтрувати кров. Нормалізується рівень артеріального тиску.
 • Якщо кинути палити, поступово очистяться легені, мине кашель, знизиться частота захворювань на застудний характер. Ризик розвитку інсульту чи інфаркту знизиться до мінімуму. Самопочуття стане відмінним, вранці ви прокидатиметеся бадьорим і повним сил.
 • При відмові наркотичних засобів життя зміниться кардинально. Харчування головного мозку нормалізується, пройдуть головний біль, агресія, біль у м’язах, налагодяться стосунки в сім’ї, нормалізується настрій, життя знову набуде яскравих фарб.

Ефективним буває колективна відмова від шкідливої ​​звички, наприклад, у робочому колективі. У нашій практиці був випадок, коли на підприємстві провели День Здоров’я, спрямований на боротьбу з курінням. Це призвело до зниження кількості курців на 11%. Але захід мав і відстрочений ефект – ті, хто зміг відмовитись від куріння, стали прикладом для інших. А ті, хто вже кинув палити, підтримали своїх колег – і в результаті відсоток тих, хто зміг відмовитися від шкідливої ​​звички, склав 85%. А кількість одержуваних лікарняних листів при цьому знизилася втричі!

ТРИ КРОКИ ДО ВІДМОВИ ВІД ШКІДЛИВИХ ЗВИЧОК

Умовно весь період боротьби можна поділити на три етапи:

 • Перший – це безпосередня відмова від згубної звички, ухвалення рішення.
 • Другий – етап «ломки». На жаль, це неминучий етап, незалежно від того, про яку саме звичку йдеться. Якщо є почуття, що ви ось-ось зірветесь – краще звернеться до фахівців.
 • Третій етап – відновлення здоров’я. Слід розуміти, що відразу при відмові від цигарок, алкоголю чи наркотиків позитивний ефект буде помітний не відразу, на це потрібен час. Потрібно від 1 місяця до 1 року для того, щоб вивести всі продукти розпаду з організму.

Фахівці стверджують, що найскладніше в перші три тижні після відмови від шкідливої ​​звички – але вже після цього часу формується нова звичка: до здорового способу життя.

Залишити відповідь