Що таке L-карнітин і наскільки корисним він може бути для нашого організму? Найчастіше ця речовина зустрічається у складі жироспалювачів та інших засобів, покликаних для боротьби із зайвою вагою. Проте насправді дія л-карнітину набагато ширша. Він допомагає наростити м’язи та відновити їх після тренувань. Покращує роботу мозку, зокрема пам’ять та концентрацію. Звичайно, є у цій добавки і свої мінуси. Сьогодні і про них, і про плюси, поговоримо докладніше.»Для початку давайте згадаємо, що таке л-карнітин. Багато хто досі вважає його амінокислотою, але це докорінно не вірно. Л-карнітин – вітаміноподібна речовина. На відміну від вітамінів, воно може самостійно синтезуватися в нашому організмі, що відбувається день у день. Інше питання, що далеко не завжди у потрібних кількостях, тому дуже важливо, щоб у раціоні було достатньо м’яса та молочних продуктів. Так ми отримуємо додаткову порцію л-карнітину. 

L-КАРНІТИН КОРИСТЬ ПРИ СХУДНЕННІ

Л-карнітин для жінок
Л-карнітин для жінок

Почнемо, мабуть, з однієї з найпопулярніших дій л-карнітину. Біодобавка допомагає спалювати підшкірний жир, тим самим знижуючи загальну масу тіла. Крім того, що л-карнітин сприяє переробці жирових запасів в енергію, він також прискорює регенерацію м’язової тканини та знижує болючі відчуття після тренувань. Однак тут важливо відзначити, що L-карнітин як жироспалювач працює саме в комплексі із заняттями спортом та дієтою. Сам по собі він не допоможе вам досягти бажаних результатів.   

L-КАРНІТИН КОРИСТЬ ДЛЯ ВСЬОГО ОРГАНІЗМУ

Біодобавку нерідко виписують навіть дітям, які мають проблеми зі зростанням і розвитком. Але ми сьогодні говоритимемо все ж таки про дорослих. 

Ось 5 причин, з яких їм варто замислитись про додатковий прийом л-карнітину:

  •  Здорове серце. Л-карнітин необхідний для коректної роботи серця та кровоносних судин. Його навіть використовують при лікуванні стенокардії, щоб зменшити частоту больових нападів. А згідно з проведеними дослідженнями, біодобавка також знижує ризик рецидиву серцевого нападу. 
  • Міцні кістки. Це особливо актуально для людей старшого покоління, оскільки з віком наші кістки стають тендітнішими. Особливо часто із цією проблемою стикаються жінки. Зниження щільності кісткової тканини веде до переломів та остеопорозу, а також інших серйозних захворювань. Л-карнітин зменшує втрати кісткової тканини та зміцнює її структуру. 
  • Підтримка нирок. У здоровому організмі саме у нирках відбувається синтез карнітину. Якщо людина має проблеми з роботою цього органу, то без додаткового прийому біодобавки йому не обійтися. 
  • Гострий розум. Л-карнітин захищає клітини мозку від руйнування. Мова не тільки про вікові зміни, а й різноманітні травми, а також вплив стресу. 
  • Міцний імунітет. До того ж, л-карнітин працює ще й як потужний антиоксидант. Тим самим він захищає клітини від вільних радикалів та зміцнює наш імунітет. 

L-КАРНІТИН КОРИСТЬ ПРИ ДІАБЕТІ

Регулярний прийом л-карнітину збільшує ступінь окиснення глюкози. Це означає, що він допомагає роботі гормону інсуліну. Таким чином, значно полегшує життя діабетикам 2 типу.

КОРИСТЬ L-КАРНІТИНА ДЛЯ ЧОЛОВІКІВ

Л-карнітин для чоловіків
Л-карнітин для чоловіків

Препарати з л-карнітином часто використовуються і для вирішення проблем чоловічої безплідності. Вітаміноподібна речовина покращує якість насіннєвої рідини. Після курсу прийому збільшується як загальна кількість сперматозоїдів, а й швидкість їх пересування. Крім того, л-карнітин покращує потенцію. Він стимулює вироблення статевих гормонів, продовжує фертильну активність та покращує роботу передміхурової залози.    

МОЖЛИВА ШКОДА ТА ПРОТИПОКАЗАННЯ

Проведені дослідження говорять нам про те, що л-карнітин абсолютно нешкідливий для організму. Звичайно, якщо дотримуватись правил його прийому, рекомендовані дозування та умови зберігання. 

Протипоказанням до прийому препаратів на основі л-карнітину може стати індивідуальна непереносимість речовини. У такому разі людина може зіткнутися з не найприємнішими симптомами: нудотою, блюванням, підвищеним артеріальним тиском, прискореним серцебиттям, а також різким запахом поту чи сечі. У такому разі прийом добавки рекомендується припинити та звернутися до лікаря. 

Крім того, не проводилися дослідження, як впливає л-карнітин на організм вагітних та жінок, що годують. З цієї причини речовина не рекомендується приймати в ці періоди. 

Протипоказанням можуть стати проблеми у роботі щитовидної залози, уремія, алергія на білок (м’ясо, яйця та молочні продукти), серйозні захворювання ШКТ та період діалізу.

Що ж до побічних ефектів від прийому l-карнітину, то вони спостерігаються дуже рідко і лише при значному перевищенні дозувань. Серед побічних дій зафіксовані алергічні реакції, діарея та проблеми зі сном. Всі ці симптоми швидко минають, якщо зменшити дозу л-карнітину. Також рекомендується приймати речовину не пізніше ніж за 4-5 годин до сну. Це допоможе уникнути безсоння. 

Прийом л-карнітину може також спричинити підвищення апетиту. Це цілком закономірна реакція організму прискорення метаболізму. Щоб не набрати зайві кілограми і стримати голод, рекомендується білкове харчування з великою кількістю клітковини. 

Залишити відповідь