Вчені з’ясували, як харчова поведінка на роботі впливає на здоров’я і на вибір харчування загалом. Згідно з новим дослідженням, люди, які купують нездорову їжу на робочому місці, з високою ймовірністю вибирають нездорове харчування поза роботи. Вони частіше страждають від ожиріння і ризикують придбати діабет і ССЗ, на відміну від людей, які воліють здорові перекуси в робочий час.

Протягом 2-х років учені спостерігали за вибором харчування та станом здоров’я 602 співробітників Массачусетської лікарні. У місцевому кафетерії медпрацівники купували на обід марковані продукти, де вказувалася їх ступінь корисності. Відомості про харчування поза роботи, фізичних і функціональних показниках тіла учасників вчені отримали з опитувань і тестів. Аналіз даних показав, що співробітники, які купували на роботі менш корисні продукти, мали низьку якість харчування поза її і найвищий ризик ожиріння, діабету і гіпертонії.

Результати дослідження допоможуть сформувати оздоровчі програми на робочих місцях, які спонукають працівників вибирати більш здорову їжу. Це дозволить знизити ризик хронічних захворювань у довгостроковій перспективі.

Залишити відповідь