Чи справді ми голодні кожен раз, коли відкриваємо дверцята холодильника? Часто у вас буває таке, що після щільного обіду рука все одно тягнеться за шматочком піци, а потім – за тістечком? Здається, ви тільки що вийшли з-за столу, а вже знову хочете їсти? Чому виникає таке відчуття і як впоратися з постійним голодом, розбираємося разом.

Що робити, якщо захотілося з’їсти ще чогось після прийому їжі?

В першу чергу потрібно визначити, що ви відчуваєте – справжній голод або капризи організму. Вам хочеться чогось солоденького, солоненького, того, що виглядає смачно, або повноцінного прийому їжі? Потім спробуйте випити рідину. Підтримувати водний баланс протягом доби в принципі корисно, а іноді має сенс випити що-небудь замість того, щоб з’їсти, так як ми часто плутаємо спрагу і голод.

Якщо після цього почуття голоду не пропало, можна проаналізувати, чи не змінився ваш раціон останнім часом. Можливо, ви недоїдає, і організм намагається заповнити запаси енергії, посилаючи сигнали: піднімається рівень гормонів, пов’язаних з почуттям голоду. Бути може, варто переглянути структуру харчування і додати більше продуктів, що дають насичення на довгий термін. Наприклад, включити в сніданок жирний білок: яйця, лосось, авокадо.

Важливо не забувати і про сприйняття кількості їжі. Те, як виглядає блюдо, впливає на насичення. Тому часом великим салатом можна наїстися більше, ніж жменею горіхів.

Що робити, якщо голод відчувається постійно?

Причинами відчуття голоду можуть бути як емоції, так і фізіологія. Якщо ви постійно відчуваєте голод, можна перевірити, чи немає дефіциту вітамінів, в нормі рівень цукру в крові і не переживаєте ви гормональний збій (у жінок постійне відчуття голоду часто пов’язано саме з гормонами).

ФОТО: ISTOCKPHOTO.COM

Якщо ми говоримо про внутрішній емоційний голод, він може бути обумовлений декількома факторами:

  • дефіцит емоційного життя людини;
  • нестача уваги до свого внутрішнього світу;
  • боязнь залишитися наодинці зі своїми думками, внутрішніми переживаннями (за словами експерта, саме почуття тривоги найчастіше «заїдають»);
  • нестача позитивних емоцій (коли людині не вистачає радості, він починає їсти солодке, намагаючись компенсувати незадоволеність тим, що відбувається).

Що робити, щоб побороти це почуття?

Необхідно визначити, яку потребу насправді перекриває їжа, через що виникає емоційний дефіцит. І постаратися компенсувати його без допомоги їжі.

Однак найчастіше, за словами психолога, люди переїдають через бажання сховатися від навколишнього світу і закритися в собі. Тут важливо зрозуміти, чи не переживає людина зараз емоційно важкі моменти. Це можуть бути не тільки постійні сварки з близькими (хоча вони також відіграють велику роль), а й неможливість висловити почуття, життя в страху. Людина повинна запитати себе, чи хоче він продовжувати відносини з партнером? Чи влаштовує його ситуація в родині? Чи немає емоційного вигорання? Важливо розглянути і врахувати всі аспекти життя.

Переїдання може бути пов’язано з тим, що людина намагається врятувати себе за допомогою їжі: так психіка намагається захиститися від несприятливого впливу навколишнього світу. В такому випадку змінитися самостійно і відмовитися від звички «заїдати» проблеми досить важко. Можливо, варто звернутися до психолога, щоб в повній мірі розібратися в тому, що відбувається.

Залишити відповідь