Організм людини витрачає багато енергії на перетравлення їжі, що споживається. Тому сумісність продуктів дуже важлива для правильного харчування. Таблиця сумісності допоможе правильно скласти раціон і уникнути перевантаження травної системи.

Навіщо це потрібно

Чи помічали ви, що після їжі часто втрачається працездатність і з’являється бажання спати? Відбувається так тому, що травній системі важко переварити всю цю їжу. Багато енергії організму йде на її переробку. Якщо ж врахувати поєднання сумісної їжі, то з-за столу ви встанете з почуттям ситості, легкості та зарядом енергії.

Як це працює

Різними інгредієнтами потрібна різна кількість часу для обробки і засвоєння в травній системі. А також під час перетравлення кожного елемента їжі організмом виділяються певні ферменти. Коли за одну трапезу потрапляє безліч несумісних продуктів, це призводить до того, що повноцінно перетравитися вони не можуть. Порушується весь травний процес. Людина відчуває тяжкість і дискомфорт.

Тому недотримання правил поєднання інгредієнтів не принесе користі організму, навіть якщо ці продукти найсвіжіші і корисні. Давайте разом розберемося, що з чим можна поєднувати при здоровому харчуванні і як харчуватися, щоб схуднути.

Що пише Герберт Шелтон

Дробове харчування є кращим способом не тільки підтримувати здоровий організм, але і схуднути без виснажливих дієт. Герберт Шелтон першим почав пропагувати дробове харчування і пояснив його суть. В основі методу лежить той факт, що продукти повинні бути як можна більш простими, тоді засвоїться організмом вона швидше і легше.

Всі продукти він поділив на кілька груп, які можна вживати разом і які не можна. Одні перетравлюються в кислотному середовищі, іншим потрібна лужна і ще група продуктів, засвоюється в нейтральному середовищі. За цим принципом деякі інгредієнти потрібно вживати разом, для кращого всмоктування вітамінів і мікроелементів. В одному прийомі їжі повинно з’їдатися не більше 2-3 продуктів однієї групи.

Система Шелтона – це досить суворі правила харчування, дотримуючись яких тисячі людей зміцнили своє здоров’я, налагодили метаболізм організму і навіть зцілилися від хвороб. У цій статті таблиця сумісності представлена у вигляді картинки, яка буде зрозуміла будь-якому читачеві. Місце перетину клітин показує ступінь сполучуваності даних продуктів.

Таблиця Шелтона

Далі ви ознайомитеся з головними особливостями поєднання інгредієнтів, на них базується таблиця Шелтона:

 • жири не поєднані з вуглеводними компонентами;
 • білки не потрібно вживати разом за одним столом. Досить одного інгредієнта;
 • білкові продукти не рекомендується їсти з крахмалистыми, кислими фруктами. Не сумісні вони і з жирами;
 • не потрібно їсти солодкий фрукт спільно з кислим;
 • крохмаль не вживається з цукрами;
 • диня, кавун з іншими інгредієнтами не повинні вживатися;
 • від молока потрібно відмовитися або пити окремо;
 • будь-який фрукт рекомендується їсти окремо. По Брегу і його порадам щодо харчування фрукти – це сама здорова їжа. Але поєднувати їх з іншими групами не можна;
 • виключити десерт, так як він є марною їжею, яка перешкоджає нормальному травленню.

Що пише В. П. Павлов

Академік Павлов, провівши кілька наукових експериментів по вивченню травної системи, навів деякі факти:

 • для кожного окремого продукту організмом виділяється певна кількість свого травного соку;
 • у всіх продуктів різний характер і час для перетравлення. Якщо їх поєднати, то травлення порушується, і продукти не засвоюються в повній мірі;
 • в ШКТ продукти перетравлюються в різних відділах з різною кількістю часу;
 • людям з ослабленим хворобою організмом особливо потрібно спробувати роздільне харчування. Коли полегшується робота травлення, прискорюється процес одужання.

Меню по академіку Павлову ґрунтується на дробовому харчуванні. Саме його результати наукових випробувань лягли в основу методики харчування Шелтона.

Поєднання продуктів за академіку Павлову

Головні правила поєднання їжі, засновані на дослідженнях В. П. Павлова:

 • не можна поєднувати їжу з різних груп;
 • інгредієнтів має бути як можна менше, але кращої якості. Чим простіше буде їжа – тим краще;
 • не можна вживати нову їжу, поки не переварена попередня (2-3 години);
 • пити воду під час трапези не можна.

Розшифровка продуктів

Білкова їжа соя, сир, сир, горіхи, бобові, маслини, яйця, гриби, м’ясо, риба;
Вуглеводна їжа зернові, картопля, буряк, гарбуз, кабачок, цвітна капуста, морква, мед, варення, джем, інжир, банани, фініки, виноград, хурма, чорнослив і родзинки;
Жири всі тваринні жири, рослинні олії, авокадо, вершки, сметана, деякі сорти горіхів, жирні м’ясо і риба;
Сумісні овочі (некрохмалисті і зелені) зелений горошок, цибулю, огірки, баклажани, перець солодкий, редиска, ріпа, щавель, листя салату, шпинат, селера, часник, петрушка.
Кислі овочі, фрукти ананас, цитрусові, гранат, персик, слива, томат;
Напівкислі манго, яблука, груші, абрикос.

Переконливі аргументи проти такої системи харчування

Доведені факти й наукові обґрунтування не для всіх є аргументом. Є ті, хто відкидає дробове харчування. Вони наводять такі аргументи:

 • поєднання інгредієнтів з різних груп в процесі обробки в організмі доповнюють один одного;
 • м’ясний білок засвоюється краще, якщо поєднаний з вуглеводами. Вони активують вироблення соку підшлункової залози, який перетравлює білкові інгредієнти;
 • кислі фрукти потрібно їсти з зерновими – вони допомагають при засвоєнні заліза;
 • овочі потрібно поєднувати з усіма групами, тому що клітковина важлива для правильного функціонування і очищення кишечника.

Але, тим не менш, безліч позитивних відгуків, оздоровлених і схудлих людей, що доводять ефективність раціонального харчування. Такий підхід не є дієтою, але при боротьбі із зайвими кілограмами дає швидкі результати, адже організм працює легко, його органи не перевантажені, вітаміни і мікроелементи краще засвоюються. До того ж калорійність одного прийому їжі при дотриманні сполучуваності продуктів з однієї групи набагато знижується.

Однак не варто різко переходити на дробове харчування. Робити це потрібно поступово, почавши з одного розвантажувального дня на тиждень, поступово збільшуючи кількість днів. Потім можна скласти меню на місяць, підібравши відповідні, що сподобалися вам рецепти. У будь-якому випадку потрібно прислухатися до свого організму, при необхідності варто проконсультуватися з лікарем.

Висновки

Завдяки системі сумісності продуктів для правильного харчування можна не просто очистити організм від токсинів, зміцнити й зміцнити здоров’я, а також домогтися зниження ваги. Таблиця стане в цьому незамінним помічником. Спираючись на неї, ви можете скласти корисне меню різноманітне з підходящих один одному продуктів. Головним плюсом такої методики є те, що виключається переїдання. Адже погодьтеся, що з’їсти багато однотипної їжі складно.

Ваш організм поступово звикне до такої системи і скаже спасибі. Ви можете залучити до правильного харчування своїх друзів. Зробити це можна, поділившись статтею в соціальних мережах. Чи готові ви зробити крок до здорового способу життя через раціональне харчування? Просимо поділитися в коментарях.

+6

Залишити відповідь