Якщо менструація не настає до очікуваного терміну, це викликає у жінки занепокоєння. Необхідно пам’ятати, що нормою є затримка місячних до 2 днів. Коли менструація відсутня довше – це привід задуматися про можливі причини, якими можуть виявитися наступні.

  1. Вагітність. У цьому випадку, крім відсутності щомісячного менструального кровотечі, у жінки можуть спостерігатися: підвищення чутливості і збільшення в розмірах молочних залоз, головний біль, дратівливість, головні болі, зміна базальної температури
  2. Виснаження організму через дієти. Багато дівчат і жінки, прагнучи відповідати ідеалам сучасної моди, захоплюються суворими дієтами і значно втрачають вагу. Однак в гінекології є поняття «критична менструальна маса», при якій у дівчинки починаються місячні. Якщо жінка знизила вагу нижче цього рівня, у неї може зникнути менструація на 2 і більше місяців.
  3. Стрес. Важкі емоційні переживання, інтелектуальне перенапруження, проблеми в родині і на роботі порушують роботу центральних структур мозку, що може призвести до затримок місячних на термін до 5 днів.
  4. Надмірні фізичні навантаження. Підвищені фізичні навантаження здатні викликати наступ менструації пізніше на 4 дня і більше.
  5. Зміна кліматичних умов. Опиняючись в зовсім іншому кліматі, організм жінки може дати збій, в результаті – запізнення місячних на кілька днів.
  6. Аборт. Після переривання вагітності в організмі відбувається гормональний зрушення, в результаті чого порушується менструальний цикл, і місячні приходять невчасно.
  7. Захворювання репродуктивної сфери: інфекційні, гормональні, гінекологічні. Наприклад, полікістоз яєчників, різні запалення статевої системи.
  8. Клімакс. Після 40 – 50 років у жінок може початися згасання функції яєчників, в результаті місячні можуть затримуватися на невизначений термін.

Якщо затримка менструації становить понад 2 днів, необхідно звернутися до лікаря-гінеколога. Спеціаліст проводить огляд, визначає причину відсутності місячних, при необхідності призначає лікування або констатує настання вагітності.

Залишити відповідь