Нерідко новонароджені діти погано сплять ночами. Справа в тому, що в самому ранньому віці поверхневий сон переважає над глибокими фазами, тому діти часто прокидаються. Причиною нічних пробуджень може бути і фізіологічна потреба в годуванні.

Дійсно, хороший сон дитини свідчить про його здоров’я. І якщо дитина спить неспокійно, часто прокидається, плаче, це насторожує батьків, і вони звертаються за допомогою до лікаря. Особливо часто турбуються батьки маленьких дітей, адже не будучи лікарями, вони не можуть бути впевнені в здоров’я маленького чоловічка, якого не запитаєш: “Що трапилося? Болить що-небудь? “

Кишкові коліки у малюка – це не патологія, а природна реакція дитячого організму на нові умови життя.

Як можна допомогти малюкові впоратися з коліками?

Необхідно використовувати пробіотик для дітей, що містить комплекс корисних бактерій, що сприяють зниженню ризику появи дисбіозу у немовлят і нормалізації кишкової мікрофлори з народження.

У перші місяці після народження малюка батьки стикаються з безліччю труднощів, і коліки в животі у дитини – поширена проблема, Сильні болі в животі у немовлят багато хто розглядає як явище неприємне, але природне. На ділі існують способи допомогти дитині в такій ситуації і навіть запобігти появі кольок.

Симптоми і ознаки кольок у новонароджених

Кольки – це сильний біль в животі через скупчення газів. Їх причиною є порушення балансу кишкової мікрофлори. Молодим мамам буває складно зрозуміти, що з дитиною: малюк турбується і плаче з невідомої причини. Однак є деякі ознаки, що дозволяють розпізнати саме коліки. Їх ознаки включають в себе:

характерну позу – кулачки щільно стиснуті, ніжки підтягнуті до живота; почервоніння обличчя; неспокійний сон і частий плач; здуття живота – він стає твердим; водянистий слизовий стілець; часті відрижки і метеоризм.

З’ясовуємо причини кольок у дітей.

Найчастіше коліки в животі у дитини з’являються не відразу після народження, а у віці трьох-чотирьох тижнів. До півтора-двох місяців напади стають особливо гострими. Які причини їх появи?

Справа в тому, що під час перших днів життя малюк стикається з бактеріями, які зовсім не знайомі його імунній системі.

Такі бактерії потрапляють в організм дитини з навколишнього середовища, і уникнути цього неможливо, та й не потрібно. Серед сотень цих мікроорганізмів обов’язково присутні умовно-патогенні бактерії – ті, які в нормі не завдають нам шкоди, але за певних умов можуть активно розмножуватися і викликати нездужання. Організм немовляти – ідеальне середовище для таких бактерій. У малюків ще немає корисної мікрофлори кишечника, їх захисна система тільки формується, ферментів для правильного травлення виробляється занадто мало.

Тому і виникає дисбіоз – порушення балансу кишкової мікрофлори. Малюк відчуває дискомфорт, стілець стає водянистим або слизовим, дитина погано спить,

Кольки-це часта проблема у малюків у віці до чотирьох місяців.

На щастя, нерідко ці симптоми проходять самі собою приблизно через два тижні, не доставляючи особливих неприємностей ні дитині, ні мамі.

Травна система малюка поступово адаптується, число лакто-і біфідобактерій зростає, ці «маленькі захисники» стримують ріст патогенних мікроорганізмів.

Однак іноді все йде не за планом: формування правильної мікрофлори запізнюється, і у дитини з’являються кольки.

Чому це відбувається?

Медики виділяють кілька факторів ризику, серед яких недоношеність, інфекційні захворювання, прийом антибіотиків, штучне вигодовування, тривале перебування дитини окремо від матері. Чим більше малюк контактує з мамою, тим швидше його імунна система «навчається» взаємодіяти із зовнішнім світом, На виникнення кольок може впливати і алергія. Грає роль також потрапляння в шлунок повітря – це трапляється під час годування, якщо малюк неправильно захоплює груди. Однак ще частіше повітря потрапляє в шлунково-кишковому тракті при штучному вигодовуванні.

Нормальна мікрофлора кишечника у дитини дуже важлива: вона не тільки бере участь в обміні речовин і сприяє правильному розвитку, а й виконує захисну функцію, формуючи імунітет.

Яке лікування допоможе при кольках?

Чи можна допомогти дитині, яка страждає від кольок? Зрозуміло, проте підхід повинен бути комплексним і системним.

Правильне харчування мами. Якщо до колік додається висип, запори або занадто часті випорожнення, є причини запідозрити алергію. Все, що їсть мама, в опосередкованому вигляді потрапляє і в організм дитини. Основні «підозрювані» – яйця, соя, багаті клітковиною овочі, деякі молочні продукти, гострі спеції, горіхи. При цьому все дуже індивідуально, тому необхідно порадитися з лікарем, виявити продукти, що викликають проблеми, і тимчасово виключити їх з раціону мами. Крім того, жінкам, які годують бажано приймати пробіотичні препарати, оскільки материнська мікрофлора значно впливає на організм немовляти. Прибуток сприяють зростанню корисної мікрофлори, яка пригнічує патогенні мікроорганізми.

Правильна техніка годування. Важливо стежити, щоб дитина при годуванні щільно захоплював груди (не тільки сосок, але і ореол грудей). А якщо малюк знаходиться на штучному вигодовуванні, потрібно підбирати соску відповідного розміру і форми з отвором, яке за раз буде «віддавати» комфортну порцію суміші, і тримати пляшечку під кутом 45 0.

Зміна позиції. Чим більше часу дитина проводить лежачи, майже без руху, тим вище ризик розвитку кольок. Після годування малюка слід деякий час поносити на плечі у вертикальному положенні – так що проковтнув повітря вийде назовні, не потрапивши в кишечник.

Гімнастика і масаж. Нескладні вправи, наприклад почергове підгинання ніжок до живота, і м’який круговий масаж животика допоможуть швидко позбавитися від газів.

Тепло. Грілка або тепла ванна можуть значно полегшити хворобливий стан. Тепло знімає напругу і розслаблює мускулатуру.

Прибуток. Препарати, які містять живі біфідо-і лактобактерії, – швидке і радикальне вирішення проблеми кольок. Вони нормалізують мікрофлору кишечника і допомагають малюкові і мамі без складнощів подолати непростий період адаптації шлунково-кишкового тракту.

Прибуток при дисбіозу мікрофлори кишечника.

Кольки у малюків дуже часто є наслідком дисбіозу – брак в організмі корисних бактерій, які допомагають травленню. Кишкова мікрофлора дитини досягає зрілості приблизно до двох з половиною років: до цього віку вона вже схожа з кишковою флорою дорослого. Дитинство – найважливіший період, коли можна вплинути на формування флори і, отже, оптимізувати розвиток малюка. Допомогти зростання «правильної» мікрофлори можна за допомогою прийому пробіотиків – препаратів, що містять корисні бактерії. У ранній період важливо підбирати дитячі форми засобів – краплі з комплексним складом, що містить як біфідо-, так і лактобактерії. Обидва типи бактерій присутні в нашому кишечнику, їх співвідношення в організмі індивідуально, однак і ті і інші необхідні для формування кишкової мікрофлори і правильного травлення.

Більш того, у біфідо-і лактобактерій різні функції. Лактобактерії сприяють запобіганню малюка від харчової алергії і атопічних реакцій, нормалізують стілець і полегшують діарею, зміцнюють захисну систему дитячого організму. Біфідобактерії необхідні для правильного всмоктування поживних речовин, здорової перистальтики кишечника, синтезу багатьох життєво важливих вітамінів і формування природної мікрофлори шлунково-кишкового тракту.

Обидва типи бактерій впливають не тільки на травлення, але і на формування імунітету дитини і швидкість набору ваги. Вони запобігають появі кольок, а це значить, що малюк зможе розвиватися і відпочивати спокійно.

Застосування пробіотиків з найперших днів життя немовляти дозволяє повністю уникнути кольок, здуття животика, розлади шлунка і алергічних реакцій. Звичайно, це не гарантія, однак ризик появи всіх цих неприємностей буде в рази менше, адже ви заздалегідь сформуєте здорову кишкову мікрофлору у дитини.

Що дати грудничку для нормалізації мікрофлори кишечника?

Якщо необхідно підібрати відповідне лікування для малюка-варто звернути увагу на пробіотики. Засоби розроблені для боротьби з коліками у малюків, поліпшення травлення і формування здорової мікрофлори. Лактобактерії (Lactobacillus rhamnosus) зменшують ризик розвитку дисбіозу і алергії, допомагають впоратися з коліками, працюють в якості профілактики діареї у малюків, які проходять лікування антибіотиками, і зміцнюють захисну систему організму. Біфідобактерії (Bifidobacterium longum) допомагають дитині краще засвоювати вітаміни і поживні речовини, пригнічують активність шкідливих і умовно-патогенних бактерій, покращують травлення.

Залишити відповідь