Багато фітнес-центрів пропонують скористатися послугою «Стретчинг». Цей різновид аеробіки переважно стає вибором прекрасних дам, так як дозволяє повернути стрункість і гнучкість. Про те, що таке стретчинг в фітнесі, ви дізнаєтеся з цієї статті. Він неймовірно корисний і підходить для жінок будь-якого віку. Ніколи не пізно стати краще і повернути собі можливості, якими був наділений тіло ще в дитячі роки .

Характеристика спортивного спрямування

Безліч вправ об’єднано під одним поняттям «стретчинг», що дає регулярне їх виконання? Поліпшення гнучкості і розтяжки. Вони можуть чергувати один одного або виступати доповненням до тієї чи іншої програми. Якщо ви відвідували або зараз ходите в спорт-зал і регулярно сідайте на шпагат, значить, особисто знайомі з цією дисципліною. Стретчинг, перш за все, спрямований на розтяжку м’язів ніг. Регулярне виконання вправ дозволить позбавитися від зайвої ваги і целюліту.

Стретчинг також дозволяє задіяти м’язи:

 • рук;
 • спини;
 • шиї;
 • верхньої частини тіла.

Розтяжка поверне рухливість суглобам, попередивши передчасне старіння всього організму. Всі без винятку професійні спортсмени виконують стретчинг-вправи. Даний напрямок також оцінено докторами, які займаються складанням оздоровчої гімнастичної програми. Загального відновлення вдається домогтися за рахунок почергового розслаблення і напруження м’язів.

Чим гарний стретчинг для жінок? Він дає можливість представницям прекрасної половини людства залишатися стрункими або за короткий період повернутися до колишніх форм. Регулярні заняття сприяють зменшенню жирового прошарку і збільшення м’язів. Вже після року тренувань багато жінок можуть похвалитися рельєфним тілом. При цьому спостерігається розтягнення м’язів, а не їх розширення. Сподіваємося, тепер питання: «Стретчинг: що це?» перестане вас хвилювати.

Користь для організму

Виконання стретчинг-вправ дозволить не тільки поліпшити самопочуття, але і вирішити такі завдання:

 • усунути напругу в м’язах і зняти нервові блоки;
 • зменшити больові відчуття;
 • активувати абсолютно всі групи м’язів;
 • простимулювати роботу серцево-судинної системи;
 • повернути колишню гнучкість;
 • випрямити поставу;
 • зробити силует привабливим і «фігурним»;
 • підвищити самооцінку і досягти гармонії з самим собою.

Для чого потрібен стретчинг? Для продовження молодості і збереження привабливості. Якщо регулярно протягом усього життя виконувати вправи на гнучкість, то навіть в 50 років можна легко покласти голову на коліна і сісти на шпагат. Стретчинг дозволяє освоїти найскладніші пози йоги і урізноманітнити силові навантаження.

напрямки дисципліни

Міркуючи про те, чим корисний стретчинг, не можна залишити поза увагою класифікацію даного спортивного спрямування. Людям з гарною фізичною підготовкою можна сміливо виконувати аеровправи в підвішеному стані. Новачкам складно освоїти техніку, та й велика ймовірність отримання травм. Перед переходом до аеростретчингу необхідно навчитися правильно виконувати вправи класичного напряму. Не варто нікому нічого доводити і надмірно себе перевантажувати. На перших тренуваннях розтягуйте ту чи іншу групу м’язів не більше 10 секунд. Бажаєте підвищити витривалість організму? Силова різновид дисципліни відмінно підійде для реалізації поставленої мети.

Правила для всіх, хто планує зайнятися стретчингом, такі:

 1. Тривалість вправи на розтяжку легко визначити самостійно. Як тільки з’явилися больові відчуття, необхідно змінити положення тіла.
 2. Приступайте до розтяжці після активного тренінгу. Кров прибуде до м’язів, підвищивши їх еластичність.
 3. Слідкуйте за диханням. Не варто затримувати повітря, так як він перестане надходити до м’язів. Намагайтеся дихати рівно і ритмічно.
 4. Не перевантажуйте себе після стретчинга. Важка робота стане причиною перенапруги і втоми.

Не бійтеся больових відчуттів після тренувань. Вони говорять про те, що скоро ви побачите ефект. Обговорюйте власні результати з тренером і збільшуйте час розтяжки.

Залишити відповідь