Чому нашому тілу потрібен спорт?

О, спорт, ти – мир! Недарма цей вислів актуальний вже не перший десяток років для всіх народів світу. Фізична активність – важлива життєдіяльності кожної людини без винятку. Недаремно з дитячих років в освітніх закладах нам прищеплюють культуру спорту: дітям обов’язково викладають фізкультуру, додатково проводять спортивні факультативи та змагання.

Цікаво: згідно з медичними дослідженнями, середня норма руху звичайної людини становить 15 тисяч кроків щодня, тобто. близько 10 км.

Дорослими, більшу частину свого часу ми проводимо, сидячи за моніторами комп’ютерів, дрібними перебіжками переміщаючись від будинку до офісу та назад. У такому режимі наші м’язи втрачають тонус, людина стає фізично слабшою, захисна система організму виснажується. З’являються часті застуди, стреси, депресії. Як не втратити здоров’я та позитивні емоції?

Правильно:  збалансоване харчування, спорт та позитивне ставлення до життя легко та швидко наводять нас у форму! 

Особливо корисні заняття спортом. Адже без систематичних навантажень м’язи втрачають форму, розслаблюються, обвисають. Псуються рельєф та постава. 

Для оптимального функціонування людського організму бажано лише пару-трійку разів на тиждень проводити помірні фізичні навантаження, які збудять кров, наситять наш організм киснем і життєвою енергією. Здоровий спосіб життя та фізичні навантаження (йога, заняття у тренажерному залі, абонемент у басейн та ін.) у 21 столітті – це не лише данина моді, а й квиток до довголіття та збереження молодості тіла та духу. 

Наведемо кілька вагомих причин, чому спортом займатися не просто бажано, а скоріше обов’язково:

  1. Перша та основна –  міцне здоров’я . Відомий факт, що спортсмени – не просто сильніші фізично, а й здоровіші за людину, від спорту далекого. Фізичні навантаження сприятливо впливають на роботу серця та кровоносної системи, нормалізують тиск та мозкову активність, дихальну функцію людини, а також роботу ШКТ. Все правильно –  майже всі наші життєві процеси покращуються за рахунок занять спортом.
  2. Друга причина –  гарний настрій.  Після занять спортом практично кожна людина відчуває щастя, гордість за себе і приплив сил. Моральний дух і життєвий тонус – на висоті, м’язи набувають бажаних форм, нервова система розвантажена. Недарма стверджують, що  спорт – найкращі ліки від апатій, стресів та поганого настрою. 
  3. Третя причина –  спорт підвищує самооцінку.  Хтось може з цим посперечатися? Думаємо, ні. Адже при стабільних тренуваннях, так чи інакше, наші форми змінюються на краще: йдуть зайві кілограми, постава випрямляється, крок стає впевненішим, очі горять, на обличчі – промениста посмішка. Та за таких даних – весь світ біля ваших ніг! При досягненні особистого підсвідомого фізичного ідеалу людина наближається до можливості змінити своє життя і в інших сферах.
  4. Ще одна причина –  нормалізація сну. При сидячому способі життя багато хто з нас страждає від безсоння. Набагато корисніше замінити снодійні препарати двома годинами тренування у залі. Організм витрачає сили та калорії під час фізичної активності, завдяки чому стимулюється виробництво організмом ендорфінів, які звільняють людину від нервової напруги та стресів, тим самим звільняючи нашу голову від тяжкості думок перед сном. Здоровий сон гарантує підвищення стійкості до стресів, збільшує запас життєвої енергії і підтримує прекрасне самопочуття протягом усього дня.
  5. П’ята причина –  займаючись спортом  у спортивному залі, ви не тільки зможете упорядкувати своє тіло, але й  розширити коло спілкування , зустрівши однодумців, які бажають покращити якість власного життя. Займатися спортом у компанії, ділитися своїми перемогами, обговорювати результати – завжди приємніше разом!

Насправді, причин значно більше. Для кожного вони індивідуальні. Знаходьте для себе мотивацію займатися спортом, і ви помітите, як зміниться ваше життя на краще. Бажаємо успіхів! 

Залишити відповідь