Добрий день друзі. Сьогодні все більшої популярності набувають гаджети для фітнесу і занять спортом. Одним з них є пристрій для вимірювання кількості кроків. Як працює крокомір, і в чому його переваги, знають не всі.

Спочатку прилад був розроблений для військових і професійних спортсменів, але з розвитком технологій і поширенням ЗСЖ пристрій швидко увійшло в життя звичайних людей. Сучасні моделі мають широкий спектр функцій, що впливає на їх вартість. Найвигідніші варіанти – це вироби з пульсомірів, таймером, лічильником калорій.

особливості пристрою

Принципи роботи приладу залежить від типу виробу. Пристрої бувають механічні, електромеханічні і електронні. Механічні моделі не користуються популярністю, т. К. Відрізняються найменшою точністю. А ось два інших варіанти відрізняються високим попитом серед прихильників здорового способу життя.

Носити крокомір можна в кишені, на поясі, на руці чи гомілці. Ручний варіант є найбільш точним і достовірним. Пристрій виконує розрахунок з урахуванням довжини кроку, їх кількості і відрізка часу. Прилад реагує на коливання і імпульси, що надходять при виконанні кроків.

Щоб лічильник надав точний результат, необхідно правильно користуватися виробом. Спочатку слід задати довжину власного кроку. Потім правильно закріпити прилад на зап’ясті, талії, ноги. Вмикати і вимикати його треба безпосередньо перед і після тренування. Також можна користуватися крокоміром протягом всього дня. Американські вчені з’ясували, що для гарного самопочуття, щодня людині треба пройти 10 тисяч кроків.

специфіка використання

Не обов’язково купувати окремо крокомір. Сьогодні власники смартфонів можуть встановити спеціальний додаток, яке працює без інтернету. Програма виконує ті ж функції, що класичний крокомір.

Маючи в телефоні такий додаток, ви завжди точно знатимете, скільки кроків виконали під час тренування, пробіжки, виконання вправ або протягом дня. Мобільна програма характеризується точністю і зручністю використання. Під час пробіжки телефон може розташовуватися, де завгодно – в руці, кишені, рюкзаку. Лічильник все одно вловить імпульси і проведе підрахунки. Встановити програму можна як на Андроїд, так і айФоні.

З недоліків можна виділити те, що додаток швидко розряджає батарею на iPhone. Але розробники операційних систем постійно працюють над цим, шукають шляхи скорочення енерговитратності. Як показують відгуки, брати смартфон на тренування в якості шагомера зручно не завжди. Тому багато спортсменів вважають за краще крокомір, який працює без телефону.

Функція вимірювання кроків сьогодні є на смарт-годинах, а також в фітнес-браслеті. Такі вироби відрізняються рядом переваг в порівнянні зі звичайним крокоміром або додатком в телефоні, а саме:

  • компактністю;
  • мінімальною вагою;
  • широким функціоналом;
  • точністю;
  • елегантним дизайном.

Закріпивши браслет на зап’ясті, можна максимально розслабитися і повністю зануритися в тренування, поки пристрій проводить необхідні підрахунки. Купити вироби можна в звичайних або інтернет-магазинах. Ціна варіюється від бренду, функціональності, зовнішніх характеристик приладу. Діапазон вартості досить широкий – від 500 до 10000 рублів.

Тепер ви знаєте, що таке крокомір, і як він працює. Сподіваємося, що наша стаття була вам корисною. Якщо ви дізналися, що щось нове, поділіться новиною з друзями. Для цього досить зробити всього пару кліків мишею, і розмістити статтю у себе на сторінці в соц. мережах. Наша команда заздалегідь дякує всім за допомогу. До нової зустрічі!

Залишити відповідь