Правильна робота організму залежить від багатьох чинників — як зовнішніх, і внутрішніх. Як у всьому розібратися та з чого почати? З біоритмів. Коли ми живемо за біоритмами, адаптуючи все під свої можливості та графік, організм працює ідеально точно – всі процеси йдуть правильно, ми зберігаємо енергію, справляємося зі стресом, у нас чудовий настрій, ідеальна вага, хороша концентрація уваги та пам’ять, висока продуктивність. Якщо ми йдемо проти біоритмів – втоми та проблем зі здоров’ям не уникнути. 

Біологічні ритми (біоритми) — це зміни характеру, що періодично повторюються, і інтенсивності біологічних процесів в організмі. Тобто вони регулюють зміни температури тіла, артеріального тиску, обміну речовин та інших біологічних процесів, змінюючи концентрацію різних гормонів у крові. Всі ці явища посилюються під впливом світла, тепла та шуму. З цієї причини всі аналізи ми здаємо рано-вранці. 

У 2017 році вчені Джеффрі С. Холл, Майкл Росбаш та Майкл В. Янг отримали Нобелівську премію за вивчення та відкриття механізмів, що регулюють біоритми. 

Налагодити режим харчування та позбутися втоми: з чого варто почати (фото 1)

5 правил, які допоможуть уникнути втоми протягом дня

Забути про каву натще

Вранці з 7 до 9 години активно виробляється гормон «пробудження» і «гормон стресу» кортизол, а чашка кави вранці натще підвищує його рівень і збільшує знос організму. Тимчасовий ефект, що бадьорить, також зникає вже через 1-2 години, і настає ще більша втома. До речі, така звичка може стати однією з причин ранньої менопаузи.

Сніданок не повинен бути дуже щільним 

На рівень енергії впливає перший сніданок. Не варто перший прийом їжі робити дуже щільним. За біоритмами організм у цей час перебуває на стадії пробудження, запуску всіх систем і очищення, тому найкраще, що можна для нього зробити в цей момент, — допомогти йому, а не завантажувати їжею. Дуже корисно для нормалізації діяльності кишечника через 20–30 хвилин після ранкової склянки води з’їсти фрукти та горіхи — джерела клітковини та рослинних жирів. Так ви допомагаєте організму в кількох напрямках: клітковина з першим прийомом їжі запускає процес очищення, покращує перистальтику, а також нормалізує роботу кишківника, не викликаючи стрибків цукру за рахунок рослинних жирів. 

Перекус після обіду 

Після 15:00 години в організмі починається природний спад активності. Це не пов’язано з обідом чи переїданням. В цей час завжди і у всіх буде невеликий занепад сил і за необхідності можна підтримати рівень енергії правильною підзарядкою: наприклад, з’їсти шоколад, випити каву або чай з кофеїном. Кофеїну саме час до 17:00. Якщо потреби немає, то просто перетерпіть сонливість, і рівень енергії сам відновиться ближче до 17 години. 

Вечеря до 20:30

На ніч є корисно, тому що порушується робота організму, і згодом може з’явитися зайва вага. За будь-якого режиму намагайтеся вечеряти за 4 години до сну, але не пізніше 20:30 – за біоритмами пізніше організм вже не засвоює нові продукти, а акумулює сили і запускає процеси перетравлення всього, що було з’їдено за день. Уявіть, що все, що надходить у шлунок після 20:30, буде відкладено до ранку, не буде перетравлюватися, а повільно гнити. При цьому процесі виділяються речовини, схожі за формулою на спирти – в результаті пізньої вечері вранці у вас буде стан після кількох келихів вина. 

Розвантаження

У режимі стресу всім корисно влаштовувати кілька разів на місяць дітокс-дні. Ні, це не день на воді, соках чи супах. Раціон залежить від симптомів, показань і навіть пори року, найкраще складати його персонально. Але є й загальний рекомендований план такого дня — повністю вегетаріанський день раз на тиждень, який помітно покращить самопочуття та надасть легкості.

Залишити відповідь