Схуднути після сорока – чи це реально? Більш ніж, якщо дотримуватися ряду нескладних правил і спочатку налаштуватися на тривалу роботу. У цій статті ми розкриємо основні секрети успішного схуднення для жінок віком 40 років і більше, а також дамо корисні поради.

Depositphotos_25038269_s-2019.jpg

Чому ви не худнеєте?

Головне питання, яке хвилює жінок цієї вікової категорії – відсутність результату навіть за регулярних фізичних навантажень та обмежень у харчуванні.

Перше, що хотілося б порекомендувати – відвідати ендокринолога та здати аналізи на гормони, у тому числі – на гормони щитовидної залози. Навіть якщо результати аналізів будуть хорошими або задовільними, відвідувати ендокринолога та проводити чекап здоров’я варто регулярно. Гормональні зміни під час менопаузи необхідно відстежувати та коригувати під наглядом фахівця.

Якщо ви вирішили упорядкувати тіло після 40, варто пам’ятати про три ключові моменти:

  1. З віком мелатонін, який відповідає за наш сон та відновлення у процесі сну, виробляється у менших кількостях. Гірше і менше спите – складніше схуднути. Якщо ви помітили порушення сну, варто звернути увагу на відновлення мелатоніну. 
  2. Вам бракує фізичної активності. Варто переглянути тренувальний режим і, порадившись із тренером, включити більш інтенсивні або тривалі тренування. Або підвищити нетренувальну активність. Якщо ви ходите в зал 3 рази на тиждень, а решту часу ведете малорухливий спосіб життя, цю звичку настав час міняти. Ваша мета – не менше ніж 10000 кроків на день зі збільшенням до 12, потім 15-17 тисяч кроків.
  3. Ви не доїдаєте білка. На добу жінці необхідно з’їдати мінімум 85-90 гр білка, а це не менше 150-200 гр пісного курячого філе, 3 яєчні білки та 200 грам нежирного сиру. 

Як схуднути після 40 років?

Основні моменти, які ускладнюють процес схуднення, ми вже висвітлили. У цій частині розповімо про важливі нюанси.

1. Суглоби та зв’язки. Для тих, хто тренується, важливо перебудовувати тренування поступово так, щоб скоротити кількість вправ, які можуть негативно вплинути на суглоби. Також необхідно зробити МРТ колінних суглобів, придбати ортопедичні устілки, якщо ви цього ще не зробили. Колінні суглоби, зношені на 20-30%, можуть не хворіти та функціонувати цілком нормально.

В обов’язковому порядку потрібно робити суглобову гімнастику.

Якщо раніше ви не бігали, то починати краще або з тренером і відповідним екіпіруванням, або не починати зовсім. Імовірність припуститися низки фатальних помилок, які негативно позначаться на ваших суглобах, вкрай велика.

Завжди пам’ятайте, що ви прийшли до зали не для того, щоб працювати до сьомого поту, а для того, щоб покращити своє здоров’я.

Крім обстежень та коригування фізичних навантажень, варто розпочати курсовий прийом колагену та добавок для суглобів.

Базовий набір, який має стати вашим постійним супутником вранці, це:

  • колаген (дозування не менше 8-10 гр на порцію),
  • Омега-3,
  • глюкозамін, хондроїтин та ЧСЧ.

У даній публікації хотілося б наголосити на тому, що крім суглобів, колаген корисний для нашої шкіри, яка в процесі схуднення (особливо якщо йдеться не про 5-7 кг) починає виглядати не найкращим чином.

Омега-3 у рекомендованій схемі можна приймати не 6 місяців, а набагато довше. 

2. Нервова система та стреси. Для успішного схуднення важливий як сон, а й загальний стан нервової системи. Чим більше у вашому житті стрес-факторів, тим складніше стає схуднути. Для нормалізації роботи нервової системи варто курсом приймати магній (ближче до вечора) та вітаміни групи B (у першій половині дня). Це поєднання допоможе покращити емоційне фон, когнітивні здібності та концентрацію.

3. Загальний настрой. Схуднути після 40 набагато складніше, ніж у 20-30 років. Швидкі дієти, жорсткі обмеження, монодієти та інші незбалансовані варіанти харчування, які працювали раніше, зараз можуть не лише не дати результату, а й призвести до швидкого відкату. Варто пам’ятати, що після 40 років, схуднувши на жорсткій дієті і повернувшись до більш-менш звичного стилю харчування, ви ризикуєте незабаром побачити не просто збільшення в кілограмах, але повернутися у вихідну вагу + 30%. Тому якщо вирішили стати стрункішою і підтягнутою, варто пам’ятати, що це завдання не на пару місяців або навіть років, а постійна робота над собою, своїм способом життя, раціоном та харчовими звичками.

Залишити відповідь