Кальциферол – один із найважливіших вітамінів для здоров’я людини. Спільно з численними метаболітами він бере активну участь у десятках біохімічних реакцій, що протікають в організмі. Але щоб такі сполуки приносили користь, необхідно враховувати з чим краще засвоюється вітамін Д.

Його висока концентрація міститься у препаратах торгової марки Олідетрім. Вживання такої продукції допоможе зміцнити імунітет, покращити метаболізм, зменшити ризик розвитку серцево-судинних та онкологічних захворювань.

Як приймати вітамін D разом з іншими препаратами

Природним шляхом кальциферол потрапляє в організм за допомогою впливу сонячних променів на шкіру та з продуктами харчування. Але зазвичай такої кількості недостатньо для забезпечення всіх потреб, тому прогормон приймають додатково у вигляді добавок. При одночасному прийомі з іншими препаратами позитивний вплив кальциферолу може посилюватись, послаблюватись або сповільнюватись.

За опитуваннями найчастіше багатьох людей цікавить сумісність вітаміну D3 з магнієм, залізом та вітаміном B6 . Вся справа в тому, що всі перераховані вище речовини відіграють важливу роль для здоров’я. Такі знання допоможуть правильно підбирати дози та комбінації поживних речовин.

Як отримати максимальну користь здоров’ю?

Як відомо, К2 бере активну участь в обміні кальцію, сприяє його перенесенню до кісток. Вітамін Д, у свою чергу, забезпечує засвоєння такої речовини з їжі, регулює її кількість у крові. Недолік менахінону призведе до токсичної дії кальциферолу на організм, тому рекомендується такі елементи приймати одночасно.

Токофороли – корисні доповнення. Але надлишок таких елементів блокує всмоктування сонячного вітаміну, тому слід бути обережними при проведенні курсів вітамінотерапії. Також покращує всмоктування прогормону цинк.

вітамін д користь

Якщо приймати одночасно вітамін Д і магній, то прогормону для насичення організму потрібно менше, яке метаболізм проходитиме швидше. Коли Mg буде недостатньо, подібні біохімічні реакції просто неможливі, а відкладення кальцію будуть накопичуватися не в кісткових тканинах, а нирках, судинах і м’язах.

Давно вже доведено і хорошу сумісність Омега 3 і вітаміну Д. Такі речовини посилюють вплив один одного на організм. Жирні кислоти сприяють зменшенню запальних процесів, а кальциферол лише посилює такий ефект.

Вітамін Д та фолієва кислота – це нейтральна сумісність. Елементи не конкурують між собою при засвоєнні та в процесі метаболізму, можуть вживатися одночасно. Подібними властивостями має хром, фосфор, селен, молібден, мідь, марганець, йод, залізо та рутин.

Які препарати можуть призвести до дефіциту вітаміну D?

А ось вітамін Д та залізо – небажана сумісність. Такі речовини взаємно перешкоджають всмоктуванню один одного. Якщо пацієнт одночасно страждає від анемії та гіповітамінозу, можна практикувати прийом препаратів із двогодинними проміжками або одну з речовин приймати у вигляді ін’єкцій, друга – перорально.

чим корисний вітамін д

При прийомі снодійних, жироспалюючих засобів та ліків від епілепсії також рекомендується переходити на ін’єкційну форму кальциферолу. Високе споживання вітаміну A також порушує всмоктування вітаміну D

Медикаменти, що використовуються при туберкульозі, не тільки перешкоджають засвоєнню прогормону, унеможливлюють процес перетворення речовини на активні метаболіти в печінці. Тому категорично не рекомендується вживати такі речовини одночасно.

Небезпечні комбінації з вітаміном Д

З чим не можна приймати вітамін Д? Існує і група медичних препаратів, які взаємно посилюють побічні ефекти прийому незалежно від способу потрапляння речовин в організм.

Антацидні засоби, що містять магній, при взаємодії з кальцієм перешкоджає його засвоєнню кишківником, сприяє розвитку гіпокальціємії. Кальциферол, своєю чергою, провокує збільшення концентрації Mg у крові.

Захворювання щитовидної залози та пухлинні процеси зазвичай призводять до значного підвищення Ca в крові та таким пацієнтам призначають спеціальні препарати для нормалізації показників. У разі обов’язково варто розуміти, як засвоюється вітамін Д. Насправді прогормон нейтралізує дію таких медикаментів. Аналогічні поєднання будуть і з тіазидними діуретиками.

Щоб не нашкодити організму під суворим контролем лікаря і виключно в дозуваннях, що рекомендуються, приймають серцеві глікозиди. Ліки такої групи з вітаміном Д можуть стати токсичними для організму.

Залишити відповідь