Вітаємо, друзі! Сьогодні ми вам розповімо, які вітаміни пити взимку і при авітамінозі навесні. З приходом холодів людський раціон біднішає, адже овочі та фрукти при зберіганні або термічній обробці втрачають частину своїх корисних властивостей.

Організм начитає відчувати брак корисних речовин, що проявляється у вигляді зниження імунітету, погіршення стану шкіри, волосся, нігтів. Також тривожними дзвіночками є сонливість, млявість, втома, зниження апетиту.

Не завжди ситуацію можна змінити, скорегувавши раціон і зробивши меню більш збалансованим. Часто в кінці зими або після холодів, щоб відновити нормальне самопочуття, необхідно почати прийом вітамінних комплексів, наприклад Supradyn. Важливо грамотно їх підібрати відповідно до фізичних особливостей і потреб організму.

Комплекси в залежності від статі і віку

Для підтримки або відновлення імунітету дорослим і дітям в достатній кількості потрібні вітаміни A, E, C, D, K, PP і групи B, а також різні мінерали і мікроелементи, наприклад, йод, залізо, цинк, кальцій , магній і ін. В аптеках можна придбати їх окремо, але більш вигідним рішенням стане покупка вітамінно-мінерального комплексу.

Виробники пропонують сьогодні широкий асортимент товарів. Розібратися в цьому різноманітті непросто. Можна купити універсальний препарат, але треба враховувати, що чоловікові і жінці потрібні різні вітаміни та дозування речовини. Також на склад засобу впливає вік людини, який буде його приймати. Жінці після 30, 40 і 50 років потрібно абсолютно різна концентрація вітамінів і мінералів. Пропонуємо вам міні огляд вітамінних комплексів по групах:

  • Дівчата. Представниці прекрасної половини людства можуть зрозуміти, яких саме вітамінів їм не вистачає по «індикаторами» організму – шкірі, волоссю і станом нігтів. Якщо з ними з’явилися проблеми, значить, вам не вистачає вітаміну C, E, A, D і B. Поповнити запаси цих речовин в організмі допоможе «Дуовіт», «Перфект», «Комплевіт».

  • Чоловіки. Їх вітамінно-мінеральні комплекси відрізняються тим, що практично не містять заліза. Цей мікроелемент більше користі приносить жінкам, а у хлопців здатний викликати проблеми з серцем і судинами. Для здоров’я чоловіків важливий селен і вітамін E. У правильному співвідношенні ці речовини містяться в препаратах «Алфавіт», «Вітрум», «Паритет», «Менс формула».

  • Діти. Дитячий організм активно росте і розвивається, йому треба максимально багато корисних речовин. Вибираючи вітаміни дитині, слід пам’ятати про дозування компонентів і вікові обмеження. Дитячі комплекси розділені на групи – від 0 до 3 років, від 3 до 6 років, 6 +, підліткам. Добре себе зарекомендували такі продукти «Піковіт», «Ревит», «Алфавіт».

Вирушаючи за вітамінно-мінеральним комплексом в аптеку, потрібно заздалегідь відвідати лікаря. Не займайтеся самолікуванням, т. К. Надлишок корисних речовин також здатний нашкодити здоров’ю, як і їх недолік. Тільки доктор зможе встановити, чи потрібно вам пити добавки чи ні, а також порадить перевірені варіанти.

Поповнюємо вітамінні запаси з їжею

Якщо ситуація не критична, і симптоми нестачі вітамінів тільки з’явилися, усунути їх можна за рахунок зміни принципів харчування . Відгуки лікарів свідчать про те, що натуральні речовини з їжі краще сприймаються організмом, ніж штучні (синтетичні) аналоги. Про те, в яких продуктах міститься той чи інший вітамін, дізнаєтеся з таблиці, представленої нижче.

Дивіться також відео:

Сподіваємося, що ви зробили висновки з нашої статті про те, які вітаміни треба споживати в холодну пору року і після зими для підтримання нормального самопочуття. Якщо інформація була вам корисна, приділіть хвилинку і поділіться нею з друзями на своїй сторінці в соц. мережах. Наша команда щиро вдячна всім за підтримку. До нових зустрічей!

Не займайтеся самолікуванням! Приймайте вітаміни тільки після консультацій з лікарем.

Залишити відповідь