У даній статті ми вам розповімо про те, що собою являє вітамін B17, і в яких продуктах він міститься. Уже майже 60 років навколо цієї речовини ведуться активні суперечки.

Гомеопати, цілителі і шанувальники нетрадиційної медицини стверджують, що B17 (альтернативні назви – амігдалин, лаетріл) ефективний у боротьбі проти раку. Вчений світ виступає з опозиційним думкою, доводячи, що споживання амігдалина здатне викликати потужну інтоксикацію. Яку сторону прийняти, ви зрозумієте, вивчивши корисні властивості речовини, список продуктів з його високою концентрацією і відгуки онкологів.

Про властивості та особливості речовини

B17 – самий неоднозначний представник вітамінного ряду групи B. Не всі розуміють, для чого він потрібен, але насправді, він приносить організму істотну користь. Вітамін добре відбивається на роботі ендокринної системи, він допомагає нормалізувати обмінні процеси, а також:

  • покращує стан шкіри;
  • уповільнює процес старіння;
  • впливає на ракові клітини без шкоди для здоров’я.

Лаетріл визнаний токсичною речовиною, так як в процесі розпаду його молекул виділяється синильна кислота. У невеликих кількостях вона не заподіє шкоди здоров’ю, але якщо її багато, високий ризик отруєння.

Так як офіційна медицина не визнає лікувальні властивості амігдалина, інформацію про те, скільки треба споживати речовини на добу, знайти дуже важко. Фахівці в цій галузі відзначають, що добова норма B17 для хворих на онкологічне захворювання і осіб, з схильністю до раку, становить 3000 мг. Якщо споживати його з профілактичною метою, дозування можна зменшити в два рази.

З чим в організм потрапляє лаетріл?

Щоб не допустити отруєння, важливо розуміти, які продукти містять найбільше вітаміну B17. Розуміючи, де знаходиться максимальна концентрація, а де речовина присутня в обмеженій кількості, можна грамотно продумати раціон і скласти корисне меню.

Лаетріл є тільки в продуктах рослинного походження. Багаті амігдалином абрикосова і лляна олія, а також різні ягоди, фрукти та інші плоди. При цьому варто відзначити, що в м’якоті речовина практично не міститься. Вітамін сконцентрований в кісточках абрикоса, персика, вишні, яблука, сливи, мигдалі. Більш детальну інформацію про зміст амігдалина в їжі можна дізнатися, вивчивши подану нижче таблицю.

Важливо пам’ятати, що все добре в міру. Продукти з багатим вмістом вітаміну B17 корисні і можуть бути включені в щоденний раціон людини. Але не слід зловживати ними і забувати про запобіжні заходи.

Сподіваємося, що наша стаття допоможе вам розібратися з тим, варто чи ні вживати лаетріл з метою попередження злоякісних новоутворень. Якщо вона була корисна і цікава, поділіться контентом з друзями в соц. мережах.

Залишити відповідь